Aşkı En iyi tanımlayan filmler

geçen izledim kaç yıldır arşivde duruyodu fırsat buldum izledim "We don't live here anymore" türkçesi ile "aşk artık burda oturmuyor" film biraz sıkıcı başlasada ilerleyiş tadında gerçekten olmuş özellikle final sahnesi ile aklımda kalıcı yer edindi...

Gone With the Wind(rüzgar gibi geçti)
You' ve Got Mail( Mesajınız Var )
the ghost(hayalet)
What dreams may come(aşkın gücü)
eşkiya....

________THE CROW_________

crow3.jpg

*bir zamanlar insanlar ,biri öldüğünde ;ruhunun bir karga tarafından ölülerin diyarına taşındığına inanırdı.Fakat bazen öyle kötü bir şey olur ki ;korkunç bir üzüntü ruh ile birlikte taşınır ve ruh huzura kavuşmaz.İşte o zaman ,bazen -ama sadece bazen- karga ruhu geri getirebilir....
brandonban.gif

=Filmin baslangıc sahnesi=

İnsanlar eskiden suna inanırlardı; biri öldügü zaman bir karga onların ruhunu ölüler diarına tasırmıs. Ama bazen cok kötü birsey olur,
korkunc bir üzüntü ruhla beraber tasırmıs ve bazen karga yanlıs olan seyleri düzeltmek icin ruhu geri getirirmis..

Bir bina zarar gördü, geriye kalan tek sey küller. Herseyin dogru oldugunu düsünürdüm. Aileler, arkadaslar, duygular.. Ama artık biliyorum.
Bazen eger sevgi gercekse ve iki insan beraber olmak istiyorsa kimse onları ayıramaz..

=Filmin son sahnesi=

Eger sevdigimiz kisiler bizlerden calınmıssa, onları uzun yasatmanın yolu, onları sevmekten asla vazgecmemektir.
Binalar yanar, insanlar ölür ama gercek ask ölümsüzdür...

crow77.jpg
crow87.jpg
[/img]

roberto bengini nin kar ve kaplan kesinlikle tam olarak aşkı anlatan bir film benim için.izleyin derim.aynı zamanda gülmekten kırıp geçiriyor.geçen yıl girmişti vizyona ama pek dikkat çekmedi.şu sıralar da dvdsi piyasaya çıktı.hemen aldım tabiki :D biryerden bulup izlenilmesi gereken bir film diye düşünüyorum

temmuzda bencede aşkı pek bi güzel anlatmış..diğer bi çok şeyin yanında..zaten aşkdada birsürü absürd sahneler yaşanmıyor mu? filmin en hoş sahnelerinden biri şu kamyoncunun kıza göz kırptığı sahneydi..seyredenler bilir:))

Ana fikir: gülü araken ezdiğin papatyaların farkına var(hoş esas kızımıza bakınca papatya falan hikaye, oğlan kör, oğlan...)

pissy demiş ki:
not defteri orjinal adıyla notebook benim izlediğim ve herkese izlemesini şiddetle tavsiye ettiğim aşkı en iyi tanımlayan aşk filmidir...

keşke şiddetle tavsiye etmeseydiniz..zira "nuuuhhhh" değerli bir varlık.. o bakışları şimdi binlerce kii ilen paylaşmak zorunda kalıcaz:)

Yönetici Uyarısı: Mesaj içeriği yazım ve anlatım hatalarına sahip olduğundan yönetim tarafından silinmiştir. "İyi" yerine "iyi" gibi kasıtlı olarak Türkçe'yi yanlış kullanmaya devam etmeniz durumunda siteden atılacaksınız. Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

Geri