Satriani Yeni Album: Unstoppable Momentum

Heyyyyt acilin gencler, gonul adami, gonullerin sultani Satriani abimiz yeni albumlen geliyor nasil oldu da forumda haber olarak cikmadi hayret. Sarkilari da live olarak dunyada ilk biz duyacagiz sanirim ne de olsa album release date 7 mayis turne ise 18 Mayis'da Istanbul'da basliyor...Bu aksam ihlamur agacinin arkasindan atip tutmak, wah pedallarini inadina drive dan soora baglamak serbest gik etmem o kadar keyiflendim. Albumun title'i fiziksel olarak anlamsiz/sacma ama onu da es geciyorum (lakin momentum hareket eden bir obje olmadigi icin duramaz da) biz derdini anladik.

http://www.satriani.com/site.shtml

Heyyyyt acilin gencler, gonul adami, gonullerin sultani Satriani abimiz yeni albumlen geliyor nasil oldu da forumda haber olarak cikmadi hayret. Sarkilari da live olarak dunyada ilk biz duyacagiz sanirim ne de olsa album release date 7 mayis turne ise 18 Mayis'da Istanbul'da basliyor...Bu aksam ihlamur agacinin arkasindan atip tutmak, wah pedallarini inadina drive dan soora baglamak serbest gik etmem o kadar keyiflendim. Albumun title'i fiziksel olarak anlamsiz/sacma ama onu da es geciyorum (lakin momentum hareket eden bir obje olmadigi icin duramaz da) biz derdini anladik.

http://www.satriani.com/site.shtml

Güzel haber...
Bu arada, "Momentum" İngilizce'de (ve aslında Türkçe'de de...) sadece teknik bir fizik terimi olarak kullanılmıyor. Burada Satriani'nin kullanımı mecazi anlamda. "Hızını almış" ve "ilerleyen", anlamında, genellikle pozitif çağrışımlı bir kavram olarak kullanılıyor momentum. "Önü alınamayacak", "hızı kesilemeyecek" bir ileri doğru hareketi/ilerlemeyi çağrıştırıyor albümün ismi.
Turnenin İstanbul'dan başlamasına gelince... Herhalde dünyadaki ekonomik krizin daha net bir göstergesi olamazdı diye düşünüyorum:)

Sonuna kadar.. bi dk yaa, ben başka bir şey yazacaktım asjf alk.
Şaka bir yana, Satriani'yi çok seviyorum. Benim her zaman ilham kaynağım ve ruhumu zenginleştiren, üreticiliğimi arttıran bir insan olmuştur.
Allah başımızdan eksik etmesin.

İtunes trailer paylaşmştı konuyla ilgili merak eden arkadaşlar 2013 Satriani başlığı altında bulabilirler.

Geri