Bulutsuzluk Özlemi

Çağlayan Örge'nin yaptığı özel elyapımı gitarlar biri standard 6 telli, diğeri perdeli ve perdesiz olmak üzere çift saplı bir gitar. Bunların dışında bir adet emektar Ibanez RG-410 ve bir adet de Washburn akustik gitar var. Elektrik gitar .010 set, akustik gitarda .011 set tel kullanıyor Kullandığı manyetikler ise Dimarzio (Paf Pro, HS-3), EMG, Joe Barden....

http://www.serdaroztop.com/tur/index.htm

valla ilk dinlediğim şarkıları sözlerimi geri alamamdı devamı geldi gerçekten dinlemesi zewkli bi grup en son GS lisesi festinde izlemiştim canlı performanslarına diyicek laf yok zati

Turk rock denilince Bulutsuzluk Özleminden bahsetmeden geçilir mi hiç
En sevdiğim şarkısı tepedeki çimenlik,'vazgeçmek birden bire her şeyden vazgeçmek...'kısmına bayılıyorum...
Ayrıca bulutsuzluk senfoni çok güzel olmuş,bu ilki gerçekleştirmek de bulutsuzluk özleminden beklenirdi zaten... :!:
ama itiraf etmek gerekirse grubun en sevdiğim özelliği kendilerine böyle bir isim seçmiş olmaları... ;)

Beynim zonkluyor, Cezaevinde bayram görüşmesi, Tepedeki çimenlik, seni görmem lazım gibi muhteşem şarkılara imza atmış grup. İlk olarak basçı Demirhan'ın ayrılması cidden beni üzdü fakat akın gibi bir gitarist gittikten sonra ilgimi yitirdim. Süleyman ki Akın'a yakın tarzda bir gitaristdir iyi bir seçimdi. Fakat Serdar Öztop iyi bir gitarist olmasına rağmen olmamış bulutsuzlukta. Tarz alakasız. Nerde Akın'ın Beynim zonkluyor soloları nerde Serdar'ınkiler. Vokali daha iyi olsa dünya çapında olabilecek bir grup.

bu arada lise yıllarında duyduğum ve geçen gün yine duyduğum bir durum varmış.. diyorlarki "bulutsuzluk özlemi Çin li bir grubun birebir aynısıymış (sözleri muammada) birebir tıpkı dediler. hatta ikinci duyduğum kişi diyor ki; ben inanmamıştım sonra dinlettiler çok kötü oldum dedi çünkü bulutsuzluk özlemininin fanatiğiymiş... başka duyan var mı?

benayevsen demiş ki:
bu arada lise yıllarında duyduğum ve geçen gün yine duyduğum bir durum varmış.. diyorlarki "bulutsuzluk özlemi Çin li bir grubun birebir aynısıymış (sözleri muammada) birebir tıpkı dediler. hatta ikinci duyduğum kişi diyor ki; ben inanmamıştım sonra dinlettiler çok kötü oldum dedi çünkü bulutsuzluk özlemininin fanatiğiymiş... başka duyan var mı?

yok be. safsata onlar. nejat hocamın öyle işlerde tuzu olmaz. Bulutsuzluk özleminin ilk kurucuları arasında aykut ve seden gürel de var. Ayrıca barış mançodan sonra Billboard dergisinde listeye giren nadir sanatçılardan biridir Nejat Abim.

BIZIM OKULUN SENLIGINE GELDILER HAZ.DA.ILK DEFA GORDUM.ULAN O HERIF NE KADAR YASLI BE .DEDEM GIBI.KORKTUM BEN.SONRA YURDUN ARKASINA KACTIK.IYI INSAN AMA.SARKILAR FALAN ILK DEFA DINLEDIM.COK GUZELMIS BEGENDIM BEN.ALBUMLERINI ALCAM.SENFONİ.KONSERDE DINLEDIGIM PARCALARIN SOZLER BAYA SAGLAMDI ABD YE YÖK E ONA BUNA GECIRMISLER.HELAL OLSUN.ABILER OLGUN ZATEN.

Forum Yöneticisnden Uyarı:
Mesajınızın tümünü büyük harflerle yazmak yasaktır. Ayrıntılı bilgi için forum kurallarının 8.maddesine bakınız. Edit/Değiştir'e tıklayark mesajınızı düzeltebilir sonra da bu uyarıyı silebilirsiniz.

bizimkiler gecenlerde bulutsuzluk özlemi´nin bateristinin tren kazasinda hayatini kaybettigini tvden duymuslar.
haberi olan var mi bundan? ne kadar gercek acaba?

Harran ovasında güneşin altında kadın altında yapardılar çapa...
Adamlar tam anlamıyla hayatı okuyo! Daha ne olsun!
Beyaz yalanlar cesaretlerinden dolayı sadece Grup Yorum'u takdir ederim! Aslında bu bir görev olmalı cesaret değil!

bulutsuzluk senfoni'yi aldım iyi bir albüm..beğendim..sözlerimi geri alamam güzel parça sözleri de çok hoş zaten..acil demokrasi ve kaybolan şehir de güzel parçalar bence...

Trespasser demiş ki:
Beyaz yalanlar cesaretlerinden dolayı sadece Grup Yorum'u takdir ederim! Aslında bu bir görev olmalı cesaret değil!
abi sana sonuna kadar katılıyorum..grup yorumdakilerin başına gelmeyen kalmadı, hala doğru bildiklerinden vazgeçmiyorlar...bu aslında tüm ilerici- devrimci sanatçılara örnek olmalı...

arkadaşlar ben olaya fransız kaldım hafiften Nerden çıktı grup yorum...

bnm cesaretten kastım şuydu... biliosunuz ki albüm satışları çok düşük türkiyede Bi de çıkan albüm konser albümü olunca iice düşüo satışlar... bu nedenle cesaretlerini kutladım...

sanırım siz politik sözler nedeniyle anladınız... ama değil...

beyaz_yalanlar demiş ki:
arkadaşlar ben olaya fransız kaldım hafiften Nerden çıktı grup yorum...

bnm cesaretten kastım şuydu... biliosunuz ki albüm satışları çok düşük türkiyede Bi de çıkan albüm konser albümü olunca iice düşüo satışlar... bu nedenle cesaretlerini kutladım...

sanırım siz politik sözler nedeniyle anladınız... ama değil...
dostum ben senin yazını görmedim, Tresspasser'ınkine yorum yaptım..sanırım bi yanlış anlama var,özür :oops:
saygılar...

Geri