Bulutsuzluk Özlemi

kesinlikle herkreze katılıyorum ve tüm turkrock'ını gerçekten geliştirenler gibi 'bulutsuzluk özlemi'ninde unutulduğunu düşünüyorum ve bu sayfayı açana teşekkür ediorum........:)))

ilk goz agrim ... hic bir zaman laf ettirmem ... bir donem ki (90-94) istanbul'daki tum konserlerine giderdim . efsanevi kadrodan olusurdu o zamanlar Bulutsuzluk ... gitarda Akın ... bas demirhan ... davul filip ... saksafon richard..

saymakla bitmez sevdigim parcalar .... yıllar sonra ... bulutsuzluk özlemi ... güneye giderken .... lagara lugara ... evet evet .... beynim zonkluyor ... acil demokrasi ... uçtu uçtu ... şili'ye özgürlük ... sözlerimi geri alamam ... yalnız kalma ... ptt'nin onunde taksimde .... kaportacı ... yaşamaya mecbursun ..............................

yalnız tek bir sitemim vardır .... o kadar sevmeme ragmen ... yıllar boyunca turk rock muzigini 80'li yıllar sonrası tek sürdürebilen grubuyken o donemin insanlarina sozlerin besteye duzgun oturmamasi nedeniyle " rock muzige turkce uymuyor " intibasını yerleştirmiştir ....

neyse ki o kabus yillar geride kaldi ....
bulutsuzluk da eski ve gercekten zor erisilebilecek nitelikteki albumlerle tarihte yerini aldı .... iyi ki vardı ... yoksa 80 li yıllar sonrası Tr' de rock olmayacakti cok uzun bir sure ...

:elsalla

Son albümleri "Numara" ya gereken ilgi gösterilmedi diye düşünüyorum.İçinde özellikle "Hasret", "Çok Zor", "Pamfilya" gibi güzel parçaları vardı.

gerçek müzisyenler gerçek rock müzik..söylenecek fazla bir şey yok..ve gerçek müzik severlerin genellikle beğendiği saygıdeğer grup..yalnız şuna çok şaşırdım topu topu 2 sayfa yazı çıkmış neyse eminim ki sevenleri buraya yazanlardan çok daha fazladır..bir de dinlediğim en iyi konser albümlerinden birine sahip muhteşem gruptur bulutsuzluk özlemi...

ben onları şöyle tanımlıyorum ki rock ın protest ruhunu taşıyabilen, sürdüren az gruptan biri. (belki de dıştan görünüş böledir. yanılıyorsam düzeltin)

ekşisözlükte hakkında yazılanları okuduğumda çok şaşırdığım grup. ilk dinlediğim rock gruplarından. albümlerini dinlediğimde ne olursa kendimi mutlu hissetmemi sağlıyorlar. özellikle yaşamaya mecbursun albümünü dinlerken nejatın en başta "merhaba uzun ve yorucu bir kışın sonunda yine burdayız bir yaz akşamı, kara kışın sonuna doğru" demesiyle yüzümde bi tebesüm oluşuyor.

rock müziğinin önemli gruplarından..tamam birsürü iyi grup var ortada beni asıl onlara hayran bırakan antalya senfoni orkestrasıyla verdiği konser, o konser boyunca bateristinin hiç ritim kaçırmaması v.s bence asıl bunlar başarılarını gösteriyo çok kolay değildir senfoni orkestrasıyla çalmak ama çok iyi başadılar :arrow: harikalar yani

ekşi sözlük ü boşverin gitsin.gayet enteresan ve bir nevi güzel sayılabilecek bir sesi var nejat yavaşoğullarının.yalnız sina koloğlu televizyonun başından kalkmıyor galiba.şu milliyetteki yazılarında birde hanımı eksik olmuyor.sanki 80 lik dede gibi yazıyor.bulutsuzluk özlemi çok şey katmıştır türk müziğine.

evet, sina koloğlu pazartesi yazıları adı altında yaşlı bir amcanın dilinden sesleniyor okurlarına..
ayrıca çok ilginç ve renkli bi kişilik, diğer konserlerde oldu mu bilmiyorum ama geçen yaz antalyada verdikleri konserde yaptığı ilginç dans şov vardı ki, konseri izleyenleri bayaa bi eğlendirmişti abimiz...

evet gerçekten sina koloğlu konserlerde baya bi eğleniyor/eğlendiriyor. izlediğim konserin bi tanesinde (belki daha fazlasında hatırlamıyorum) dans şovlarının yanında mikrofonu bile eline almıştı. klavyeyi bırakır sahnede bi tur atar seyirciyi coşturur. of ya bulutsuzluk konserine gidesim geldi şimdi.

Geri