BUGERA amfileri nasıl bilirsiniz ?

P

polibulo

Selamlar

Bugera amfileri nasıl bilirsiniz

Bilgisi olan arkadaşlardan görüş almak isterim ?

Teşekkürler

Hesaplı amfiler, genellikle başka amfilerin çakmalarını üretiyor Bugera. Ancak almadan önce iyice sorgulamak lazım internet üzerinden. Bazı modeller konusunda ucuz aksam-malzeme kaynaklı sorunlar olduğu söyleniyor. Ayrıca mutlaka çalıp denemek lazım, benim bir stüdyoda çaldığım Bugera kafa berbattı, üste para verseler almazdım, o derece. İnanılmayacak kadar kulak tırmalayan tizleri vardı.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Arkadaşlar bir tane youtube videosu buldum bir kaç pedal bağlamış sanki fakat çok güzel ton veriyr izlemenizi isterim ?

Ama bi de şöyle bi şey var şimdi :

E şöyle de bir şey var, ne yapacağız?

Amfileri sadece ton olarak değerlendirmeyin, değerlendiriyorsanız bile videolardan değil, çalıp denediğiniz kadar fikir sahibi olun. Bunun mixi var, masteringi var. Malzeme kalitesi, dayanıklılık, herhangi bir arıza durumunda teknik servisin ne kadar yeterli olduğu gibi kıstasları da göz önünde bulundurun.

Konuyla ilgili kendi fikrim ise Bugera amfilerin dayanıklılık yönünden sınıfta kaldığıdır. Ton kısmı ise tamamen zevk meselesidir, bana hitap etmiyor.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Haklısın sonsuz katılıyorum .. bence de denemeden kesinlikle almamak lazım tabiki , fekat ;

* 5 w
* lambalı
* vintage görünümlü
* reverb lü ve parlak sese sahibi ( örn champ 600 ses perdelenmiş gibi karakteristik olarak tabi)
* ev kullanımı için dayanıklılık çok önemli değil ( halının üzerinden parkeye ordan tekrar halının üzerine alırsın yani :)
* fiyatı uçmamış

başka bir amfi varsa bilmek isterim gerçekten.. ?

bilgisi olan varsa sabırsızlıkla önerilerinize açığım

"Sakın alma" denilecek bir amfi asla değildir. Ben Bugera 333 sahibiydim bir zamanlar. Çok kaliteli sound'u var. Kullanılan malzeme olarak aşağıya foto koyuyorum. Çok kalitesiz pislik çin gibi bir durum değil, uğraşmışlar. Yalnız knob'lar cidden rezalet. Plastiği gümüş rengine boyayıp takmışlar alete. Bunun haricinde de alınmayacak bir amfi değil aksine o fiyata ondan iyisini bulmak zor. Gidin deneyin derim yinede.

430572_10150624847444753_1592157510_n.jpg

"Sakın alma" denilecek bir amfi asla değildir. Ben Bugera 333 sahibiydim bir zamanlar. Çok kaliteli sound'u var. Kullanılan malzeme olarak aşağıya foto koyuyorum. Çok kalitesiz pislik çin gibi bir durum değil, uğraşmışlar. Yalnız knob'lar cidden rezalet. Plastiği gümüş rengine boyayıp takmışlar alete. Bunun haricinde de alınmayacak bir amfi değil aksine o fiyata ondan iyisini bulmak zor. Gidin deneyin derim yinede.

Bence iyi görünüyor , daha vasat bir iç yapı bekliyordum...

teşekkürler görüşünüz için..

Ben Bugera konusunda yazarken , görüntü , fiyat , ton değil de dayanıklılık konusunda çekincemi belirtmek istedim .

Eğer yurt dışı siteler incelenecek olursa , neredeyse yarı yarıya problemli cihazların olduğundan bahsediliyor .

İşi şansa bırakmamak lazım .

:)

Ben Bugera konusunda yazarken , görüntü , fiyat , ton değil de dayanıklılık konusunda çekincemi belirtmek istedim .

Eğer yurt dışı siteler incelenecek olursa , neredeyse yarı yarıya problemli cihazların olduğundan bahsediliyor .

İşi şansa bırakmamak lazım .

:)

Hm evet açıkcası yurtdışı sitelere bakmadım.;)

Bugera amfileri nasil bilirsiniz? Valla bilmeyiz, yani keske bilmesek; belki daha iyi olurdu bu dunya... Benim Srikanth adinda Hintli bi arkadasim 2. el Peavey almamak adina gidip 0 Bugera kafa aldi basina gelenleri yazsam en az 10 tane like alir daha 90 mesaj olmadan puanimi 405 yaparim:LOL:. Ama ne bunun bana ne de o amfinin sana bi faydasi olmaz:) Hikayeleri gergin ortamlari yumusatmak icin kullaniyorum oyle bosa harcamak olmaz eheh...

Saka bir yana ben sahsen lambali amfi isine girilecek ise ikinci el degerini korumasi muthemel ve guvenilinirlik sorunu olmayan bir amfiye yatirim yapardim. Kabul ediyorum Bugera aslinda cok guzel bir nisi dolduruyor sifir fiyati ve sundugu ozellikleri ile ama dunyanin her yerinde artik 2. el piyasasi gelisti.
Hele Turkiye'de insanlar pimpirikli olduklarindan herhalde benim gidip denedigim, gordugum hemen her ikinci el alet pek temizdi, bir ben miyim bunlari insan gibi kullanmayi bilmeyen bilemiyorum. Yani amfilerin ustunden dantel ortu ve vazo icine konulmus cicek eksik o kadar misafir odasi hassasiyeti ile bakiyorlar ekipmanlarina:) Uzun lafin kisasi Laney, Carvin, Peavey vs bakiniz burada yoksa yurtdisindan bakiniz o da yoksa ancak ondan soora Bugera aliniz derdim. Sana mi sorucam sen once sacini kes tras ol para benim keyif benim derseniz de kuyrugumu kistirip sessizce bu baslikan ayrilirim caniniz saolsun... :)

Bugera iyidir. 333xl kullandım. Bundan 4-5 sene önceki üretimleri kronik problemliydi. Çok aşama kaydetti adamlar o dönemden beri.
Potu uçar, kıçı başı plastiktir. Footswitchleri hor kullanmaya, atıp tutmaya gelmez. Sonuçta ne ka ekmek o ka köfte. Ama eski problemleri yok. Dikkatli bir kullanıcıysan sıkıntı olmaz.
Yeni alacaksan al, ikinci el ise araştır derim.

Konu biraz eskimiş ama Bugera V22 kullanıcısıyım.Fiyatına göre gayet başarılı bir alet. Hem ev hem sahne her türlü kurtarır. Sağlam mı? Evet sağlam! Sahnede tekmeleyip sahneden atarsak bozulur mu? Evet bozulur! Evde lamba tonunu kısık seste alabilir miyim? Evet alırsın! Ama ben marka takıntılıyım? Git başka birşey al!

Geri