Gitarda Diamond Plate Kaplama Hakkında

Herkes gitarını alırken bir tarz arar, özellikle ben de gitar dünyasına yeni giren biri olarak bu kaplamayı gördüğümde "işte bu" dedim. Bir zamanlar esp ve ltd; explorer serilerinde bu kaplamayı kullanmış fakat bu gitarları şu anda bulmanın zor olduğunu gitarları araştırınca anladım.

Bu kaplama hakkındaki fikirleriniz nedir, dezavantajları olabilir mi?
Ayrıca istediğimiz bir gitara yaptırmak mümkün müdür?
d plate.JPG black_diamond.jpg

Azı karar çoğu zarar. Yani bazı şeyleri öyle çok abartabiliyorlar ki... Gitarın hepsinide plate kaplama yapmak bana çok çirkin geliyor. Kendi gitarını yapman konusunda ise ben bunu çok ciddi düşünmüştüm 2.000 TL kadar bütçe ayıracaktım buna ancak sonradan vazgeçtim. Neden dersen hem öyle bir gitar çalmayı hak edebilecek kadar çalmıyorum. Hem öyle bir gitar çıkartabilecek ağaç, sap, manyetik, klavye, burgular, köprüler, ühüüüüü neler neler hakkınd abilgi sahibi değilim. Ayrıca ne gibi bir şey istediğim konusunda daha kesin kararım yok. Yani kesin belirli bir müzik tarzım yok. Ger.ekten kalıcı bir grubun filan olursa yaptırmanı tavsiye ederim el yapımı bir gitar. Onun dışında tonların güzel olmasını istiyorsan 15 yaşından daha yaşlı gitarlara bakabilirsin. Ben bir abimin 17 senelik Washburn ü ile çalıyorum 2-3 günlük gitar o kadar güzel ki Amerikan strat seviyesinde gitar. Umarım istediklerine ulaşırsın iyi geceler. :)

Geri