Alkol üretimi ve tüketimi hakkındaki gelişmeler

Alkollü içecekleri...

• Toplam oy veren
    1,083
Ki saçmalık o değil, saçmalık islamiyete inanan kişilerin kuranda alkol içmenin haram olmasını, onun salı içilir perşembe içilmez kandilde içilmez dememesini bilmediği...

Ramazanda da içsen şabanda da içsen başka ne varsa onda da içsen aynı günahtır inanan adam için.. İnanmayan adan içinse sadece zevktir.. Gerçi inanan biri için de zevk olabiliyor :)

goktug17 demiş ki:
buzz demiş ki:
insanların 1 yıl boyunca her türlü pisliği yapıp da bir ay adam taklidi yapmaları apayrı bir saçmalık zaten

cok dogru bravo

Bence insanların yattı balık yan gider demesinden daha iyi bir davranış...
Benim annemle babam, 2 akşamda bir, 17 cl. Rakı alırlar, sohbet ederek vs. içerler. Ama ramazan geldiğinde, kandil gecelerinde yapmazlar bunu...

Benimde her akşam 3 tane extra biram vardır. Çok mühim bir işim olursa içmem, ama evde, arkadaşların yanında olduğum zaman içerim... Normal günlerde de içersen günah, ama o işi ramazanda yapmak ile yapmamak fikri adamın vicdanıyla ilgilidir... Ama şimdi ramazanda içsem, ''Bre zındık bari ramazanda içme şu zıkkımı!'' derdiniz...

Bilimsel olarak kanıtlanmıştır: İnsan vücudu günde 1.2 gram alkol üretir...
Bu üretimde bizim hiç bir günahımız yoktur...:) Tanrı bizleri böyle yaratmış çünkü...

Fakat, maalesef bu rakam kafi değildir...:)
Evrimleşme bu hızla sürerse, bunun önümüzdeki 100 sene içerisinde en az 50 gram'a çıkacağını var saymak, sanırım yanlış olmaz.

Bedenin alkol üretimi bugün için eksiktir.
Bu eksikliği gidermek için; her yemekten önce sek olarak 1-2 kadeh (tekila kadehi ölçeğinde) Şlivovica (erik rakısı) alırım.

İştah açar, hazmı kolaylaştırır, kan yapar, sinirleri hafifçe gevşetir...:)

buzz demiş ki:
yo ben afiyet olsun derdim :LOL:

Emin ol hiç bir önemi kalmadı senin afiyet olsun demenin...

Çünkü sen, başka bir başlık altında, Metal müzik dinleyenlere verip veriştiren bir köşe yazarının küpürünü koydun, adamın saygısızlığını, kişilerin zevklerini, hayat tarzlarını ağır bir dille eleştirmesini vs. dile getirmek için...
Ama başka bir başlık altında normal günlerde içip, ramazanda içmeyip adam taklidi yapanlar gibi talihsiz bir söylemde bulundun...
O adamdan hiç bir farkın olmadan, sadece cümleler farklı...
Gerçekten üzüldüm... :?

piyanist demiş ki:
Bedenin alkol üretimi bugün için eksiktir.
Bu eksikliği gidermek için; her yemekten önce sek olarak 1-2 kadeh (tekila kadehi ölçeğinde) Şlivovica (erik rakısı) alırım.

İştah açar, hazmı kolaylaştırır, kan yapar, sinirleri hafifçe gevşetir...:)

Şimdi anlaşıldı yazılarını nasıl bu kadar sakince yazdığın.. :D

vücudun alkol ürettiğini ilk kez duyuyom walla ama bu vücudun alkole ihtiyaç duyması biraz kolpaymış gibime geliyo...
"hergün 1 kadeh şarap kalbe iyi gelir" söylemi de, üzümün içinde bulunan bir maddeden kaynaklanıyor diye biliyom, yani şarap içmeyip üzüm yesen bile o maddeyi alabilirsin...
alkol stress alır, insanı rahatlatır, tamam bunların hepsine eywallah fakat bu böyle diye "insan vücuduna faydalıdır" demek yanlışmış gibime geliyor...

denoktabenokta demiş ki:
buzz demiş ki:
yo ben afiyet olsun derdim :LOL:

Emin ol hiç bir önemi kalmadı senin afiyet olsun demenin...

