Engin Günaydın

buzz demiş ki:
avrupa yakası kariyerinde buyuk bir atılım sağladı bence bir de ata demirer falan diziden çıkınca butun yuk buna kaldı
ya da belki bana öyle geliyordur ama eskiden insanlar bu kadar bahsetmiyordu bu adamdan başarılı oyuncu komik adam:)

Ben de eskiden ekranlarda görsem ,çok itici gelir kanal değiştirirdim.Şimdi ise çok tatlı çok sevimli,içimden ısırmak geliyor :)
Esprileri o kadar komik değil ama ne yapsa insanın gülmesi geliyor,her yaptığına gülüyorum,adam da şeytan tüyü mü çıktı :roll:

deryakulahci demiş ki:
buzz demiş ki:
avrupa yakası kariyerinde buyuk bir atılım sağladı bence bir de ata demirer falan diziden çıkınca butun yuk buna kaldı
ya da belki bana öyle geliyordur ama eskiden insanlar bu kadar bahsetmiyordu bu adamdan başarılı oyuncu komik adam:)

Ben de eskiden ekranlarda görsem ,çok itici gelir kanal değiştirirdim.Şimdi ise çok tatlı çok sevimli,içimden ısırmak geliyor :)
Esprileri o kadar komik değil ama ne yapsa insanın gülmesi geliyor,her yaptığına gülüyorum,adam da şeytan tüyü mü çıktı :roll:
yav evet şeytan tüyü diye bi şey varsa bu adamda var çunk yakışıklı değil öyle direk komik bi tipi de yok ama ama toplamda komik :D

tek kişilik gösteri başlığı altında (o hikayediki mal benim) pek de beğenmemiş olsam da kendisini bir demet tiytrodan beri deli gibi severim :D zagadaki skeçleri artı avrupa yakasındaki performansı artı mycep reklamlarındaki şirinliği gerçekten sevdiriyo kendini adam :)

Sanırım deli :) Yok yok, deli değil sanatçı. Gerçi arada çok ince bi çizgi var.

Bu arada youtube'da engin günaydın diye bi arama yapın, adam youtube'u ele geçirmiş resmen :)

Merhabalar.

Arkadaşlar, bu arada Engin abi ile geçen 3 gün önce görüştüm. Onunla konuştuğumda herşeyi bir kenara atıp, gülmekden başka bir şey yapmıyorum :) Allah bugünleri sizede göstersin ne diyeyim :)

Neyse, konuşurken Engin abiye '' Engin abi senin için bir Fan sitesi yapacağım '' dedim :) Oda tabii ki, '' Ha?, Hö ? '' gibi tepki versede çok güldü :) Onun skeçlerini, Kamera arkası görüntülerini ve bütün herşeyini sitede bulundurmaya özen göstereceğim. Ancak bizim için en önemlisi şu anda sitenin Rabet görmesi :) Ki görülceğinede inanıyorum. Sitede FORUM olacak ve FORUM'da mesaj yazan arkadaşlara da ihtiyacımız olacak. Adres açıldığı zaman buraya yazacağım. Bizleri yalnız bırakmamak dileği ile.

'' Eğlenceli bir hayat için ''.

Aslında bu adamın Avrupa Yakası'ndaki rölünden dolayı bu kadar beğenilmesini anlayamıyorum çünki Bir Demet Tiyatro'daki Zabıta İrfan rölüyle birebir örtüşüyor konuşma şekli ve haraketleri aynı adam bu dizide bir önceki premier rölünü taklit ediyor ve bizde gayet hoş birşeymiş gibi seyrediyoruz...

dennischambers demiş ki:
Aslında bu adamın Avrupa Yakası'ndaki rölünden dolayı bu kadar beğenilmesini anlayamıyorum çünki Bir Demet Tiyatro'daki Zabıta İrfan rölüyle birebir örtüşüyor konuşma şekli ve haraketleri aynı adam bu dizide bir önceki premier rölünü taklit ediyor ve bizde gayet hoş birşeymiş gibi seyrediyoruz...

ewt güzel bi tespit, hatta Bir Demet Tiyatro da çok daha komikti büründüğü kimlik falan....yeni başlayan Bir Demet Tiyatro da oynuyo mu,onu bilmiyom bak....

Taklit ile alakası yok. Tokat'ın yöresel şivesini ve kelime vurgularını kullanıyor. Bir nevi aile yadigarı diyebiliriz.. Kimi insanlar için şive çok büyük bir etkendir, benim için de öyle, yöresel şivesini komedi çerçevesinde vücut dilini de içine katarak kullanan insanlar her daim güldürmüştür beni. Ata Demirer yapmıştı bunu bir ara, Engin Günaydın'da güzel yapıyor.

