M-audio firewire 410 a 5.1 surround baglamak!

sorunum gayet acık. 5.1 philips surround sistem var, ve m audio sitesinde de firewire 410 un da surround 7.1 e kadar destekledigi yazıyor. ancak su anda alet evimde ve bakıyorum... nasıl baglayabilirim bu mereti ? surround sistemin klasik 3 çıkışı var rear front sub...

teşekkür ederim.

Bu kartın;

FireWire410fb.jpg

-Analog olarak 7.1 veya 5.1 çıkışı yok.
-2 kanal S/PDIF dijital giriş çıkışı var. (optik ve lale jak)

Yani dijital receiver'a ihtiyacın var.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
peki bu digital receiver nedir ne degildir ? tam olarak anlatabilir misin acaba? tez zamanda gidip yapacagim ne gerekiyorsa alacagim da o acidan.

firewire_410.gif

Burda da gözüktüğü gibi surround ses sistemine dijital veri yoluyla gitmekte;

Fakat,

Tahminimce arkadaki 8 tane çıkışı 2şer 2şer birleştirip subwoofer'ın arkasındaki yere girdikten sonra, yazılımla kaç numaralı çıkışın hangi yön veya sub-bass hoparlöre gideceğini atayabiliyorsundur muhtemelen. Aklıma başka çözüm gelmiyor...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
ya biz de az önce onu tartıstık, digital mi lan bu renk yoksa diye de degil ya, sadece headphone farklı bir renk. dikkat edersen gitar veya mic veya sound module hepsi surround ile aynı renkte.

benim de düşüncem buydu, software dan atıyorsundur diye düşünüyordum, lakin yok böyle bir şey. neyse efendim artık araştıracağız daha...

cree demiş ki:
http://www.m-audio.com/products/en_us/FireWire410-main.html

bu adreste de details a girip oradan connectivity ye basinca 7.1 e kadar analog baglanabilir ibaresi göze carpıyor ayriyetten.

arti,

Surround-sound ready
The eight independent outputs are ideal for directly driving a 7.1 surround sound system. The digital outputs also offer passthrough of AC-3 and DTS surround content to an external decoder

http://www.compel.com.tr/m-audio/audio/firewire410/index.php bu adreste de aynı şeyler türkçe olarak söylenmiş zaten de,

Senin yapman gereken o 8 tane çıkışı bişekilde kullanmak...

Ordaki dijital gösterilenler,
*Şimdi dikkat ettim powered surround analog kısmındaymış...
*Surround receiver -ki bu benim ilk bahsettiğim alet-
*DAT/mini disk

Analog gösterilenler,
*Headphones
*powered speakers
*Mikrofon
*Sound module (teyp, radyo, cd çalar gibi analog çıkışlı sistemler)

Ama sanırım o 8 çıkışı kullanacağın kısmında mutabıkız :D

Geri