Aslı

İlk album kadar güzel olmus."Dergiden Resmini Kopardım","Gitmis Gibisin""Yardımcı Olmuyor" Favorilerim.Aslında ilk albüm gibi:BOS YOK.Ruhuna saglık Aslı...

http://kelebek.hurriyet.com.tr/tirtil/7030346.asp?gid=194&a=502928

İkinci klibini fanları belirledi

İkinci klibini fanları belirledi 1 Eylül’de Rock’n Coke sahnesinde hayranları ile buluşmaya hazırlanan Aslı, yeni albümünün ikinci klibini de çekti.

Resmi internet sitesi www.aslionline.com ve www.aslifanclub.com’da yaptığı oylama sonucu, "Yardımcı Olmuyor" şarkısına klip çekmeye karar veren Aslı, bu klipte bir kadının çektiği ayrılık acısını en yalın haliyle hayranlarına aktardı. Genç rock’çı klipte gitar çalmakla kalmadı ve oyunculuğuyla öne çıkmayı da başardı.

Rock'n Coke sahnesinde beklenilenin üstünde performans sergiledi ve bence güzeldi... Kördüğüm şarkısında kendini aştı... Fazlaca eko vardı ama sadece çığlıkları içindi... Kırmızı gelinliği içinde güzeldi... :)

Aslı'ya karşı herhangi bir gıcıklığım ve düşmanlığım yok. baştan söylemek istedim.
Başta Aslı'yı sevenlerin, sonra da bütün müzikseverlerin canını sıkabilecek bir şey buldum, paylaşayım dedim...

Aslı'nın son albümündeki "Dans Etmeye İhtiyacım Var" adlı parçası, İtalyan sanatçı Laura Pausini'nin "Tra Te Il Mare" parçasından fazlaca esinlenmiş ve hatta araklanmış bile denilebilir. Aslı'nın parçasının açılışındaki ve devamındaki ana ritimler, fazlasıyla Laura'nın parçasındaki ritimlere benziyor.

İtalyanca müziğe olan ilgimden dolayı Laura Pauisini' ara sıra dinlerim. bir gün bu parçayı dinlerken "ben bu parçayı bi yerden duymuştum" dedim içimden. sonra anladım ki o parça Aslı'nın.

Limewire'den bahsettiğim "Tra Te Il Mare" parçasını rahatça indirebilirsiniz. karar sizin.

eğer bu yazıyı Aslı'ya birileri ulaştırırsa Aslı da isterse gelsin burada turkrock.com'da düşüncelerini açıklasın.

Ve Sonunda 3.Klip GİTMİŞ GİBİSİN
Üçüncü video klip çekildi!
Aslı'nın üçüncü video klibi, Devrin Usta yönetmenliğinde "Gitmiş Gibisin" isimli parçaya çekildi.

[/quote][/list][/list][/url]

Aslı'yı ilk çıktığı dönemde hiç beğenmemiştim,alışamamıştım bir türlü.Ama Söylediğim Şarkılarda Saklı albümü kesinlikle çok güzel bir albüm olmuş.Aslı çektiği acıdan zevk aldığını söylüyor ve bence bunu şarkılarına çok güzel yansıtıyor.Gitmiş Gibisin,Bir Ah Çeker Misin,Dergiden Resmini Kopardım,Ayrılan Yollar gibi şarkılar belli ediyor zaten bu durumu albümde.Ama bana sorarsanız en özel ve vurucu şarkı Yardımcı Olmuyor...Gerek sözleri gerekse Aslı'nın şahane vokali şarkıyı çok farklı bir yere taşımış....

Geri