Abartı Ilanlar

Bence 1-2 yıldır ülkedeki ilanların büyük çoğunluğu, zaten abartılı ilan. Hemen her kalemde olduğu gibi, müzik enstrumanlarında da rant yaklaşımı oldu.

"Uçakla bilmem nereye gidip daha ucuza almayı" da "bugün söz konusu aletler TR'de olsa kaça satılırdı" yı referans almıyorum. Ben bir şey alacaksam da, satacaksam da bir süredir SRV Müzik'in güncel fiyatlarını baz alıyorum. Çok nadir bulunan ve çok istediğim bir alet görürsem de açıkçası ederine çok bakmadan, bütçemi sonuna kadar zorlayıp almaya çalışırım.

Satana da, alana da kolaylıklar dilerim.

''2010 Kore üretimidir, artık üretimi olmadığı için koleksiyonluktur''. Muazzam kafalar bunlar. Merak ettiğim şey, bu gitarın koleksiyonluk olduğuna kendini gerçekten inandırmış olması mı? Yoksa birine denk getirip itelerim motivasyonu mu?
Tabii ki ikinci seçenek. 90 li yılların uretimi bile değil. 2010. 13 bin TL'ye gördüm o gitarın aynısını. Hatta daha temiz ve güzel. Eleman hadi 20 dese yine anlayacağız. 40 nedir yahoo 😅

Acaba 52 bin TL ye sattığı bu gitarın Mağazada 49 bin TL olan aynı gitarla Kullanılmışlık dışında bir farkı varmı?

Bu gitarın kendisi abartı zaten. O berbat manyetikleri Miller kendisi mi istemiş aklım almıyor:)
Bu gitarın Endonezya AZ'lerle olan farkı ne kadar büyük, bilemiyorum. İşçilik ve malzeme farkı vardır diye ümit ediyorum. Çünkü AZ Premium ve Harley Benton Fusion III'ler arasında çalım ve işçilik açısından fark yok. Ölçüler kabaca aynı, manyetikler ikisinde de uyduruk, Ve HB'de çalım-klavye daha rahat!

Bu gitarın kendisi abartı zaten. O berbat manyetikleri Miller kendisi mi istemiş aklım almıyor:)
Bu gitarın Endonezya AZ'lerle olan farkı ne kadar büyük, bilemiyorum. İşçilik ve malzeme farkı vardır diye ümit ediyorum. Çünkü AZ Premium ve Harley Benton Fusion III'ler arasında çalım ve işçilik açısından fark yok. Ölçüler kabaca aynı, manyetikler ikisinde de uyduruk, Ve HB'de çalım-klavye daha rahat!
Bunun Gövde bazı musicman ler gibi Afrika Maunu,ön kapak flame maple imiş.
Bence Matin Miller ın kendiside Abartı.Cover gitarcısı.Neyse beğenene lafım yok :)

Ben ilandaki fiyata takıldım.

Bunun Gövde bazı musicman ler gibi Afrika Maunu,ön kapak flame maple imiş.
Bence Matin Miller ın kendiside Abartı.Cover gitarcısı.Neyse beğenene lafım yok :)

Ben ilandaki fiyata takıldım.
Başlıktan sapmayalım ama, Miller'ı coverları üzerinden takip ettiyseniz çok geç tanımışsınız demektir. Onların çok ötesinde adamın çalışı.
Tom Quayle gibi bir adam kolay kolay bir başkası ile duo çalışmaz. Birlikte duo olarak klasik caz da çaldılar, Greg Howe vari fusion işleri de yaptılar...
Ama Miller çok akıllıca bir işe yaptı ve vokale de el attı. Cover projeleri de onunla birlikte geldi sanırım.
Üstün yetenekli, olağanüstü sağ el tekniğine sahip ve en önemlisi de her zaman o tekniği insanın gözüne sokmaya çalışmayan bir adam. Govan gibi istinaları bir kenara koyarsak, "JTC virtüözleri" içerisinde en derli-toplu çalan adamlardan biri aslında.
Manyetikler beni delirtiyor, çünkü en azından eskiden Ibanez imza modellerinde düzgün DiMarzio manyetikler olurdu. Hyperion da neymiş... Yine piyasa cinliği işte.

Acaba 52 bin TL ye sattığı bu gitarın Mağazada 49 bin TL olan aynı gitarla Kullanılmışlık dışında bir farkı varmı?

Bunlar çok acayip kafalar, neredeyse aynı paraya vigier satıyor insanlar.

Martin Frydas diye biri var instagramda Hb fusion 3 ün köprüsünü değiştirmiş üzerine bare knuckle Holy Diver Hb plus manyetik takmış. Muazzam olmuş gitar. Muhtemelen fret kenarları da düzeltilince tadından yenmez bir alet olmuş.

Başlıktan sapmayalım ama, Miller'ı coverları üzerinden takip ettiyseniz çok geç tanımışsınız demektir. Onların çok ötesinde adamın çalışı.
Tom Quayle gibi bir adam kolay kolay bir başkası ile duo çalışmaz. Birlikte duo olarak klasik caz da çaldılar, Greg Howe vari fusion işleri de yaptılar...
Ama Miller çok akıllıca bir işe yaptı ve vokale de el attı. Cover projeleri de onunla birlikte geldi sanırım.
Üstün yetenekli, olağanüstü sağ el tekniğine sahip ve en önemlisi de her zaman o tekniği insanın gözüne sokmaya çalışmayan bir adam. Govan gibi istinaları bir kenara koyarsak, "JTC virtüözleri" içerisinde en derli-toplu çalan adamlardan biri aslında.
Manyetikler beni delirtiyor, çünkü en azından eskiden Ibanez imza modellerinde düzgün DiMarzio manyetikler olurdu. Hyperion da neymiş... Yine piyasa cinliği işte.
Sizde haklısınız tabi ama dediğim gibi zaten Zevk meselesi:)
Youtube da izlemek dışında CD,plağını alacağımız birisi olduğunu düşünmüyorum.Yeni ünlü gitarcıların çoğu bestecilikten çok göze ve tatmine hitap eden kişiler olduğunu düşünüyorum.En azından bana keyif vermiyor.

Sizde haklısınız tabi ama dediğim gibi zaten Zevk meselesi:)
Youtube da izlemek dışında CD,plağını alacağımız birisi olduğunu düşünmüyorum.Yeni ünlü gitarcıların çoğu bestecilikten çok göze ve tatmine hitap eden kişiler olduğunu düşünüyorum.En azından bana keyif vermiyor.
Bir de Polyphia diye "progressive" bir grup türedi. Kızanlar tarz yapmaya çalışmış ama bana göre müzikal açıdan hiçbir değeri yok. Boş shred ve şov. Gerçi ben Steve Vai tarzını da hiç sevmedim 😅

Geri