Çünkü sen, başka bir başlık altında, Metal müzik dinleyenlere verip veriştiren bir köşe yazarının küpürünü koydun, adamın saygısızlığını, kişilerin zevklerini, hayat tarzlarını ağır bir dille eleştirmesini vs. dile getirmek için...
Ama başka bir başlık altında normal günlerde içip, ramazanda içmeyip adam taklidi yapanlar gibi talihsiz bir söylemde bulundun...
O adamdan hiç bir farkın olmadan, sadece cümleler farklı...
Gerçekten üzüldüm... :?
engin ardıçın yazısından bahsediyosun galiba onu biri istemişti bende kolaylık olsun diye linkini koydum sadece
bunun dışında ne demek istediğini gerçekten anlamadım :?
ha bi de ramazanda içmeyen değil içmek değil olay 11 ay boyunca bütün gunahları! (ya da herne ise) işleyip bir ay boyunca iyi insan rolu yapanları kastetmiştim ben
neyse tartışırız sorun değil neye üzüldün gerçekten anlayamadım ama :?

Alkol kullanmam, arkadaşlarıma da kullandırtmam. Alkolsüz hayatı tavsiye ederim. Faydalı bir şey olsaydı 18 yaşından küçüklere de satılırdı, değil mi? Zevk verici bir madde olduğunu düşünmüyorum. Çoğu kişinin de sadece, "Abi dün gece amma içtim ha," ya da "Kafam iyiydi zaten," demek için içtiğini de biliyorum. :)

yo gayet zevk veriyor bence :LOL: ayrıca bir kimsenin başkasına kullandırtmama gibi bir hakkı da olamaz
18 yaşından küçüklere ehliyet de verilmiyor o zaman ehliyet kötü bir şey :LOL:

ben içmem içenden de banane..ayrıca böle birşeyide yasaklamak pek kolay olmasa gerek..yapacak insan kapıda olmasa bacada yapar..böle amaçsız yasaklar bana saçma geliyor her nekadar -iyi niyet- adı altında yapılsada..sonuçta piyasa bu..ne paralar dönüyor nasıl engelleyebilirsin ki..

DarkLegacy demiş ki:
Alkol kullanmam, arkadaşlarıma da kullandırtmam. Alkolsüz hayatı tavsiye ederim. Faydalı bir şey olsaydı 18 yaşından küçüklere de satılırdı, değil mi? Zevk verici bir madde olduğunu düşünmüyorum. Çoğu kişinin de sadece, "Abi dün gece amma içtim ha," ya da "Kafam iyiydi zaten," demek için içtiğini de biliyorum. :)

18 yaş altına satılıyor! sen gel bizim ilçeye, 15 yaşındaki ergenler bile alıp, içiyor. :LOL:

alkole yasakmı konulurmuş. elimde olsa kumarı serbest bıraktırırdım, çatır çatır vergisini alırdım.

bigün daha önce hiç alkol kullanmamış bi arkadaşım durup dururken niye alkol kullandığımı sordu. canım istiyo dedim, alkolikmisin dedi. hayır dedim, tadımı hoşuna gidiyo dedi. tadıda iğrenç dedim e ozaman nie içiosun dedi. anlıycağınız muhabbet kısıra gitmişti. bu muhabbetin üzerinden 1 ay geçmeden istanbulda bana misafirliğe geldiğinde çoktan kırmızı tuborgu yudumluyodu :) biliyorum hiçbi alakası yok muhabbetle ama yazmak istedim =)

Geri