Abartı Ilanlar

N

Hocam dikkat çekmek istediğin noktayi açıkça yaz lütfen, yanlış anlaşılmaya mahal vermemek açısından soyluyorum, son günlerde yanlış anlasilmalarin sayisi arttı biliyorsun :D

Peki :)
Şimdi yazıda her ne kadar "Muhammed Suiçmez was born in Karlsruhe to Turkish immigrants" dese de benim dikkat çekmek istediğim asıl ifade, aşağıya alıntıladığım yerdeki siyah renkli, kalınlaştırılmış olan bölümdür:

Muhammed Suiçmez (Turkish: [mʊhɒːmˈmɛd sʊˈiːtʃmɛz], born November 28, 1975) is a German guitarist and the frontman of the technical death metal band Necrophagist.[1]

Bu gitarın haberi ilk çıktığında pera müziğin sayfasına sadece Muhammet Suiçmez abimizinvideosunu koydum.Lan o değil desığırlar Türkiye'den çıkan bir müzisyene ait ilk signature diye bir muhabbet yapmışlardı.Ergen tayfası nasıl yazmış ama görmeliydiniz.Ben adamların tezini çürüttüm yorumumu silmişlerdi :D Onun üzerine nasıl olsa yine silerler diye küfrettim haklıymışım onu da silmişlerdi :D İnsanların (çeyrek akıllı kişilerin hele ki) umutlarıyla oynamak kolaydır. Ve o İLK SİGNATURE GİTAR ibaresi sayfada halâ duruyor,potun ağa babasını kırmışlar :D Bu adamı sevmiyorum açıkçası,zaten o da beni sevmesin :D

Çürüttüğünü sanmışsın da çürütememişsin, paylaştığın video da Pera Music ve Esp ile alakasız olduğu için silinmiştir.

Muhammed Suiçmez Türk kökenli olabilir ama Alman vatandaşıdır. Dolayısıyla da Alman'dır. Almanyada müzk yapıp Almanya'da yaşıyor. Vatandaşlığı da orada.

Röportajlarında kabul ediyor olması bir şeyi değiştirmez, onun gitarı ilk Türk signature model değildir.

Bence curutmemissin, adamlar türkiye'nin ilk signature gitarı demisler neresi yanlış Muhammed suicmez sadece türk asıllı bir müzisyen ama burayla alakası yok.
O açılan diğer başlığı bulamadım fakat diğer baktığım yerlerde de endorsement muhabbeti geçiyordu.Diğer bahsettiğim yazdığımız başlık bu mevcut signature olayı dönmeden önce vardı, ya bu sitedeydi ya da gitarpedal daydı bu başlık fakat bulamadım(turkrock arayüzü değişmeden önce bile olabilir.).Yanlış bilgi verdiysem kusura bakmayın arkadaşlar ve forum ahalisi.

Çürüttüğünü sanmışsın da çürütememişsin, paylaştığın video da Pera Music ve Esp ile alakasız olduğu için silinmiştir.

Muhammed Suiçmez Türk kökenli olabilir ama Alman vatandaşıdır. Dolayısıyla da Alman'dır. Almanyada müzk yapıp Almanya'da yaşıyor. Vatandaşlığı da orada.

Röportajlarında kabul ediyor olması bir şeyi değiştirmez, onun gitarı ilk Türk signature model değildir.
Başlığın silinme sebebi verdiğim linkteki bilgilerdi , yine forum sitelerinden alınma fakat eski bir başlıktaki signature muhabbetiydi.Asım Can Gündüz vs gibi kişilerden de örnekler vardı bu tartışmada.Zaten oradaki röportajlara dayanarak demiştim dediklerimi.Bilgilerim sorunluysa affola,kimseyi yanıltmak istemem.

Arkadaşlar konuyu başından okuyup bişeyler yazayım dedim ve epey vaktimi aldı:) Fiyat verenlerin biraz piyasayı dikkate alıp ve yapacakları pazarlık miktarını hesaba katıp ona göre fiyat yazmaları malını satabilmesi açısından önemlidir. Pazarlığın da belli bir miktar olacağını da kabul etmemiz lazım yani gidip 1000 Tl lik bir gitara pazarlık yaparım diye 2000 yazmak değil pazarlık payı. Onun dışında tabi piyasa serbest ve istediği fiyattan satma hakkına sahiptir. Bunun tersi bir durum, fiyatını neredeyse ölü fiyata çekip de gitarını, pedalını satamayanlar da oluyor. Buna ek olarak, fiyatını 2000 tl olarak belirlediğiniz gitar vs için; 1000 lira olur mu? Yok, buzdolabıyla takas olur mu, gibi saçma sapan teklifler de alabiliyorsunuz. Yada fiyatı 1000 tl olan bir gitarın altına ; "takas fiyatı 2000 Tl dir" gibi notlar da görüyoruz. Bu işte ticaret ahlâkının önemi büyük. Ne kadar konuşsak da abartı ilan da koyan olacak, ölücüler de olacak hatta mezarcılar bile olacak:) Kimsenin kazıklanmaması için tavsiyem gitsin araştırsın alacağı şeyi. Bütün olay budur. O zaman abartı ilanlar da ölücüler de zaten kendi kendine yok olacaktır...

http://www.sahibinden.com/ilan/alis...-efsane-pedal-sansamp-classic-118444610/detay
bende bu ilanı sahibindende görmekten bıktım mesela böyle satıcı olmaz olamaz ya üşenmiyor nerdeyse her gün yeni ilan açıp sürekli ilanını upluyor her gün gözümün önünde biri alsında kurtulalım :D

Bir de bu var her gün fiyat düştü ibaresiyle aynı fiyattan ana sayfaya konulan.

http://www.sahibinden.com/ilan/alis...-stratocaster-usa-fiyat-dustu-118444045/detay

There were many line-up changes to the members of the band which impeded the progress Suiçmez sought for Necrophagist and finally, in 1998 he took it upon himself to begin recording a full length album where he would perform and record every instrument (except for the drums, which he programmed), as well as produce it all himself.
Bu kısmı diyor arkadaş.

Şimdi Türkçesine baktım da oraya öyle yazmış bizim çılgın gençlik. Şöyle ki:

"20 yaşına girdiğinde 2. demosu (1995) yayınlanmıştı. İçinde 4 şarkı bulunup tüm riffler ve sözler yine Muhammed tarafından yazılmıştı. Grupta sürekli üye değişiklikleri olması yüzünden Necrophagist'in ilerlemesi yavaşlıyordu. Ama sonunda Necrophagist bir LP çıkarmaya karar verdi. Bu albümün özelliği ise tüm grup üyelerini gruptan atmış ve tüm gitarları kendisinin çalmış olmasıdır.(Bunun bir nedeni hiçbir grup üyesinin Muhammed'in yazdığı riffleri çalamamasıdır) ve davulları da "Drum Machine" ile çalmıştır ve bu albüm bir DIY olmuştur."

İngilizcesi daha bir yumuşak; Necrophagist için öngördüğü gelişmeyi baltaladığı için ekipte değişiklikler oldu diyor. Artık ekip konusunda sıkıntısı olmamasına rağmen 9 senedir "yazdık, kayıtlar hazır, yarın çıkıcak bak görürsün" dediği albümün yerinde yeller esmesi de pek manidar. :) Umarım o günleri de görürüz. :D

Off ben Türkçe'sine bakmamıştım ya abartmış onu yazan. Bazen karşındaki kafandakine uymaz bunun yeterlilikle yetersizlikle alakası olmaz da yazan arkadaş biçerdöverle girmiş meseleye anlaşılan :D

Geri