Bulutsuzluk Özlemi

geçenlerde bir televizyon kanalında bulutsuzluk özlemi konukmuş..-kanal trt 2 ydi- Neyse dek geldim izledim.. Pek denk gelemiyorum benim hatam mı, yoksa bulutsuzluk özlemi mi çıkmıyor tv na bilmiyorum tabi... neyse ordan burdan konuşuldu... sonra bulutsuzluk özlemi nin senfoni orkestrasiyla verdiği konserler konuşulmaya başladı... Ve "eğer dönemin kültür bakanı araya girmese Antalya'daki konseri veremiyecektik, onun için ERKAN MUMCU'ya bir teşekkür etmemiz gerekir dediler. Yani Nejat Yavaşoğulları'nın Erkan Mumcu'ya teşekür etmesi gerekiyormuş konser için... Ülkemdeki kuşbakışı rock görünüşü....

Bu kesinlikle sistemin ve hatta "biz"lerin hatası... Yabancı ülkelerin rock solistlerine ayılıp bayılan ve hatta tapan zihniyet, ülkesinde "Bağdat" için (bildiğim kadarıyla tek) şarkı yapıp klip çekmiş grubu ve solisti "egosu yüksek, sesi ergenlik sesi" gibi saçma sapan bahanelerle "sallamaz"sa, gerçek bir "sanatçı" bir "politikacı"ya teşekkür etmek zorunda kalır...

Bunların olmadığı bi ülkeye taşınmak istiyorum... Çünkü anladım ki, bu ülke, taşınmak istediğim ülke asla olamayacak...

gulsum gitmez olmus gozyasi mendili elinde,
suklum puklum cikacagi bitmeyen ask filmine.
balikci durmus cosmus, denize de cikmis,yorulmus.
icmis amma kanamaz olmus marmara sarabina zam olunca.
gunduz yarisi kovboyu, iyi bilir onu beyoglu.
kici dar genis omuzlu,
kikirdiyor kucuk kizlar ardindan.
sonra sorarim kendi kendime,
ya ben ne yapiyorum,
ya ben ne yapiyorum,
ya ben ne yapiyorum,
ya ben ne yapiyorum boyle,
ya ben ne yapiyorum boyle?

harbinden ne yapıyorum ben... Bulsam kendime "hayat çok kötü, aşık oldum kız kaçtı" diyen bir rock grubu... Sonra rock çı olmuş olsam... Sonra çıksam İstiklale... Kızlara laf atsam... Neyime benim bulutsuzluk muş özlem miş falan....

konser süperdi be! yaşlanmalarına rağmen(solist ve klavyeci) süper performansları vardı... resmen kudurdum, kafa sallamaktan boynum ağrıyor! Sina Koloğlu'nun sahne şovu, Berke Özgümüş'ün davul şovu... zaten bass'cı Burak Güven, kendinden geçti çalarken... hayatımda izlediğim en iyi konserdi!

hele ampül tayyip diye bağırınca ben koptum

hele ''beynim zonkluyor'' şarkısını söyleyince... içimin yağları eridi, malum deniz gezmiş geçiyor içinde...

Dün de antalya konseri harikaydı..yıllandıkça daha iyi mi çalıyorlar ne :)

özellikle Berke Özgümüş ve Deniz Demiröz'ü ağzımız açık izledik :) İnanılmaz bir performanstı..

Çok az kişi vardı ama yine de müthiş bir gece yaşandı.Tüm şarkılar hep bir ağızdan söylendi..

Umarım yine gelirler..

Ayrıca konser sonrası gösterdikleri samimi davranışlar herkesi fazlasıyla memnun etti.

Herkesin Bulutsuzluk Özlemi'nden öğreneceği çok şey var..Özellikle profesyonellik adına..

arkadasım anlatmıştı,müzik akademisi için sınava girdiğinde bu adamlar varmıs,oluyordum karsılarında heyecandan demişti hadi gecti yine sınavı ama ben olsam böyle ustaların karsısında bişey calamazdım herhalde...

en son izledigim konserlerindede ne enerjıklerdı yahu vallahı genc muzısyenlere en ıyı ornektır bulutsuzluk ozlemı...=)

Bulutsuzluk Özlemi
tarih : 20 Kasım Salı, 20:00
mekan : Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi

bilet fiyatları Tam: 7,00 YTL Öğrenci: 4,00 YTL

Kaynak: http://www.biletix.com/webbiletix/wtsEvent.do?eventCode=HSG28

(Uleyn Adamlar belese konser Yapıyor istanbulda olmak vardı bos zamanı olan gıtsın kacırılmayacak bı konser zor olur boyle konserler)

Bulutsuzluk Özlemi
tarih : 28 Kasım Çarşamba, 21:30
mekan : Beyoğlu Hayal Kahvesi

bilet fiyatları 23,00 YTL

ön bilgi - 18 yaş sınırı vardır.

Kaynak: http://www.biletix.com/webbiletix/wtsEvent.do?eventCode=HBHO9

Geri