Abartı Ilanlar

Bu limitli üretimde ve headstock yapısından ötürü Jackson ile davalık olan gitar değil mi ?
Öyle bir gitar ve dava yok maalesef..

Dean Guitars'ın hep yaptığı şey: Kore'de sözde limitli üretim yaptırıyorlar, 250 tane 333 tane 1000 tane gitar ürettiriyor sonra bunları limited diye satıyor.. Yerseniz. Ama millet bu sefer yememiş olacak ki aynı gitarı geçtiğimiz dönemde 599$'a bile satıldığını gördüm reverb.com sitesinde..

Link verdim buradan herkes görebilir normalde ne kadara gidiyor:
Dean Dimebag Darrel Concrete Sledge | eBay

indonezya cort'a 4800 lira değer biçildiğini de gördüğüme göre...
nothing_to_do_here_gif_by_cartoonzack-d5l4eqj.jpg

ha tabi cort değil o üstünde jackson yazıyor, bir de ceymshetfilk manyetiği var. daymbek manyetiği olsa duramazdık, 7000 lira ederdi temizinden. ne kadar az mid o kadar daymbek, daymbakır ftw.

Öyle bir gitar ve dava yok maalesef..

Dean Guitars'ın hep yaptığı şey: Kore'de sözde limitli üretim yaptırıyorlar, 250 tane 333 tane 1000 tane gitar ürettiriyor sonra bunları limited diye satıyor.. Yerseniz. Ama millet bu sefer yememiş olacak ki aynı gitarı geçtiğimiz dönemde 599$'a bile satıldığını gördüm reverb.com sitesinde..

Link verdim buradan herkes görebilir normalde ne kadara gidiyor:
Davalık bir şey göremiyorum, jackson headstockına benzemiyor bile. :D
Dimebag'in kullandığı gitar davalık olmuş Dime'ın elindekine bakarsanız görürsünüz davalık bir olay var mı yok mu.Bu bilgiyide dimebagin gitarları uzerıne bır facebook katalog hesabı olan arkadaşımdan öğrenmiştim.Ancak o gitarla sözkonusu gitar farklı bu konuda haklısınız zaten dikkat ettiyseniz sormuştum ilk mesajda ama dediğim gibi dava olayı gerçek.Ondan ötürü bu ucube headstockla üretilmiş :)

Dimebag'in kullandığı gitar davalık olmuş Dime'ın elindekine bakarsanız görürsünüz davalık bir olay var mı yok mu.Bu bilgiyide dimebagin gitarları uzerıne bır facebook katalog hesabı olan arkadaşımdan öğrenmiştim.Ancak o gitarla sözkonusu gitar farklı bu konuda haklısınız zaten dikkat ettiyseniz sormuştum ilk mesajda ama dediğim gibi dava olayı gerçek.Ondan ötürü bu ucube headstockla üretilmiş :)

dime'ın elindekinin de jackson headstockla alakası yok, esp'nin lawsuitten kaçınmak için kullandığı headstock'a benziyor.

Gugıla yazıyorum yazıyorum çıkmıyor böyle bi laovsüğt, kaynak?

Alakası yok denmiş şaka gibi.Göz var nizam var bu kadar zırt bir yorum olamaz.Ondan dolayı 2015'de gerçekten limitli üretilen usa üretimlerde dahi kullanılamıyor o headstock.
alakası yok çünkü
7261_MII_STD_EMG_BLKR_SS1113419_c.jpg

259754073h0p.jpg

jackson-headstock.jpg

göz var izan var. dimebag'in elindeki gitarda esp'nin jeadstockının benzeri var, esp'ye dur bakalım dediler onlar da o şekilde yapmaya başladı. lawsuitlik bir durumda olmadı o değişiklikten sonra.

alakası yok çünkü
7261_MII_STD_EMG_BLKR_SS1113419_c.jpg

jackson-headstock.jpg

göz var izan var. dimebag'in elindeki gitarda esp'nin jeadstockının benzeri var, esp'ye dur bakalım dediler onlar da o şekilde yapmaya başladı. lawsuitlik bir durumda olmadı o değişiklikten sonra.
Şu iki tipte dahi "alakası yok" denecek kadar bir fark yok.Strat ile muz kafa karşılaştırılırken kullanılabilecek bir cümleydi o.Dean'in o kafayapısını Dimebag'in elindeki modelin aksine yakın zamanlarda olması lazım 25 tane üretilen usa tribute modeline dahi koyamadı.Bu bir kanıt değil ama gösterge olabilir.Araştıracağım bu konuyu yanlış bir bilgiyse doğrusunu öğrenmiş olurum ama şu alakası yok abesliğini ne değiştirir bilmiyorum :angelic:

işte yok denecek fark sayesinde esp yıllardır o şekilde üretim yapabiliyor lawsuit olmadan.

2954208.jpg

esp'nin jacksonla papaz olmadan önce ürettiği gitarlardan misal...
Alakası yok denmemeli o zaman :rolleyes: araştırıyorum çünkü aksi kanıtlanamıyor benim duyduğum olayın.Çok ciddi bir göstergede var.Ama gerçekliğide kanıtlanamıyor belkide sebepsizdir.nette birşeyler olacaktır elbette 91'de Dime'ın elindekinin farkı hakkında.

5MgWNM.png

Gerçekten gizemli.Bu arada yukarıdaki resim Dime'ın elinde olan gitara ait.Bahsedilen ise hemen altında Dean üretimi olan.Bizimde bu konuda gördüğümüz tipte olanı."Non Jackson Headstock"derken o gitar kastediliyor.

Custom bir gitardı ve Dean davalık olmamak adına zaten onu kullanmadı gibi bir sonuçta çıkabilir ama o da dayanaksız kalıyor :D

Son düzenleme:

Tekrar söyleyeyim tam anlaşılamadı herhalde:
Jackson firmasının Dean'e, Washburn'e veya Dimebag'in kendisine karşı açtığı böyle bir dava, complaint, şikayet, vs vs YOK. Bunlar bu gitarları fahiş fiyatan satmak isteyenlerin veya aklıevel fanboyların yaydığı şehir efsaneleri.. Olayın gizemli bir tarafı falan da yok..Aynı tutumu Washburn 333 serisi için de görebilir herkes. Bu Dean serisi de sözde 333 adet üretilmiş vsvs. Olay tamamen isim üzerinden para kazanmak yani..

Konumuza dönecek olursak:
http://www.sahibinden.com/ilan/alis...l-concrete-sledge-custom-shop-259754073/detay
adresinde satılan gitar standart bir Dean seri üretim gitarı, sadece şekli Dimebag'e ithaf edilerek onun adı verilen "sözde" sınırlı üretim..

Ebay fyatları ortada, tekrar tekrar yazıyorum:

Ne Dimebag'miş arkadaş forumu birbirine kattı, kardeşi kardeşe kırdırdı resmen ölü haliyle :D

signature gitarların ederi artıyor biz burada konuştukça

dime ölmeden önce bir işitme cihazı firmasıyla temasa geçmiş, yeni signature ekipmanı için. aleti takınca mid frekansları duyamıyorsunuz, her yer pantera oluyor. ömrü vefa etmedi ama :(

Geri