Bulutsuzluk Özlemi

Bende tepkimi göstermiştim ve maile gelen cevap şöyle;

POWER TÜRK TV “BAÐDAT KAFE” ‘Yİ YAYINDAN KALDIRMADI

Ünlü rock grubu Bulutsuzluk Özlemi’nin yeni klibi Bağdat Kafe ilk defa Power Türk Tv de yayınlanmıştır ve o günden bu yana sürekli olarak yayın akışımızda yer almaktadır.Her hangi bir şekilde yayından kaldırılması söz konusu değildir.

Sorunun,klibin yayınlanma sıklığı ile ilgili bir yanlış anlamadan kaynaklandığını tahmin ediyoruz.

Şöyle ki yayın sistemimizde öncü bir teknoloji kullanılarak kamuoyu yoklamaları ,call center’la yapılan ölçümlemeler, izleyici oyları gibi faktörlerle araştırmalar yapılmakta,yabancı ve yerli uzman çalışanlarımızın yaptıkları analizlerle parametreler oluşturulmaktadır.Bu parametreler yayın katagorilerini oluşturulmakta,böylece özel bir yazılımla desteklenen otomasyon sistemimizde hangi klibin yayına gireceği, yayın sırası hangi sıklıkla döneceği-rotasyonu- gibi hususlar her hangi bir kişinin keyfi veya duygusal müdahalesine meydan vermeksizin, otomatik olarak belirlenmektedir.

Diğer yandan klibi sansürlememiz de söz konusu değildir.

Power Group olarak toplumsal sorumluluk kampanyalarını ve sosyal

mesaj içeren özellikle savaş karşıtı olan yapımları desteklemeye özen gösterdiğimizi rahatlıkla ifade edebiliriz.

2003 yılı başında ADA MÜZİK etiketiyle piyasaya çıkan ve Nejat Yavaşoğulları, Mor ve Ötesi, Aylin Aslım, Athena, Feridun Düzağaç, Bülent Ortaçgil, Koray Candemir ve Vega'nın birlikte seslendirdikleri "Savaşa Hiç Gerek Yok" adlı beste Türkiye radyolarında ilk kez ve en fazla Powertürk'te yayınlanmıştır.

Bu konuda basında çıkan haberlerin yayın tekrarı konusunda yapımcı firmanın yanlış değerlendirmesinden kaynaklandığını belirtir,

Bulutsuzluk Özlemi’nin Bağdat Kafe klibini orjinal olarak PowerTürk Tv ekranlarında izlemeye devam edebileceğinizi duyurmak isteriz.

benayevsen demiş ki:
Bende tepkimi göstermiştim ve maile gelen cevap şöyle;

POWER TÜRK TV “BAÐDAT KAFE” ‘Yİ YAYINDAN KALDIRMADI

Ünlü rock grubu Bulutsuzluk Özlemi’nin yeni klibi Bağdat Kafe ilk defa Power Türk Tv de yayınlanmıştır ve o günden bu yana sürekli olarak yayın akışımızda yer almaktadır.Her hangi bir şekilde yayından kaldırılması söz konusu değildir.

Sorunun,klibin yayınlanma sıklığı ile ilgili bir yanlış anlamadan kaynaklandığını tahmin ediyoruz.

Şöyle ki yayın sistemimizde öncü bir teknoloji kullanılarak kamuoyu yoklamaları ,call center’la yapılan ölçümlemeler, izleyici oyları gibi faktörlerle araştırmalar yapılmakta,yabancı ve yerli uzman çalışanlarımızın yaptıkları analizlerle parametreler oluşturulmaktadır.Bu parametreler yayın katagorilerini oluşturulmakta,böylece özel bir yazılımla desteklenen otomasyon sistemimizde hangi klibin yayına gireceği, yayın sırası hangi sıklıkla döneceği-rotasyonu- gibi hususlar her hangi bir kişinin keyfi veya duygusal müdahalesine meydan vermeksizin, otomatik olarak belirlenmektedir.

Diğer yandan klibi sansürlememiz de söz konusu değildir.

Power Group olarak toplumsal sorumluluk kampanyalarını ve sosyal

mesaj içeren özellikle savaş karşıtı olan yapımları desteklemeye özen gösterdiğimizi rahatlıkla ifade edebiliriz.

2003 yılı başında ADA MÜZİK etiketiyle piyasaya çıkan ve Nejat Yavaşoğulları, Mor ve Ötesi, Aylin Aslım, Athena, Feridun Düzağaç, Bülent Ortaçgil, Koray Candemir ve Vega'nın birlikte seslendirdikleri "Savaşa Hiç Gerek Yok" adlı beste Türkiye radyolarında ilk kez ve en fazla Powertürk'te yayınlanmıştır.

Bu konuda basında çıkan haberlerin yayın tekrarı konusunda yapımcı firmanın yanlış değerlendirmesinden kaynaklandığını belirtir,

Bulutsuzluk Özlemi’nin Bağdat Kafe klibini orjinal olarak PowerTürk Tv ekranlarında izlemeye devam edebileceğinizi duyurmak isteriz.

