ESP®

Sormak istediğim birşey var;

LTD F-250 modeli üretimden kaldırıldı mı? Dün esp'nin sitesinde gezinirken 250'ye bir bakayım dedim karşımda F-350'yi buldum (daha önce yoktu [yada vardı ama sitede yoktu]). 350'nin teknik özelliklerine pek bakmadım ama sanırım tek farkı EMG manyetiklerdi (250'de EMG karakterli ESP manyetikler var). Üretimden kaldırıldı mı kaldırılmadı mı bir bilgisi olan beni aydınlatabilir mi? Ayrıca üretimden kaldırılması gitarın değerini nasıl etkiler?

matushella demiş ki:
LTD ex-400 ile Ex-401 arasındaki fark nedir?

401 serisinden hic kullanmadim simdiye kadar ama EX400'ler Kore uretimiydi, net'den ismarladigim halde isciliginde hic bir sorun bulamadim (gormeden aldim yani). sadece switch ilk gunler cizirtiliydi, 18V donusumu sirasinda onunla da ilgilendim. Simdi en ufak problemi bile yok.

Ben 400'lerin sonuncularindan birini aldim, ESP Kore'de 400 uretimini bitirip 401 serisi olarak Endonezya'ya tasidi. Net'de okuduklarima gore millete 400 ayarinda olanlar da denk gelmis, iscilik problemi olanlar da. Kalite kontrol daha gevsek herhalde.

Eger 401 alacaksan calmadan/denemeden alma bence.

DaRtH_ErLiK demiş ki:
matushella demiş ki:
LTD ex-400 ile Ex-401 arasındaki fark nedir?

401 serisinden hic kullanmadim simdiye kadar ama EX400'ler Kore uretimiydi, net'den ismarladigim halde isciliginde hic bir sorun bulamadim (gormeden aldim yani). sadece switch ilk gunler cizirtiliydi, 18V donusumu sirasinda onunla da ilgilendim. Simdi en ufak problemi bile yok.

Ben 400'lerin sonuncularindan birini aldim, ESP Kore'de 400 uretimini bitirip 401 serisi olarak Endonezya'ya tasidi. Net'de okuduklarima gore millete 400 ayarinda olanlar da denk gelmis, iscilik problemi olanlar da. Kalite kontrol daha gevsek herhalde.

Eger 401 alacaksan calmadan/denemeden alma bence.

mydukkan'da 401 in kore olduğu yazıyor? Orası yanlış olabilir ama yinede sorayım dedim.

matushella demiş ki:
Peki ec-401 konusundaki yorumlarınızı merak ediyorum. Endonezya olmaları baştan bir soğuma yarattı bende.

Ben de bunu merak ediyorum. EC-1000 ile EC-401 arasındaki farklar neler? Önceleri pek ESP ile ilgilenmezdim ama dinleyince ve biraz çalınca taraftarı oldum. :D Forumdaki bir başlıkta Eclipse-II ile EC-1000'i karşılaştırmışlar ama EC-401 için henüz bir yorum görmedim.

Geri