Vita (Hard Rock/Metal) - Ankara

konser sonrası yorum yapan herkese teşekkürler. (bana behçet diyen kereme ayrı bi teşekkür tabi :D ).
repertuar olarak hepimizin zevkine uymaya çalışıyoruz.ortaya böle bişey çıktı. zamanla daha da oturacağını düşünüyorum.zaten yeni parçalar da ekliyoruz bi yandan.
bi aksilik olmazsa 3 aralık cumartesi, vita garage barda sahne alcaktır. çıkacak gruplar ;
-sertsessiz
-vita
-51 promil
-tuşe
herkesi bekleriz!!

forumunuz hayırlı olsun kardeşler.biraz geç oldu ama çağrı daha bugün söyledi :) neyse ilerde birlikte çalışırız umarım.Başarılar...

ben de geç olsun ama güç olmasın diyerek pazar günkü biziz konseriniz hakkındaki görüşlerimi yazmak istiyorum

öncelikle henüz iki kez sahneye çıkmış bi gruba göre oturmuş görüntüsü çizmeniz çok güzel. sanki daha uzun süredir beraber çalıyor gibiydiniz -ki vokalinizi 1 - 1,5 ay önce bulmuşsunuz henüz-

lakin bazı şarkılarda ritm kaçırdınız (özellikle "gündüz gece"ye biraz daha
eğilin) playlistinizle alakalı olarak da "fade to black" çalmasaydınız keşke... siz gayet iyi çaldınız da sizden önce çıkan iki grup da çalmıştı; eminim yerine koyabileceğiniz parçanız da vardı hazırda. fazla "iced earth" çaldınız (yanlış hatırlamıyorsam melancholy'yi çalarkendi) yaşadığınız mikrofon şansızlığını vokalinizin doğal tavırları çok güzel örttü.

ha bi de vokal "şimdi bi ara verip sweet child o'mine çalıcaz, sonra metalle devam edicez" dedi. zaten 3. veya 4. şarkıdaydınız, ne arası? :LOL:

bi de şu var: "genç" gitaristiniz (sanıyorum yaşı küçük biraz) master of puppets'ı söylemesin! telaffuzunun çok kötü olması bir yana, james hetfield tarzı cümle sonlarını uzatmaya, yeah filan diye bağlamaya çalışması da gaz olmaktan öte komik bir görüntü çizdi; halbuki şarkının solosunu da ne güzel attı, ne gerek bi de lead vokal yapmasına...

bunlar gözüme ve kulağıma çarpan şeylerdi (kendinizi geliştirmenize yardımcı olması bakımından yazdım), bunların haricinde gayet keyif aldım dinlerken; en kısa zamanda tekrar dinlerim zaten. kolay gelsin :metal

internalhealing demiş ki:
ben de geç olsun ama güç olmasın diyerek pazar günkü biziz konseriniz hakkındaki görüşlerimi yazmak istiyorum

öncelikle henüz iki kez sahneye çıkmış bi gruba göre oturmuş görüntüsü çizmeniz çok güzel. sanki daha uzun süredir beraber çalıyor gibiydiniz -ki vokalinizi 1 - 1,5 ay önce bulmuşsunuz henüz-

lakin bazı şarkılarda ritm kaçırdınız (özellikle "gündüz gece"ye biraz daha
eğilin) playlistinizle alakalı olarak da "fade to black" çalmasaydınız keşke... siz gayet iyi çaldınız da sizden önce çıkan iki grup da çalmıştı; eminim yerine koyabileceğiniz parçanız da vardı hazırda. fazla "iced earth" çaldınız (yanlış hatırlamıyorsam melancholy'yi çalarkendi) yaşadığınız mikrofon şansızlığını vokalinizin doğal tavırları çok güzel örttü.

ha bi de vokal "şimdi bi ara verip sweet child o'mine çalıcaz, sonra metalle devam edicez" dedi. zaten 3. veya 4. şarkıdaydınız, ne arası? :LOL:

bi de şu var: henüz "tüyü bitmemiş" gitaristiniz (sanıyorum yaşı da küçük) master of puppets'ı söylemesin! telaffuzunun çok kötü olması bir yana, james hetfield tarzı cümle sonlarını uzatmaya, yeah filan diye bağlamaya çalışması da gaz olmaktan öte komik bir görüntü çizdi; halbuki şarkının solosunu da ne güzel attı, ne gerek bi de lead vokal yapmasına...

bunlar gözüme ve kulağıma çarpan şeylerdi (kendinizi geliştirmenize yardımcı olması bakımından yazdım), bunların haricinde gayet keyif aldım dinlerken; en kısa zamanda tekrar dinlerim zaten. kolay gelsin :metal

