Bulutsuzluk Özlemi

albüm : UÇTU UÇTU
Müzik Şirketi: Ada Müzik
Yayın Tarihi: 1990
Tür: Alternatif Rock

Tüm parçaların söz ve müziği Nejat Yavaşoğulları'na aittir.
(bilgiler http://www.bulutsuzluk.com/album_uctu_uctu.html )

bulutsuzluk özlemi
sözlerimi geri alamam
http://www.youtube.com/watch?v=RTdZkTbaOS8

Pachelbel's "canon in D Major"
composed 1680

http://www.youtube.com/watch?v=6wpPk8qk3uQ

piyano versiyonu
http://www.youtube.com/watch?v=oWfuNS4GtKU

nekadar ilginç bir benzerlik değil mi ?

videolar kendi kendini ispatliyor zaten

saygılarla

Bulutsuzluk özlemi DVD albüm lansmanı yarın saat 24.00 Kral Tv de yayınlanan Konuşarock programında yapılıyor... :D Bulutsuzluk Özlemi sevenlere duyrulur.Mor ve Ötesi, Duman grubu düetleri kaçmaz.

Sudenazz demiş ki:
Bulutsuzluk özlemi DVD albüm lansmanı yarın saat 24.00 Kral Tv de yayınlanan Konuşarock programında yapılıyor... :D Bulutsuzluk Özlemi sevenlere duyrulur.Mor ve Ötesi, Duman grubu düetleri kaçmaz.

Acıkcası ben mor ve otesının peformansını pek begenmedım ama duman ve sebnem feraha soylıcek soz yok tabıkı...

metalist72 demiş ki:
Sevgili Bulutsuzluk Özlemi. Çocukluğumdan beri sizin fanatik bir dinleyici ve takipçinizim. Açtığınız bu yoldan biz ve bizim gibi gençler müzikal anlamda ilerleme fırsatı buldu. Bu güne kadar grubunuz içerisinde yer alan tüm gitaristleri çok yakından takip ettim ve kendi fikrimce ki bende aynı zamanda bir rock gitaristiyim, Akın Eldesin yerini hiç kimsenin dolduramayacağı kanısındayım. Akın hem mütevazı hemde profesyonel müzisyen kişiliğiyle Bulutsuzluk Özlemine yakışır biriydi. Ben ve birçok müzisyen arkadaşımın dikkatini çeken şuki, Deniz Demiroz gruba girdikten sonra Bul. Özl. Tonunda bayağı bir değişiklik oldu. Yıllardan beri severek dinlediğimiz bu mütevazi grup yavaş yavaş popüler teknikleri kullanmış, yanlış anlamazsanız sıradanlaşmıştır. Oysaki Akın Eldes var iken gruba yakışır bir blues tonuyla insanın kulağını okşuyordu. Peki müziğe bunca yılını vermiş böyle bir grubun içinde öyle genç bir gitaristin albüm çıkarıyorum diyerek iğrenç bir vokal ve bebeğim aşkım gibi 3.ncü sınıf bestelerle yer alması doğrumu? Bu aynı zamanda Bulutsuzluk Özleminide ilgilendiriyor. Daha geçen dönem Nejat abi dememişiydi ki ben şahsen seviyorum ölü yorumlu şarkılar söyleyen yeni kuşak rockçıları hiçde tasvip etmiyorum. Peki, şimdi sizin gibi tüm Dünya sorunlarına duyarlı ve değinen bir grubun içerisinde böyle bir rock çının işi ne anlamadım. Biz Bulutsuzluk Özlemi dinleyicisi olarak bu durumu tasvip etmiyor ve yakıştıramıyoruz efendim. Akın Eldes gibi müzisyenlerin değeri bir kez daha anlaşılıyor.Bulutsuzluk Özlemi içerisinde bu gibi “ucuz” olaylara yer vermemeli.Biz onları,bizim gibi gençlerin sorunlarına değinen,savaş karşıtı,Ülke geleceği için mücadele veren duruşuyla sevdik.Lütfen grubunuz dahilinde bu gibi olaylara prim vermeyin.Saygılar

Arkadaşlar bu mesajı yazmamda ki sebep son günlerde Bulutsuzluk Özlemi grubunun gitaristi Deniz Demirözün enstürmantel albüm çıkaracak olması ile alakalı.Lütfen www.denizdemiroz.com dan parçaları dinleyip düşüncelerinizi belirtin.Bu adam bizi aptal yerine mi koyuyor?
Bulutsuzluk Özlemi gibi yıllardır severek dinlediğimiz protest duruşlu bir rock grubunun bu gibi olaylara prim vermemesi gerekirdi.

Yaratıcı Davulculuk Atölyesi
Halen Bulutsuzluk Özlemi’inde davul çalan Berke ÖZGÜMÜŞ’ün yürüteceği bu atölyede Syncopation teknikleri, cümleleme, değişik stillerde emprovizasyon ve poliritimlerin yanı sıra enstrumandan doğru ses çıkarmak, solo transkripsyonları ve analizleri ile davulcunun tarzını etkileyen unsurlar incelenecektir.
Başlangıç Tarihi: 29 Mayıs 2007
Eğitmen: Berke ÖZGÜMÜŞ
Süre: Toplam 8 hafta, her salı 2 saat (18:00-20:00)
Kimler Katılabilir: Katılımcıların enstrumanları üzerinde temel bilgi ve becerilere sahip olmaları gerekmektedir.
İçerik: Syncopation teknikleri, bazı temel rudimentler ve bunları kişiselleştirme çalışmaları, solo transkripsyonları ve dinlenen müziği analiz etme.

İletişim:
www.mma.gen.tr
0212 291 06 31

Geri