Alkol üretimi ve tüketimi hakkındaki gelişmeler

Alkollü içecekleri...

• Toplam oy veren
    1,083
Zaten o kadar köklü geldiler ki başımıza, sistemimiz de zaten koyun gütme sistemi olduğu için insanların tepkisiz kalması normal...

Elimizden gelen tek birşey var laylaylomun yanı sıra etrafımızdaki arkadaşlarımızı bu konularda bilinçlendirmek ancak böyle bir kamuoyu yaratabiliriz yoksa Türkiye uyumaya devam edecek...

İşin kötüsü bihaber olanlar için bir sorun yokken bizlerin kuyruğuna iyice basıyorlar bu yaşıma kadar asla yabancı bir ülkeye gitmeyi düşünmedim Socrates-erasmus ta sınavı kazandım mülakatta gitmek istemiyorum dedim hakkımı bile yeniletmedim bu sene, sanırım seneye bir daha gireceğim ve bağlantılarımı da sağlayacağım...

Açık konuşmak gerekirse bu ülke adam olmaz kaçmak doğru mu? Tabi ki hayır ama artık başka bir çare bırakmıyorlar fırsatını bulursam giderim bütün hayatımı hakkımı arayarak geçirmek istemiyorum...

benim de gitme ihtimalim var,belki de hayatım boyunca başka bi ülkede yaşıcam artık...
ama ne olursa olsun benim elimde olsa türkiye den gitmek istemezdim,kendimi hiçbir zaman buraya ait hissetmesem de,kendimi herhangi bir ülkeye ait hissedebilme ihtimalim olmasa da,burada kalıp, sorunlarla boğuşarak,haksızlığa uğrayarak hayatımı geçirmeyi bilinçli olarak istemesemde, bilinçaltımda burada kalma isteği var.

bi de alkol diyince aklıma gelen bişey var, ingiliz holiganların,stada gizlice içki sokmak için kullandıkları bira yelekleri :) gerçekten işlevsel bi icat :)

o yelek deli bişey yaw, 3 litreye yakın bira koyabiliyosun yeleğe, yaklaşık 40 kağıt pahalı da değil,sonra biberondan içermiş gibi dewam ediyon,yüzyılın icadı şerefsizim :)

az mı aga 6 tane bira 90 dakka için,gayet ideal bence ama bu ingilizler içmesin ya, bu herifler içmeyi bilmiyolar, şampiyonlar ligi finalinde taksimde yaşanan olayları az çok duymuşsunuzdur,akılma ilk o geldi diye bu öreniği veridm,daha yığınla heriflerin içme özürlü herifler oplduğunu ispatlayan olay var....

ya bi yerde okumuştum günde bi birayı karaciğer sorun etmiyomuş kendine diye bazen doktorlar da kan yapsın diye şarap için derler ama
yinede alkol zararlı tabi :LOL:

dünyada diğer gezenlerde olmayan bir çok şey var :) oksijen, su, ormanlar, havlanlar. birde alkollü içecekler :roll: . onlarda olmasaydı dünya yaşanacak bir yer olmazdı diye düşünüyorum :twisted:

olmayanzapin demiş ki:
akrabam kanser oldu.alkol tüketiyordu devamlı.sayılı günleri kaldı.geyik yapmıyorum.tamamen gerçek.geçen ziyarete gittim benden de zayıf.alkolü dozunda içmek gerek.

benimde bi akrabamin ayagi topal olmustu cok icmekten ama adamin dini imani raki'ydi tapiyodu resmen . en cok kullandigi laf 'raki nereye ben oraya'

nüfuz cüzdanında din hanesinde "islam" yazan bir arkadaşımın ramazanda içki içmekle ilgili yorumu "11 ay kendim için içiyorum bu ayda allah için içiyorum"

Geri