Marshall amfiler: dsl, avt, tsl ve Mg amfilerin farkı?

marshallda avt serileri bence parasını haketmiyor. jcm 800, mg100 (aksini diyenlere inanmıyorum koşulları göze alındığında marshalın değil dünyanın en iyi anfilerindendir .çok ciddi aletlerle kıyasladığımdan biliyorum. gönül rahatlığıyla alınır ama fanı değiştirilir.), el34 100/100 poweramp i dışında hiç bir şeyi alınmamalı.

jcm800 ler gerçekten güzel aletler... LP Standart lazım birde yanına ama.. TSL100 aldım gerçekten güzel.. Aletin hoparlör çapı de watt'ı da önemli.. 10watt 6'' bir amfiyle pratik yapılır ama ton alınmaz...

Uzun süre mg30 kullandım herkes cube 30x daha iyi falan diyor ama ben marshallın o crunch tonunu daha çok seviyorum ve daha önce mg15 de kullanmış biri olarak çok güzel ev amfisi diyebilirim kendi adıma. Ama palm mutelerde od. çok yetersiz kalıyor pedal takviyesi şart.

Küstahlık etmek gibi olmasın AVT serisi bence parasını hak ediyor (kişisel görüşüm kendim kullanıyorum diye söylemiyorum). Mg serilerine göre tonları çok daha oturaklı. Birçok amfi denedim ve öyle aldım avt 50. Ama mg'ler de fiyatına göre iyi performans veren cihazlar :)

Bence cube serisi tamam birsürü parametre,seçenek,simülatör,efekt sunuyor ama bu efektleri değiştirdiğimizde aldığımız response ne kadar başarılı? Bence mg10cd deki contour butonu bile en ufak etkiye çok güzel tepkiler veriyor.. Cube de ise aksine rate,depth,bass,mid,tre var ama baştan sona çeviriyorsunuz hep aynı ton.. Ben gt8 de de bunu yaşamıştım... Global eq,amfi eq,birde aletin kendi ekolayzırı var yani elinizin altında zibilyon tane parametre.Herbirinin frekansını ayrı ayrı kontrol ediyorsunuz ama hemen hemen hiçbirişe yaramıyordu... 1seneye yaklaşık bu aleti kullandım ve istediğim şeyi alamadım,gerçekten bir mg30 dfx daha çok mutlu eder beni.. Yada basit bir amfi... Kullananlara birşey diyemem asla ama bana gelmedi pek :) Öbürtürlü piyasadaki en fiyat performans oranı iyi aletlerden biri bence...

LuciferioN demiş ki:
Bence cube serisi tamam birsürü parametre,seçenek,simülatör,efekt sunuyor ama bu efektleri değiştirdiğimizde aldığımız response ne kadar başarılı? Bence mg10cd deki contour butonu bile en ufak etkiye çok güzel tepkiler veriyor.. Cube de ise aksine rate,depth,bass,mid,tre var ama baştan sona çeviriyorsunuz hep aynı ton.. Ben gt8 de de bunu yaşamıştım... Global eq,amfi eq,birde aletin kendi ekolayzırı var yani elinizin altında zibilyon tane parametre.Herbirinin frekansını ayrı ayrı kontrol ediyorsunuz ama hemen hemen hiçbirişe yaramıyordu... 1seneye yaklaşık bu aleti kullandım ve istediğim şeyi alamadım,gerçekten bir mg30 dfx daha çok mutlu eder beni.. Yada basit bir amfi... Kullananlara birşey diyemem asla ama bana gelmedi pek :) Öbürtürlü piyasadaki en fiyat performans oranı iyi aletlerden biri bence...

Cube serisini bayağı bir denemiş ve uzun süre gt-8 kullanmış biri olarak sana katılıyorum.

