Death Oath

R

ReBeLLioN

90 lı yılların başında kayseride kurulmuş zamanının en iyi death metal gruplarından birisi.
[Hatta en iyisi]

kadro:
murat özkardeş : vokal
hamdi öztürk : gitar & bas
hakan eşsizer : davullar

diskografi:
lunatic curses (demo), 1994
demon's power (ep), 1995
precious conjure (ep), 1996
pernicious conjure, 1996

satanizm olaylarının yaşandığı dönemde şarkılarında satan satan diye bağırdıkları için o zamanlar baskılara dayanamayıp ayrılan grup diye hatırlıyorum hikayelerini

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Elinde lunatic curses yada demon's power kasetleri olan varsa ve bana ulaşırsa sevinirim..

satan take me, satan hear me şeklinde şarkı yapmış ve daha bir çok şarkılarında saaataaan diye bagırdıklarına şahıt oldugum ve daha sonra topluluk, 1999’da satanist cinayeti olarak bilinen olay sonrası medyanın ilgisini üzerine çektmiş bir konser sonrası çekilen fotoğrafta, cinayet zanlılarından birisi, topluluk elemanlarının yanında görünüyordu. bu görüntüye dayanarak, topluluk elemanlarının satanist bir örgüte üye olduğu öne sürüldü. Daha sonrada dagıldılar.
Benim şehrimde ki;
:arrow: satanic verses
:arrow: paradox
:arrow: sadistic spell gibi sakıncalı bulduğum kayserideki arkadaşlara zulüm yapan hiçbir şekilde yanlarına yaklaşılmaması gerektiğini düşündüğüm gruplardan bir tanesi.

Şimdilerde grubun gitaristi Hamdi, albüm hazırlıkları yapmakta. Diğer yandanda işletme fakültesinde okumakta.
Vokalisti Murat ise İngilizce dersleri vermekte..

max78 demiş ki:
satan take me, satan hear me şeklinde şarkı yapmış ve daha bir çok şarkılarında saaataaan diye bagırdıklarına şahıt oldugum ve daha sonra topluluk, 1999’da satanist cinayeti olarak bilinen olay sonrası medyanın ilgisini üzerine çektmiş bir konser sonrası çekilen fotoğrafta, cinayet zanlılarından birisi, topluluk elemanlarının yanında görünüyordu. bu görüntüye dayanarak, topluluk elemanlarının satanist bir örgüte üye olduğu öne sürüldü. Daha sonrada dagıldılar.
Benim şehrimde ki;
:arrow: sadistic spell gibi sakıncalı bulduğum kayserideki arkadaşlara zulüm yapan hiçbir şekilde yanlarına yaklaşılmaması gerektiğini düşündüğüm gruplardan bir tanesi.
son cümlendekielri pek anlamadım
biraz açarmsın
sadistic spell in neresi sakıncalı onuda anlamadım

ya arkadaşlar bence death oath bu ülkede metal adına olmuş güzel olaylardan birisidir.tamam belki sözlerindeki tarz insanlara garip gelebilir ama bunda ne var ki.biz sonuçta bi ingiliz değiliz (şükür ki) ve asla onlar gibi düşünmediğimiz için onlar gibi de yazamayız.tabii öle yapmaya çalışınca bu sırıtır.bugün ülkemin güzide kaç grubu gerçekten başarılı diyebileceğimiz eserler yarattı (söz anlamında).hissetmeden yazamazsın hele senin ana dilin değilse bu hiç olmaz.tabi türkçe yazıp bunu ingilizceye çevirip aa bakın ne kadar süper bi ing ce parça yazdık diyen komik grupları es geçiyorum.hem sonra bi de satanist olayı var.arkadaşlar yapmayın etmeyin biz bi dönem siyah giyiniyoruz diye bu damgayı yemiş ve çok muzdarip olmuş bi grubuz.ee biz daha kendi aramızda bu satanist şu satanist bi grup dersek yarın birgün bizden olmayan biri bizi bu şekilde itham edersek nasıl savunuruz kendimizi.onun için mantıklı olalım ve bu sıfatları en azından birbirimiz üzerine yapıştırma huyundan vazgeçelim...hadi bakalım

vecihi isimli arkadasın yazıdıgı yazı gercekten güzeldir takdire degerdir böle kendini bilmez birkaç çoluk çocugun yüzümüze karsı gelince ürküp konusamaması ve bilgisayar basına gelince hasetinden bütün güzide gruplarımızı karalaması artık sıkmaya başlamaktadır.Acaba kaçkere dinlemiş ya da cenlı izlemiş sorsan o yıllara yaşı tutmuyordur nese Death Oath iyidir,dinlenir.

