Bulutsuzluk Özlemi

dün canlı yayında objektif adlı programdfa utku ünal vardı..tren kazasından kurtulduğu için davet etmişler programa..hepsini izleyemeden yattım ama..nazlı ılıcak denen kadın vardı..hiç sevmem..ona buna b.k atıp durdu :evil:

Süleyman ki Akın'a yakın tarzda bir gitaristdir iyi bir seçimdi. .[/quote]

süleymanı defalarca kez canlı dinledim..akın abiyı da kendi albümü ve bulutsuzluktan biraz da haluk levent ten biliyorum..yakın tarzları falan yok..akın'ın bir tarzı var açık bi şekilde belli oluyor..ama süleymanı anlayabilmiş değilim..anlayana kadar gideceğim dinlemeye..

süleyman? nası yani? benim bildiğim süleyman bağcıoğlu numara adlı albümde çaldı ve yerini serdar öztopa bıraktı..bu süleyman olayı nedir yani? birisi açıklarsa sevinirim...

adını unuttum, yeni gitaristleri çok ama çok kötüüüüüüüü!!!!!!! adam parçaları sanki hiç dinlememiş ve çalarkende dinlemiyor. Sadece solo atabiliyor ama soloların parçalarla ilgisi yok. Tamam kardeşim çok hızlısın ama sanki "speed mechanics"den bir bölümü çok çalışıp o parçanın içinde çalıyormuşsun gibi oluyor. Parçalarada yazık sanada yazık boşa yoruyosun kendini.. bide mid!ler çok açık kulağını parçalıyo adamın

AH BE AKINIM ELDESİM, NERELERDESİN

yayla demiş ki:
adını unuttum, yeni gitaristleri çok ama çok kötüüüüüüüü!!!!!!! adam parçaları sanki hiç dinlememiş ve çalarkende dinlemiyor. Sadece solo atabiliyor ama soloların parçalarla ilgisi yok. Tamam kardeşim çok hızlısın ama sanki "speed mechanics"den bir bölümü çok çalışıp o parçanın içinde çalıyormuşsun gibi oluyor. Parçalarada yazık sanada yazık boşa yoruyosun kendini.. bide mid!ler çok açık kulağını parçalıyo adamın

tarzı sevmedin yani..gitaristlere ihtiyacımız var gibi..bence iyi bi gitarist

yayla demiş ki:

oeh demek istiyorum sana abi..

tamam ben de akın'ı daha çok severdim hala da böle bu ama serdar o kdr amatör değil şarkıları dinlemeyip gruba girecek kdr... gayet de uyumlu sololar atıor...

iyi ama...

Bulutsuzluk Özlemi gerçektende türk rock piyasasını belli bir dönem ayakta tutan gruplardan bir tanesidir. Unutulmaz bir uçtu uçtu şarkısıyla gerçektende bir uçuşa geçmişlerdiki o şekilde sözleri olan parçalar çok çok enderdi. En önemlisi nejat a bir röpörtajında kişilerin ve grupların müzik tarzları olduğunu ve daha sözler girmeden kimin şarkısı olduğunun dinleyici tarafından farkedildiği hatırlatıyor... bulutsuzluk özleminin böyle bir soundu varmı diye soruluyor... nejat gayet büyük bir içtenlikle evet benim karga sesim diyor... bu gerçektende alkış alacak bir cevaptı...Fakat benim hiçbir zaman anlayamayacağım anlamsız şarkılarıda yok değil... yani ben kendime bir rock albüm aldığım zaman müziği sözleriyle bütünleştirerek dinlemek isterim...kendimden birşeyler varmı diye bakarım... ülkemden birşeyler varmı diye bakarım... şilinin özgürlüğü ile uzaktan yakından bir alakam yoktur... yada ne biliyim... nagazakideki olayın üzerine bir şarkı yapılmasının manası nedir... ameri çoktan özürünü dilemiş.. o ülkenin sanayi ve teknolojisine kensininkinden daha fazla yardımda bulunmuış çözmüş... olay kapanmış... ikinci dünya şavaşının şarkısı olmamalı bence... ama bunun gibi birkaç şarkı dışında gerçekten sevdiğim bir gruptu... ta ki akın gruptan ayrılıncaya kadar...

şilideki darbe ve amerikanın hiroşima ile nagazakiye attığı bombalar kişisel olarak seni ilgilendirmiyor olsa da, ''insanlığı'' ilgilendiren sorunlar oldukları için şarkı sözlerinde kullanılmıştır...
akın-serdar olayına gelince ; bence akın eldes serdar öztop'un yanına bile yaklaşamaz...o amatör denen adam en az 15 yıldır müziğin içinde...haluk levent'in dinlemeye tahammül edebildiğim ilk iki albümünün gitarlarını çalmış...amatörlük falan yok yani...gittiğim bütün konserlerde de grubu serdar öztop taşıdı zaten...

Abi bence serdar gruba ayrı bi hava katmış (senfoniyi dinleyin)

Bence senfoni çok ii hatta bazı şarkıları sırf senfoni albümünden seçiyorum

Tepedeki çimenlik (İntrodaki yaylılar)
Özgürlük emek ister(şarkı arasındaki yaylılar )
Gneşimden kaç (Solo sonlarında seyircilerin "Bi Dahaaa" Die bağırması)
Beynim zonkluyor

Ve dahası ...

yorumlardada sıklıkla serdar öztopun iyi olmayışında bahsedilmişben profesyonel deilim gitara olan hakimiyeti felan şeylerden anlamam ama dikkatli dinliyince cok güzel geliyor kulağa.
senfoni albümündede kendini göstermiş. soloları iyi. kendi solo albümünün olduğunu biliyorum ama dnlemek nasip olmadı daha

Serdar öztop bence tekniğiyle olsun cümleleriyle olsun hızıyla ve uyumuyla olsun gayet iyi bir gitarist ayrıca bulutsuzluk özlem
ne de çok yakıştı bence...Türkiyedeki en sevdiğim grup bulutsuzluk özlemidir.Kadıköy shaft club da dinlemiştim canlı nejat 40 derece ateşliyken bile çok iyi performans sergilediler.Program bittikten sonra masalarına gittim biraz konuşma fırsatı buldum çok süper bi geceydi valla herkese tavsiye ederim mutlaka 1 kez canlı dinleyin daha çok seveceksiniz....

Geri