Bizi böylesine ciddi bir üslupla izleyip takip ettiğin, olumlu ve olumsuz eleştirilerini paylaştığın için çok teşekkürler. Senin gibi ciddi derecede bizi takip eden insanlar oldukça bulunduğumuz yeri bir üçüncü gözün perspektifinden algılamak ve kendimizi istediğimiz yerlere taşımak namına çok daha hızlı ilerleyeceğimize inanıyorum. :)

Kendimle ilgili kısıma geçeyim :D
Ara dediğim aslen "metal müziğe bir şarkılık ara verip" anlamındaydı, "sweet child o'mine" metal day için nispeten hafif kaçan bir şarkı idi, seyircinin bu seçimimizden dolayı bir açıklamayı hakettiğini düşündüm, en azından bir nevi onaylatma sorusunu içinde barındıran bir ifade gibi görülebilir dediklerim... (en azından öyle demeye çalıştım :D), . Hani kapalı bir " çalalım mı? ne dersiniz?" gibisinden düşünmüştüm bunu, negatif bir tepki olacağına inanmıyordum, nitekim de çok sevdiler sağolsunlar.

Her türlü destek ve eleştiriniz için (özellikle de böyle detaylı ve kaliteli eleştirilere) çok teşekkürler. İzleyenlerimize daha iyi performanslar göstermek, hatalarımızı azaltmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bizi izlemeye devam edin :D

önemli edit: sabahın köründe istanbul otobüsünden indikten sonra eve gelip bilgisayarı açtığımda ilk yaptığım iş çoğu zaman olduğu gibi turkrock.coma girmekti, uykusuzluktan mıdır sersemlikten midir bilmem kendime müslüman bir üslupla yazının kendime has bölümünü okumuşum, çok önemli bir noktayı kaçırmışım. Hocam bu " tüyü bitmemiş " oldu mu şimdi böyle güzel bir yazıda? Geçtim Çağrı gibi rahat bir adamı, kim olsa alınır böyle bir ifadeye, ki bunun müzikle bir alakası da yok ki bu forumda yer alsın, misal ben de yolda yürürken kimi şişman kimi çirkin kimi çok zayıf birçok insan görüyorum, ama onların yaptığı bir işi tanımlarken işle ilgisi bile olsa bunu suratlarına söylemem, kaldı ki "tüyü bitmemiş" ifadesinin o kadar da Çağrı'yı tanımladığı söylenemez. Biz daha çok bayanların "babyface" dedikleri bebek surat tipli anlamına gelen ifade ile tanımlıyorduk halbuki onu :). Üzüldüm yahu, yapmayın etmeyin.

bi de şu var: henüz "tüyü bitmemiş" gitaristiniz (sanıyorum yaşı da küçük) master of puppets'ı söylemesin! telaffuzunun çok kötü olması bir yana, james hetfield tarzı cümle sonlarını uzatmaya, yeah filan diye bağlamaya çalışması da gaz olmaktan öte komik bir görüntü çizdi; halbuki şarkının solosunu da ne güzel attı, ne gerek bi de lead vokal yapmasına...
tabiki her türlü eleştriye açığız ama bize ne yapacağımızı söylemekten çok bunu yapsanız daha iyi olurdu gibi cümleler kullanmak bence bir seyirci açısından daha uygun cümleler olurdu...çağrı master'ı kendi söylemek istediği için böyle bişe yaptık... ayrıca "tüyü bitmemiş" gibi cümlelerden de kaçınman gerekirdi...
ama yinede diyorum,olumlu olumsuz her türlü eleştiriye açığız her zaman ama eleştrinin formatına uygun olarak...
;)

internalhealing yorumların ıcın tesekkur ederım saol ama tuyu bıtmemıs dedığin kişi yani ben 19 yaşındayım belki senden küçük olabilirim ama böyle cümleler kurman gerekmez bence...tuyde marifet olsa g...te cıkmazdı... bence sadece parcalar hakkında yorum yap bız zaten nasıl calacagımız hakkında ne yapacagımızın farkındayız...yınede elestırılerın ıcın saol..

yahu arkadaşlar alınacağınızı hiç beklemiyordum valla :roll: ben arkadaşın gençliğini vurgulamak için öyle demiştim, bu yüzden de tırnak içine aldım. bi sataşma filan olsaydı maksadımda yazar geçerdim. master of puppets'ın solosunu atması hoşuma gitti, takılmak istedim. inanın alınacağınızı düşünmemiştim :oops: haddimi aşmışım sanırım biraz özür dilerim, değiştir derseniz de hemen değiştiririm.

ayrıca naçizane yorumlarıma da olgunlukla yanıt verdiğiniz için teşekkürler, kolay gelsin...

