Power Amp Şeması Ve Yapımı Yardım Lütfen

arkadaşlar bende boss gt-8 prosesör var.prosesörümü genelde mixere girerek kullanıyorum.çünkü amfim yok.evde kullanması imkansız onun için almıyorum.fakat bazı konserlerde direk girmeye izin vermiyorlar.bu yüzden anfi lazım oluyo.bende anfilerin sadece fx returnden girerek power amp kısmını kullanıyorum.anfi alacak parada yok şuanda.bu yüzden aklıma şöyle bişey geldi.elektronik mühendiis bi kuzenim var.ona gitar anfilerindeki power amp devresinden bi tane yaptırayım.bi kolan ve kabine bağlatayım.anfinin tek kullandığım kısmı olduğu için işimi görecektir.konserlerde yanımda götürürüm.zaten başka hiç bi zaman kullanmıyorum.gt-8 in preamp ı yapcağımız power amp.ordanda kolanlara.hem daha az maliyetli olur sanırım benim için.siz ne düşünüyorsunuz bu konuda? ayrıca power amp şeması bulabileceğim bir site varmı?

bilen arkadaşlar yardım ederlerse sevinirim.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

Bak tam adını hatırlamıyorum ama marshall 18 watt diye bir site var google de arat bul orda marshallın tüplü amfilerini yapıyorlar her türlü detayı bulabilirsin kabin ölçülerine kadar hepsi var Alternatif bir yol olabirir senin için

Canını sıkmak gibi olmasın ama BOSS gt-8, bu şekilde yaptıracağın bir power amfi ve öylesine bir kolonla alacağın sonuç oldukça kötü olabilir... daha ucuza gelir belki ama sonucun nasıl olacağını da düşünmek lazım. Yerinde olsam yine de kombo amfi almayı düşünürdüm ....

Kolay gelsin :D

itü rock klübünün sitesinden necip çaparı bul(gaddargaddar)adam aşmış bu konuları ulaşırsan ordan yardım eder büyük ihtimal

• Konu Sahibi Konu Sahibi
KorayE demiş ki:
Canını sıkmak gibi olmasın ama BOSS gt-8, bu şekilde yaptıracağın bir power amfi ve öylesine bir kolonla alacağın sonuç oldukça kötü olabilir... daha ucuza gelir belki ama sonucun nasıl olacağını da düşünmek lazım. Yerinde olsam yine de kombo amfi almayı düşünürdüm ....

Kolay gelsin :D

sonuçta kombo anfininde sedeca power ampını kullanıyorum her zaman studyoda falan.onun için bu tip bi fikir geldi aklıma.ayrıca combo anfinin para tutan ynai preamp.ben on verceğim paraya iyi bir kolan almayı düşünüyorum.yani öylesine bir kolay ve kabin olmuyacak.iyi kolon iyi bir kabin.ve iyi bir power amp şeması lazım bana.:D neyse yardımlarınız için teşekkürler.ben araştırmaya devam etcem.başka yardım edebilecek arkadaşlar varsa sevinirim.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Dostum amfi konusunda kararını verdikten sonra parça seçimlerine dikkat etmeni tavsiye ediyorum özellikle hoperlor seçimi çok önemli normal bir hoperlor bağlayamazsın marshallın kullandiği celestion marka hoperlorlardan bulabilirsen çok şanslısın birde iyi hesap kitap yap bu işin maliyetini

bu sitelere baktım ama ama sana çok yardımcı olucağını sanmam. biraz zorlanabilirsin www.18watt.com da bir galeriye göz at istersen. artı bu siteden şemaları bul parçalarıda bulursan yaşadın mis gibi kendine özel bir amfi yaparsın hemde tüplü

Galeride millet yapmış yayınlamış downloads larda da şemları var resmimli falan ordan çeşitli şeyler var çizimler, gerekli alet edevat listesi ayrıca marshallın kabin ölçüleride var ingilizce bilmiyorsan çok faydalanamazsın tabi ki ordaki forumdan da yardım alabilirsin. Hala beceremedim diyosan ben sana bulayım şemaları e mailine yollıyayım

Bende yavaş yavaş hazırlık yapıyorum şimdi değil ama bayramdan sonra giricem amfi işine gitar yapma olayınada soyunuyorum kendime özel bir sistem yaratmayı planlıyorum. Zaten şu an bir grubumda yok calıcak böyle işlere vurdum kendimi :)

Yandaki fotodaki power lambaları radyodan çıkarmıştım,preamp lambaları da eski bi elektronikçiden almıştım.aliminyum şase, ve trafoları da özel olarak yaptırdım.Diğer malzemeler zaten piyasadan bulunuyor.Toplam maliyeti 170 milyonu bulmuştu ama çok zamanımı aldı.3 kere herşeyi söküp yeniden taktım gürültüsüz hale getirebilmek için.Henüz gitar hoparlörüm olmadığından tam randıman alamıyorum,müzik seti hoparlörüne bağladım ama yine de ses fena değil.
Eğer başlıycaksanız yapmaya,önce bi araştırma yapın internetten ,pek kolay değil yapması,elektronik mühendisiyim ama 3-5 ayda anca sorunsuz hale getirebilmiştim.

arkadaşlar bişey daha diycem.şimdi ben nasılsa yapcağım bu alete prosesör bağlıyacam.bu anfinin tüplü yada transistörlü vs. olması neyi değiştirir? ynai yapacağım şey sadece bir power amp.ve buna preampı olan bi prosesör bağlıyacam.tüplü yada normal ne değişir?tonları vs. çok etkiler mi?

yaa kafam karıştı.kimi diyo lambalı en iyi sesi verir.kimi diyo tüplü ne bu anlamadım.hangisi iyi abi bunların?bide ben nasılsa gt-8 gibi bi proseör bağlıyacam lambalı tüplü transistörlü çok fark eder mi?cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

Geri