vecihi demiş ki:
ya arkadaşlar bence death oath bu ülkede metal adına olmuş güzel olaylardan birisidir.tamam belki sözlerindeki tarz insanlara garip gelebilir ama bunda ne var ki.biz sonuçta bi ingiliz değiliz (şükür ki) ve asla onlar gibi düşünmediğimiz için onlar gibi de yazamayız.tabii öle yapmaya çalışınca bu sırıtır.bugün ülkemin güzide kaç grubu gerçekten başarılı diyebileceğimiz eserler yarattı (söz anlamında).hissetmeden yazamazsın hele senin ana dilin değilse bu hiç olmaz.tabi türkçe yazıp bunu ingilizceye çevirip aa bakın ne kadar süper bi ing ce parça yazdık diyen komik grupları es geçiyorum.hem sonra bi de satanist olayı var.arkadaşlar yapmayın etmeyin biz bi dönem siyah giyiniyoruz diye bu damgayı yemiş ve çok muzdarip olmuş bi grubuz.ee biz daha kendi aramızda bu satanist şu satanist bi grup dersek yarın birgün bizden olmayan biri bizi bu şekilde itham edersek nasıl savunuruz kendimizi.onun için mantıklı olalım ve bu sıfatları en azından birbirimiz üzerine yapıştırma huyundan vazgeçelim...hadi bakalım

doğru.

morvedelisi demiş ki:
vecihi demiş ki:

doğru.
evet katılıyorum.
hiç olmazsa sevmezsek bile ağır hitamlarda bulunmayalım.

morvedelisi demiş ki:
vecihi demiş ki:

doğru.
evet katılıyorum.
hiç olmazsa sevmezsek bile ağır hitamlarda bulunmayalım.

SMITD demiş ki:
max78 demiş ki:
Benim şehrimde ki;
son cümlendekielri pek anlamadım
biraz açarmsın
sadistic spell in neresi sakıncalı onuda anlamadım

Ben açıklayım istersen bu grupların elemanlarının arkadaşım diye yazmışsın forumlarında madem arkadaşısın yanlarında takılıyorsun bilmiyormusun neler yaptıklarını ? Sonrada gelip neresi sakıncalı diyorsun Ankaralı bu grupların hepsi cadde tayfasıdır , hepsi kankadır ve biri neyse diğerleride aynısıdır diğer hani diyorsun ya 'arkadaşım'onların formuna yazdım gerekenleri bir zahmet ordan okuyuver ok?
Death Oatha gelincede zamanında max78 nickli arkadaşın dediği gibi Satan , Satan diye bağırarak birçok gencin beynini yıkamışlardır kimbilir intihar eden gençlerin hepsinin olmasada çoğunun kanına girmişlerlerdir ya da katkıda bulunmuşlardır bukadar ölümden,satanizmden bahsedersen olacağıda budur nitekim ki 1999 yılı ortaköy olayından sonra bu grupta dağılmıştır.Ama nefarkeder diğerleri devam ediyor ve Death oathta yaptıgı albümle veya demolarla hala bu yaktıkları alevi körüklüyorlar.Ama anlamadığım nokta şu hani burda kişiliklerinin herkez farkında en akıllı başlı insanlar buraya yazmış peki ülkemize çok şey kattı Death Oath (tabi bu sizce) sorarım size;Satanist ve Faşist bir grubun bu üleye ne gibi bir katkısı olmuştur? Bırak katkıyı nice gençin ölümüne neden olmuştur , bataklığa adım atmasını sağlamıştır yazdıkları sözlerle (bknz:Şeytan,Cehennem,Satanizm,Orta Çağ,Ölüm,Karanlık)bumudur katkı lütfen yapmayın ve nice gençlerin beynini sulandırmayalım bu duruma bir dur diyelim gördüklerimizi hepimiz iyi biliyoruz verdikleri demeçleri hatırlatmama gerek varmı?

el extreme sadistic spel röportajından alıntı;
Kimse sadistic spelin adını kullanarak biryere gelmeye çalışmasın bunu yapanı çok kötü cezalandırırz ...vs vs

el extreme paradox röportajından alıntı;
Hayatın bizde bir önemi yok zaten bir hayatımızda yok ne öncesi nede sonrası umrumuzda mutluluk bir yalan .....(diye gider sonra)
Karanlık bizi bizde bulan , bize tek huzur veren nokta

köprüaltı ehrimen röportajından alıntı;
şeytana seslenen bir şarkı yazdık çünkü biz onun çocuklarıyız.......

bluejean(1997 zamanı olan bluejean) witchtrap röportajından bir alıntı;
o an canımız kan istedi ve akıttık .......(diye gider sonra)
sakatatlı konserde aynı diyebiliriz kan yaşamdır ...........

(ismini hatırlamadıgım bir dergi)Satanic Verses röportajından bir alıntı;
70-80 yıllık yaşam bir hiçtir önemli olan yapacağınız kötülüklerle ulaşacağınız ölümsüz yaşamdır ..............

el extreme Death Oath röportajından bir alıntı;
cennette köle olmaktansa cehennemde zebani olmayı yeğleriz

Umarım bu yazdıklarım yeterli olmuştur yeni bünyelere yararlı şeyler sunmak umuduyla saygılar.

Bakın her türün özellikleri death-black metal in konuları kan üzerine kurulu olabilir bazen,bu o türün özelliğidir zaten ama bu sözler tutupta bi kişiyi intihar ettirecek veya baskasını öldürtecek kadar gaza getirmiş olamaz ancak zeka özürlüler bi parcadan bu kadar etkilenir bence bu gruplara bu kadar ağır ithamlarda bulunmamak gerek death oath ı sevmem ama death metal i severim ;)

Geri