Ptt Kargo'dan Uzak Durun, Kimseye De Tavsiye Etmeyin. (demiyorum Artık)

Merhaba.
Güya uygun fiyata kargo taşıyorlar ama rezaletin daniskası. Daha önce de kötü tecrübeler yaşamıştım ama bu sefer gerçekten çok sinir bozucu oldu. Bakınız bir gigbag Ankara'dan İstanbul'a PTT kargo sponsorluğunda nasıl bir macera yaşamakta:

CEVAP
Barkod No : AP00997232606 Detay :
Kabul Yeri : ANKARA/ERYAMAN Ücret : TL.
Varış Yeri : İSTANBUL(AVR) Değer Ücreti : 0.00 TL.
Kabul Tarihi : 28/02/2013 14:54:12 Ödeme Şartı : 0.00 TL.
Ağırlık : 1002 Gr. Ödeme Tipi : N
Gönderen : SELÇUK ÖZBEK Alıcı : AHMET RAŞİT ALPTEKİN
Ek Hizmet : PI/

SN İŞLEM / YER
BİLGİ GİRİŞ TARİHİ

1. Kabul Edildi - ANKARA(ERYAMAN/ERYAMAN)
28/02/2013 14:54:12

2. Sevk Edildi - ANKARA(ERYAMAN/ERYAMAN)
28/02/2013 14:54:47

3. Gönderinin Geliş Kaydı Yapıldı - ANKARA(ANKARA KİM/ANKARA KİM (Kargo İşleme Merkezi))
28/02/2013 18:07:45

4. Sevk Edildi - ANKARA(ANKARA KİM/ANKARA KİM (Kargo İşleme Merkezi))
28/02/2013 18:07:55

5. Gönderinin Geliş Kaydı Yapıldı - İSTANBUL(AVR)(İSTANBUL KARGO İŞ. M./İSTANBUL KARGO İŞ. M.)
01/03/2013 06:16:55

6. Sevk Edildi - İSTANBUL(AVR)(İSTANBUL KARGO İŞ. M./İSTANBUL KARGO İŞ. M.)
01/03/2013 11:34:04

7. Sevk Edildi - İSTANBUL(AVR)(KAĞITHANE/KAĞITHANE)
05/03/2013 10:51:29

8. Gönderinin Geliş Kaydı Yapıldı - İSTANBUL(AVR)(İSTANBUL KARGO İŞ. M./İSTANBUL KARGO İŞ. M.)
05/03/2013 14:00:35

9. Gönderinin Geliş Kaydı Yapıldı - İSTANBUL(AVR)(İSTANBUL KARGO İŞ. M./İSTANBUL KARGO İŞ. M.)
05/03/2013 14:00:36

10. Sevk Edildi - İSTANBUL(AVR)(İSTANBUL KARGO İŞ. M./İSTANBUL KARGO İŞ. M.)
06/03/2013 11:46:35

11. PTT İşyerine Teslim Edildi - İSTANBUL(AVR)(GÜLTEPE/GÜLTEPE)
07/03/2013 14:07:08

Hala alıcıya ulaşmadı bu arada. Hadi hayırlısı.

Evet ptt ilginç olabiliyor.Geçmiş olsun bu arada. İstanbul'a kargo göndermedim ptt ile ama elden ödemeli çok kargo almışlığım var.Hatta son bass gitarımı ve karbon görünümlü mavi renk folyo almıştım.İkisi de istanbul'dan gelmişti. Ptt ye sordunuz mu sebebini? Gelişmeleri takip ederim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben buraya başlığı açmadan önce kaç kere telefon açıp sesimi yükseltmeden ince ince fırçalar attım. Biraz da hukuk dili kullanarak sakin sakin fırçalayınca ses de çıkartamıyorlar ama gerçekten de iş bilmezlik diz boyu. Sanırım özel şirkete devredilmiş kargo işleme merkezleri. Böyle bir laf da söylendi bana.
Neyse şükür ki paket ulaşmış. Az önce mesaj atmış arkadaş.

İstanbul'dan PTT ile elektronik ve müzik ekipmanı adına hiçbir şey yollayamıyorum. Bir defa Ankara'ya yolladığım bir hifi amfisi (ki yollamadan önce karşı tarafı "Gelin şunu Yurtiçi ile yollayayım, üç-beş liradan kaçmayın, İstanbul PTT Kargo sadece kağıt belge ve kitaba iyi davranıyor, onun dışında herşeye patates çuvalı muamelesi yapıyor" diye uyaramıştım) gideceği yere hurda olarak ulaştı. BLACKHELL sen o bass gitarı sağlam aldığın için şanslıymışsın valla.

İstanbul'dan PTT ile elektronik ve müzik ekipmanı adına hiçbir şey yollayamıyorum. Bir defa Ankara'ya yolladığım bir hifi amfisi (ki yollamadan önce karşı tarafı "Gelin şunu Yurtiçi ile yollayayım, üç-beş liradan kaçmayın, İstanbul PTT Kargo sadece kağıt belge ve kitaba iyi davranıyor, onun dışında herşeye patates çuvalı muamelesi yapıyor" diye uyaramıştım) gideceği yere hurda olarak ulaştı. BLACKHELL sen o bass gitarı sağlam aldığın için şanslıymışsın valla.
Valla şansım şöyle oldu bass gitarla beraber ritterin çok sağlam korunaklı bir kılıfıyla geldi :) hatta adamı kandırıp punduna getirdim gitarı da kontrol ettim yoksa almayacaktım :D Hatta aynı kişi bir kere daha kargo getirdi adam beni hatırlayıp bizde kargo incelenemiyormuş teslimattan önce demişti bana :D

Geri