Normal Ekran Kartı Ve Normal Monitör Ile 3d Film-oyun Keyfi

Selamlar arkadaşlar. Bu konu hakkında bilgisi olan elbet vardır. Ancak bende herkes yararlansın diye başlık açma gereği duydum.

Nvidia ekran kartlarına sahip pclerde bu olay zaten Nvidia'nin kendi driverı ile olmakta. Kendimde Ati-Amd taraftarı olduğum için ATi ekran kartlarına göre anlatacağım.

Yapılan işlemleri bizzat denedim. Hd 5650 ekran kartı ile gayet güzel 3D oyun oynadım.
Oynadığım oyunlar, Test Drive Unlimited 2 , Dirt 3 , Pes 2013 vs...

Buyrun Anlatımı...

Bu yazımızda 3d anaglyph gözlükler ile pc oyunlarınızı 3d programları satın almak zorunda kalmadan nasıl 3 boyutlu oynayabileceğinizi anlatacağız.

Bunun için ilk önce 3 boyut program oyun alanında liderlerin yanında yer alan iz3d programını indirmemiz gerekiyor.

İz3d indir: http://iz3d.com/download/files/iZ3DDriverSetup.1.10.exe

Bu programı 3d dvd içerik adlı ürünümüzde de bulabilirsiniz.

Programı bilgisayarımıza kurmaya çalışırken aşağıdaki pencereyle karşılaşacağız.Bu noktada bizim için önemli olan sürücü ‘’Anaglyph DirectX’’ sürücüsü, fakat daha sonraki olası donanım güncellemelerinizi göz önünde bulundurarak ‘’Full Installation’’a tıklıyoruz.

Programımızı kurduktan sonra iz3d sürücüsünün kontrol merkez sayfası açılıyorBurda 3d etkisini oluşturmada hangi tekniği kullanmak istediğimiz soruluyor. Biz anaglyph çıkışını seçiyoruz. Elbette diğer seçenekleri de elinizde gerekli ekipmanlar var ise seçebilirsiniz. Örneğin elimizde 120Hz ekran performasına sahip 3d-ready monitör ve buna uygun aktif shutter gözlüğünüz var ise ‘’shutter 3d’’ seçeneğini seçebilirsiniz.

Not: Anaglyph 3D özelliğini kullanmak ücretsiz olmasına karşın, diğer 3D tekniklerinin programları 30 günlük deneme sürümüdür.

Biz şimdilik sınırsız kullanım hakkı olan anaglyph kısmına dönelim.

Anaglyph çıkışını seçtiğimizde sağ taraftaki kutuda, kullanmak istediğimiz anaglyph türünü belirlememiz gerekiyor.Elinizde bulunan 3d anaglyph gözlük türüne göre bu seçimi yapmalısınız. Bunun en iyi yolu ise deneme yanılma diyebiliriz.Bizim 3d gözlüklerimizle en iyi sonucu ‘’optimized red-cyan’’ modunda aldığımızı belirtmekte fayda var.

Bu tercihimizi de yaptıktan sonra ‘’apply’’ tuşuna tıklıyoruz ve istediğimiz pc oyunumuzu açıyoruz.

Need For Speed Shift örneğinden devam edelim.

Oyunumuzu başlattığımızda, karşımıza iz3d nin standart 3d test görüntüsü çıkacak...burada görüntüyü 3 boyutlu görüp görmediğimizi soruyor... red-cyan 3d gözlüğümüzle görüntünün 3d etkisini kontrol ediyoruz .

Not: Alıntıdır...
 
Üst
AdBlock Tespit Edildi

Lütfen devam etmeden önce adblock/reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakın.

Sitemizin yazılım/donanım/servis sağlayıcı giderleri reklam gösterimleri ile karşılanmaktadır.

AdBlock'u devre dışı bıraktım    Hayır teşekkürler