yahu arkadaşlar alınacağınızı hiç beklemiyordum valla :roll: ben arkadaşın gençliğini vurgulamak için öyle demiştim, bu yüzden de tırnak içine aldım. bi sataşma filan olsaydı maksadımda yazar geçerdim. master of puppets'ın solosunu atması hoşuma gitti, takılmak istedim. inanın alınacağınızı düşünmemiştim :oops: haddimi aşmışım sanırım biraz özür dilerim, değiştir derseniz de hemen değiştiririm.

ayrıca naçizane yorumlarıma da olgunlukla yanıt verdiğiniz için teşekkürler, kolay gelsin...
dostum belli ki kötü niyetli değildin. eleştiri ve yorumların için sağol. her zaman bekleriz konserlerimize.

Vay yeni gördüm başlığınız hayırlı uğurlu olsun.Ne zamandır çalışıyodunuz emeğinizin karşılığını alırsınız umarım, başarılar ;)

erd demiş ki:
Vay yeni gördüm başlığınız hayırlı uğurlu olsun.Ne zamandır çalışıyodunuz emeğinizin karşılığını alırsınız umarım, başarılar ;)
saolasın erdem.vokalimiz alperi de bulduktan sonra herşey yoluna girmeye başladı.darısı başınıza. beklerik konsere de
yaw bide şu afiş nası konuyo buraya.bi beceremedim gitti. :D

garage.jpg

Bol Bol başarılar arkadaşlar Biz sizi izleyemiycez galiba başka bir organizasyondan yetişeceğiz. Gönüllerimiz sizlerle çok güzel bir performans sergiliyeceğinize eminim. Başarılar.

ozgur196 demiş ki:
garage.jpg

Bol Bol başarılar arkadaşlar Biz sizi izleyemiycez galiba başka bir organizasyondan yetişeceğiz. Gönüllerimiz sizlerle çok güzel bir performans sergiliyeceğinize eminim. Başarılar.
nihayet (özgürün desteğiyle de olsa) afiş koyuldu. saol dostum size de hem biziz'de hem de garage'da başarılar 8)

drumscat demiş ki:
erd demiş ki:
saolasın erdem.vokalimiz alperi de bulduktan sonra herşey yoluna girmeye başladı.darısı başınıza. beklerik konsere de
yaw bide şu afiş nası konuyo buraya.bi beceremedim gitti. :D

Sağol iyi dileklerin için Behçetcim(Ay pardon bektaşcım :LOL: )konserlere de stüdyo çalışmalarından veya sınavlardan vakit bulursam kesin gelicem.Afiş işine ben el atmadan halletmişsiniz.Daha ne diyim yürüyün beee :LOL: 8)

akinu demiş ki:
Yeni standara ilk uyan grup olarak size plaket veriyoruz. Başlığınızı yukarı taşıyım millet de görsün.

vaktiyle sözlük moderatörlüğü yaptığım için kuralları ciddiye almayan adamların modları nası uyuz ettiğini bilirim :kafaat , başlığımızı güzelleştirmek için elimizden geleni yapıyoruz... :))

bütün ankara'lı hard rock/ heavy metal sevenleri cumartesi Kızılay Karanfil sokakta Garage konserine bekleriz, hatta gelmeleri mümkünse ankara'lı olmayanları da bekleriz... :) Bizi dinleyeceksiniz, üstüne 51 promil, sert sessiz ve tuşe! insan daha ne ister hayattan!! (çok abartılı oldu yahu, o kadar da değil canım, ben şahsen birşeyler daha isterim) :metal :metalhead

thechronosphere demiş ki:
akinu demiş ki:
Yeni standara ilk uyan grup olarak size plaket veriyoruz. Başlığınızı yukarı taşıyım millet de görsün.

vaktiyle sözlük moderatörlüğü yaptığım için kuralları ciddiye almayan adamların modları nası uyuz ettiğini bilirim :kafaat , başlığımızı güzelleştirmek için elimizden geleni yapıyoruz... :))

bütün ankara'lı hard rock/ heavy metal sevenleri cumartesi Kızılay Karanfil sokakta Garage konserine bekleriz, hatta gelmeleri mümkünse ankara'lı olmayanları da bekleriz... :) Bizi dinleyeceksiniz, üstüne 51 promil, sert sessiz ve tuşe! insan daha ne ister hayattan!! (çok abartılı oldu yahu, o kadar da değil canım, ben şahsen birşeyler daha isterim) :metal :metalhead
evet cnm haklısın tuşeyi hiç dinlemedim ama ben sizi ve 51 promili dinlemekten cook buyuk bı zevk alıcam başarılar tüm kalbimle yanınızdayım.....

Geri