Ama şu yeni haline bakıyorum, hiç komik değil yani. Bestial; bir daha görüşme fırsatın olursa lütfen ilet, eski bölümlerde kızdığı/bağırdığı zamanlarda, içten pazarlıkçı ve menfaatçi takıldığı rollerde çok başarılıydı, tüm efsane bölümlerde de bunlar var zaten. Ama şimdi bakıyorum, resmen böyle bir eziklik ve yaşayıp gidelim şeysi var; kırıtarak konuşturulmaya başlandı Burhan Altıntop karakteri.. İş yaşamındaki kareler süperken şimdi tamamen eve kaydırdılar olayı. Yok Gaffur ile sürtüşmesi, yok Sacit'e yalakalık yapması. Eskiden böyle değildi.

Zaten şu Gaffur karakterine bu kadar gülünmesine resmen hayret ediyorum. Yahu hanzoluk ve kıroluk üzerine oynanan bir karakteri nasıl bu kadar komik bulabilir insanlar, zevkler ve renkler işte.. Çok basit bir kavram çünkü; pijamayı çekip burnunu karıştırmak ve kalın hecelerle konuşmak yetiyor da artıyor bile. İlk başta o pijama olayı iyi güzeldi ama çok fazla kullandılar yani.

Başka bir yere de bağlayayım; "Rıza Efendi, 2 ekmek 1 süt" pankartı açıldıktan sonra bir kaşık suda adam boğmaya kalkanların, "hanzo ve kıro" bir kapıcı portresi çizen bu karaktere göbeklerini kaşıya kaşıya gülmesi de ayrıca ilgimi çekiyor. İşte toplumsal paradoks budur.. :LOL:

Burhan Altıntop'un eski günlerine dönmesi dileğiyle..

Purgatory, mesajına katılıyorum. Zaten o dizide Gaffur tiplemesi oldukça gereksizdi. Ahu-Meriç aşkından sonra o TV'nin saçmalığından sonra, İnsanlar hanzoluğun rollerini bile sevmeye başladı. Gerçi ikisini karıştırmıyorum, herneyse bizim konumuz Engin Günaydın.

Engin abi evet eskisi kadar değil dizide. Şivesi daha uzuyor. Nasıl anlatsam bunu, Yani bir lafı uzatıyor. Eskiden böyle bir uzatma yoktu, Yeri yerinde bir espriler falan vardı. Şimdi o kalmadı. Eskiden dediğin gibi, iş yerinde çok harikaydı. Evde yeni yeni şeyler oldu. Evdeki olan bütün herşeyde çok saçma gerliyor bana açıkcası.

Ayrıca Engin abinin şivesini uzatmasını bende sevmiyorum, Ancak öyle yapması gerektiğini söylüyorlar. Ne diyelim, eski şivesi ile ekranlarda olmasını bende isterim.

Sevgili Purgatory Tokat şivesi filan diye eklemiş ama adam bildiğim üzere Kastamonu'lu ve birebir Bir Demet Tiyatro'daki haraket ve mimiklerini kullanıyor üstüne birde aynı konuşma jesti eklenince buyrun size taklit oluyor...

Kısa lafın özü adamcağız kendi kendini bir şekilde taklit ediyor ve tiyatral anlamda Bir Demet Tiyatro'nun ötesine gidemediğini gösteriyor....

Gaffur karakterine gelince bu kadar saçma ve basit bir karaktere insanlar nasıl gülüyor anlamış değilim. Kıroluğun, hanzoluğun yanında saçma sapan haraketler ve o saçma sapan pijamalar insanların komiğine her zaman şaklabanların gittiğini göstermiş oluyor...

Ayrıca sayın Purgatory Fenerbahçe'nin yaptığı edepsizlikti bu bir gösteri oraya bağlamanıza bir anlam veremedim konuyu sonunda...

Bizimkilerin yaptığı da kareografiydi. Birbiri ile çok benzer şeyler. Madem gösteri olunca edepsizlik kamufle oluyor, küfür etmek de serbest olsaydı televizyon dizilerinde. Öyle ya, gösteri bu.. Bana göre ikisinde de bir aykırılık yok. Her neyse, diyeceğimi dedim o konuda.

Nereli olduğuna gelince; Tokat/Erbaa'lı.. Niksar'ın yanı.

valla küfür etmek serbest mi olmalıydı günlük yaşamda kullanılan ve aşırıya kaçmayan küfürlerde yaşamı yansıtmak amacıyla tvde serbest olmalıdır...

Bu arada bende o adamı taa Bir Demet Tiyatro'da iken Kastamonu'lu olduğu hakkın bilgi edinmiştim ama değilse açıkcası şunuda söyleyim adam kendi şivesini tvye yansıtarak prim yapan sanatsal anlamda saçma mimikleri dışına çıkamayan birisi olsa gerek...

Geri