Amfiden aldığınız tonu beğenip beğenmemeniz bence tamamen kişisel zevkle alakalı. MG tonunu seviyorsunuzdur, çok seversiniz o amfiyi. Ama benim gibi MG' nin o yukarıda arkadaşın yazdığı gibi "crunch(Türkçesi yok mu bunun be? kıtır, çıtır)" tonundan haz etmiyorsanız o amfiyi sevmezsiniz. Bence bu kadar fazla tartışılacak bir konu değil (bayılıyorum son nokta mesajlarına :D ) .

Bir de ne kadar deneyimli olduğunuz da önemli. Güzel bir amfi ile birlikte çalmamış, hep aynı amfiyi kullanmış kişi kendi amfisini övebilir, doğaldır :) .

Evde kullandığım ilk gitar amfisi Marshall MG10'du.Daha sonraları Fender Sidekick25R,Ibanez TBX kullandım,iki amfiden de istediğim overdrive'ı alamadım.Ama clean tonlarda Marshall'dan çok daha iyi oldukları tartışılmaz bir gerçek.Yine Marshall almayı düşünüyorum.Cube'lere gelicek olursak,genel olarak efektlerini beğeniyorum.Ama o amfilere o kadar para vereceğime gider 2.el birkaç pedal alırım.Üstelik overdrive'ları hiç hoş değil.

Evet gt serisi bu aralar gözüme çarpıyor ama hartke genelde bass ta ün salmış bir marka.Deneyp de almak lazım olduğunu düşünüyorum.. Birde yapım yeri önemli tabii,avt ler valvestate ler ingiliz.. Hartke nin düşük modelleri emin değilim ama büyük ihtimalle çin,hindistan,tayvan,endonezya dır... Ama belli de olmaz hani =)

Bende deneme fırsatı bulamadım. Yarın İstanbula dönüp hepsini denemeyi düşünüyorum ama denemeden şunu diyebilirimki büyük ihtimalle hartke nin bu modeli mg ve avt arası bir performans sergileyecektir diye düşünüyorum.

Marshall VS100r
Marshall VS65R
MG100 Kafa amfisini bizzat evimde kullandım
avt100,avt150 head kabin tsl yi de stüdyo ve sahne de kullandım.
açıkçası mg serisi fiyatına göre pahalı. avt serisini tercih ederim bu sebepten. Vs serisi de fiyatına göre güzel tonlar çıkartıyor, eski üretim falan diye yabana atmayın bence. tsl ler tabi ki güzeller harikalar ama sahne veya stüdyo için.. Bu marshalların yanında carvin sx200, tech21 power engine 60 ve son olarak da vox ad50vt kullandım.
şu anda hala vox var.
kişisel görüşüm marshallara çok paranız yoksa vermeyin yanından bile geçmeyin. Vox u şiddetle tavsiye ederim en azından amfiden adam gibi tonlar alın.

kullandığım amfiler sıralarsam
1. vox ad50vt
2. tech21 pe60
3.vs100r
4.vs65r
5.tsl ( kötü olduğundan değil stüdyoda olduğundan adam gibi ilgilenemedim bi de beni fiyat olarak aşan bir amfi olduğu için alt sıralarda yoksa çamur attığımdan değil)

kolay gelsin....

jacksonke1 demiş ki:
tech 21 pe60 hakkında ne söyleyebilirsin, denemiş biri olarak . ?

fiyat ve watt ına göre harika işler çıkaran bir alet bence. yani gt-8, triac gt2 vs pedalları kullanıyorsanız özellikle tavsiye ederim çünkü zaten yapılış amacı o :) amfinin kendi karakteri yok sadece power engine adından da anlaşılacağı üzere :) ben triac ile kullanıyordum gerçekten güzel tonlar oluşturmuştum. sattığıma pişman olduğum ekipmanlar arasında kendileri :D

kolay gelsin...

Marshall AVT50 XT Gitar Amfisi

Arkadaşlar bu Amfi hakkında bilgisi olan buradan paylaşabilir mi ? Bar programı için istiyorum ritm gitar ve Vokalim . Genelde yumuşak Drive tonları ve kirli tonlar kullanıyorum (Alternatif - Rock) . Amfide efekt varmı bana sadece reverb ve tremoLo Lazım

Geri