Amfiyi Satıp Prosesör Almak

Merhabalar, ht-1 kafa ve 12 inçlik kabinim var. Fakat evde tatmin edici ses seviyesinde çalamıyorum. Geçenlerde kulaklık kısmını denedim amfinin. Gerçekten çok hoşuma gitti. Acaba eldekileri satıp bir hd500 mü alsam diye düşündüm?

Zaten ileride aktif hoparlör alma niyetim var. Daha çok sert tonları seviyorum.

Kafama takılan şeyler;

1- Hd500 gibi bir alet alınca sanırım üst düzey bir kulaklık almak gerekecek? Hali hazırda grado ms-1 var. Ama müzik kulaklığı bu.

2- Arada video çekiyorum video çektiğimde sesi videoya ekleyebilecek miyim?

3- Kulaklıkla çalarken bir şekilde kulaklığa şarkıyı çaldırıp üstüne çalabiliyor muyuz?

Aynı olayı ben yaptım, pişman değilim şu anki yaşam standartlarımı göz önünde bulundurursak. :D

1) Kulaklıkla dinlemeyi hiç sevmiyorum, o yüzden tecrübem yok, ama "ben" her zaman dandik de olsa bir hoparlöre takıp dinlemeyi tercih ederim.

2) Bu tamamen senin video editleme becerine kalmış, sonuçta herhangi bir videonun altına istediğin müziği koyabiliyorsun. Bunun prosesörle alakası yok. Aldığın kaydı ekleyeceksin. :)

3) Prosesörün cd/mp3 inputu var. Çaldırabilirsin yani.

Sorular sanki prosesörden ziyade home stüdyo ile daha mutlu olunacakmış gibi geldi. Ekipmanın ederini bilmiyorum ama;

Bilgisayar tamamsa 400tl'ye gitarı direkt bağlayabileceğiniz gayet iyi seskartları var, üstüne 6inç civarı sürücülü ama kaliteli monitörler alınır gerek gerçek tonu veren gerek müzikte keyifle dinlenebilecek bir sistem oldu. Kayıt/mix hatta video yapabilmeside cabası.

Tek dezavantaj aktif konser falan veriyorsanız laptop olmadıktan sonra bu ekipmanla dışarı çıkılmaz.

Aktif olarak kullanımda ve ses kartı özelliği ile kullanımda da POD HD500 öneririm.5-6 inç. boyutlarında aktif referans monitörler alırsanız (Eğer bütçe var ise Adam A5 eğer bütçeniz yok ise Samson Revolve 6 idi sanırım) POD HD500 ile gayet tatminkar kayıtlar ve performanslar çıkarırsınız.

Aynı olayı ben yaptım, pişman değilim şu anki yaşam standartlarımı göz önünde bulundurursak. :D

1) Kulaklıkla dinlemeyi hiç sevmiyorum, o yüzden tecrübem yok, ama "ben" her zaman dandik de olsa bir hoparlöre takıp dinlemeyi tercih ederim.

2) Bu tamamen senin video editleme becerine kalmış, sonuçta herhangi bir videonun altına istediğin müziği koyabiliyorsun. Bunun prosesörle alakası yok. Aldığın kaydı ekleyeceksin. :)

3) Prosesörün cd/mp3 inputu var. Çaldırabilirsin yani.

Yaşam şartlarından amfimi satmam gerekti, şimdi prosesör bile yok :D clean boost yapacak bir pedalla x-fi xtrememusic ses kartıma (kesinlikle müzik yapmak için bir kart değil) girip guitar rig kullanıyorum. Ama bilgisayarım sağlam baya, daha önce dandik bilgisayarlarla denediğimde hüsrana uğramıştım.

Bilgisayarım çok sağlam değil o yüzden pek düşünmedim. 11.6 işimi gören bir laptop var.

Belki biliyorsunuzdur ama gene belirtiyorum, latency denen bir hadise var bilgisayarda yani enstrumandan sesi vermeniz ile hoparlörden çıkan zaman arasındaki fark, bu sizi korkutmasın eminim hd500'de bile bu vardır ama öyle kısa ki rahatsız etmez.

Bilgisayar ortamında bunu kısa tutmanın yolu seskartı ile beraber cpu'ya bakar, çokta sayko birşeye gerek yok bende mesela 3 sene önce topladığım i5'le (2 yıldır format atmadım) %10 cpu'da 5ms gibi bir latency ile mutlu mesut yaşıyorum daha da iner ama çokta lazım değil :) bu hesaptan, temiz bir windowsuda katarak en azından anlık gitar çalımı ile ilgili fikir oluşturabilirsiniz ama elbette iş kayıt/mix'e geldiğinde ihtiyaçlar artıyor.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Arkadaşlar tekrar başlık açmak istemedim. Hala düşünüyorum fakat bilgisayar vs ile uğraşamam. Çünkü netbook dışında bilgisayarım yok.

Amfiden bu tarz bir alete geçip kulaklıkla devam eden arkadaşlar. Bir süre sonra ''ya böyle olmuyor amfiyi satmasaydık o gücü hissedeydik iyiydi'' dediğiniz oldu mu?

Ben genelde evde pratik yapan egzersiz çalışan bir adamım. Yazında bahçe mevcut olduğu bu tarz bir alet almayı çok istiyorum.

Duruma göre takas ilanı açacağım..

Yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

Aktif olarak kullanımda ve ses kartı özelliği ile kullanımda da POD HD500 öneririm.5-6 inç. boyutlarında aktif referans monitörler alırsanız (Eğer bütçe var ise Adam A5 eğer bütçeniz yok ise Samson Revolve 6 idi sanırım) POD HD500 ile gayet tatminkar kayıtlar ve performanslar çıkarırsınız.

Bütçeniz yoksa kısmını okuyunca direk atladım ne kadarmış bu samson diye. 1300 lira yazdı. Eyvallah abi dedim kapattım sayfayı.

Geri