İyi yapmışsın ama ben söylemiştim...Ele geçen birşey yok nitekim ve kendilerince doğru olanı yapıp bir takım mazretlerle kendilerini haklı çıkarmaya çalışmışlar. :evil:
Şöyle bir örnek versem yazım silinir mi bilmem ama Amerika da Irak'a girmek için bir sürü yalan zırvalamıştı...Powertürk o klibi yayından kaldırdı ya artık ne deseler yalan...Bu yolla sadece kendilerini rezil ederler...
Sosyal ve savaş karşıtı yayınları destekliyorlarmış..Hadi be!!! :evil:

SonunA kadar B.Ö.'nün arkasındayım ve Kral Tv'den sonra Powertürk'e de KENDİMCE izlememe yasağı koyuyorum...Ama kitlesel olarak yapılmadıktan sonra hiçbir işe yaramıyor sonuçta...

Saygılar!!!

19 Mayıs 2005 tarihinde Bulutsuzluk Özlemi Kırklareli Kakava Şenlikleri'nde bir konser verdi. Erken saatlerden itibaren özellikle öğrenciler tarafından yoğun bir ilgi ile karşılanan grup saat 21:00 de sahne aldığı zaman yaklaşık 30 bin kişilik bir topluluğa müziklerini sundu. Sahneye çıkmadan büyük ekranda gösterilen "Felluce" klibi büyük etki yarattı ve grup gece geç saatlerde İstanbul'a kalabalık bir gençlik grubu tarafından uğurlandı.
Bu coşku 26 Mayıs İzmir (Gündoğdu Meydanı, 21:00) konserlerinde devam edecek.

ZeRDuSHT demiş ki:
Unutulmamasi ve atlanilmamasi gereken bir grup...

Kesinlikle.. Bulutsuzluk Özlemi albümlerinde "güneye giderken" şarkısının orijinalinde "solda güneş yükseliyordu güneye giderken" diye bir söz vardı.. çünkü güneye giderseniz, güneş solunuzda yükselir :).. zira siz güneye bakarken, "doğu" solunuzda kalır :) .. bu "eee.. ne var yani?" diye tepki duyulası basit mantıklı söze, dönemin sansürcüleri izin vermemiş ve söz "yolda güneş yükseliyordu" diye değiştirilmek zorunda kalmıştı kasetin çıkması için.. ne kullanacam şimdi burda ben?.. :LOL: mi? yoksa :evil: mi? neyse kısaca 8O yapıp geçelim..

HaGaRD demiş ki:
Haklısın dostum suç müzik gibi sanatsal bir kavramın içine siyaseti karıştıranlarda bence :evil:
ama sanat siyasaldır zaten.. çünkü dünyaya bakış açını gösterir söylediğin anlattığın şey.. politikaya karşı olduğunu yada yapmadığını söyleyen bir sanat da sonuçta "apolitizasyon" propagandası yapmaktadır.. anlayacağın siyasetten kurtuluş yok dostum :D
ayrıca kanımca, Bulutsuzluk Özlemi de sanat-siyaset içiçeliğini en estetik yapan gruplardan biridir.

evet dün akşamdan beri aynı şarkıyı söylüyorum...

bağdat kafeeeeeeeeeeeeeee
tabi bunu karşında nejat abinin söylemesi daha bir hoş...
açıkçası harikaydılar dün akşam...
seyirciyle iletişimleri,kulisteki o sıcaklık,ayrıca hiçbir ekstra istekleri olmadı...
sanatçı dedikleri bu olsa gerek...

bağdat kafeeeeeeeeee eeeeeeeee :)

Bulutsuzluk Özlemi’ne değer veren dinleyicilerimiz,

"Bağdat Kafe" adlı şarkımızın klibi Powerturk kanalı tarafından yayınlanırken Nejat Yavaşoğulları’nın gitarında bulunan "savaşa hayır" logosunun okunmaz hale getirilmesi ve klibin hafta sonu yayından kaldırılmasının düşünüldüğü ile ilgili çıkan haber sonucunda; çeşitli kanallardan protesto iletileri göndererek yanımızda yer aldınız, destek oldunuz.
Powerturk kanalı, yanlış anlamadan kaynaklandığını belirttiği bu hatayı düzelterek klibimizi orjinal haliyle yayınlamaya devam etmektedir. Şu ana kadar vermiş bulunduğunuz desteğinize sonsuz teşekkür ederek durumu bilgilerinize sunarız.

Bulutsuzluk Özlemi :!:

Muzik, rock, siyaset, sosyal temalar, aşk, parasızlık, savaşa hayır, duyarlı insan, tepkili sanatçı, vs. vs...

Bulutsuzluk Özlemi hakikaten Türk Rock Müzik aleminde gelmiş geçmiş en büyük gruptur. Aslında yaşayan bir efsane diyebiliriz. Şimdilerde bayrağı teslim edecek birilerini bekliyorlar ama zor be. Dumanmış Mangaymış Mormuş Ötesiymiş, çok laubali buluyorum günümüzde rock dedikleri tarzı. Nejat abi boşuna bekleme, müzik yapanlar kabuklarına çekildi, eskilerden de bir siz kaldınız, doya doya dinleyelim, dinletelim...

http://therain.100free.com

Deniz Demiröz'ün grup içinde pişmesiyle çok iyi bir gitarist olarak hafızalara kazınacağına inancım sonsuz.. Kişilik olarak da gördüqüm en efendi insanalrdan....

Geri