Bir solağın normal gitar çalması?

XxRamSesxX demiş ki:
arkadaşlar bi sorum olcak size ben ilk defa elektro gitar dersi almak istiyorum ve sağ elimi fretlerde daha iyi kullandığım için solak bi gitar almak istiyorum (ki zaten solağım) daha önce de klasik gitar dersi almıştım hoca sağ elimle çalmaya çalıştırdı ama olmadı baya uğraşmasına rağmen :) neyse şimdi ben solak lar için uygun bi gitar almak istiyorum ve yeni başlıycam bana ne önerirsiniz? şu an cort x6 almayı düşünüyorum ama acaba x6 nın solaklar için olanı warmıdır yoksa biraz parama kıyıp özel mi yaptırcam bilgi veirrseniz sevinirim

yerinde olsam az daha para biriktirip cort g254 alırdım

arkadaşlar tekrardan merabalar ilginiz için teşekkürler ama ibanez rg serisi hakkında ne kadar doğrudur bilinmez ama hem iyi hem kötü yorumlar aldım bide ben yeni başlıycam çok da profesyonel bişe olmasına gerek yok yeterki başlangıç için biraz kaliteli ve solaklar için olsun ve bu konuda çoğu arkadaşım cort x6 önerdi ama sizin önerilerinizede açığım tabi ;) :metalhead

abi ben solağım solak klasik bulamadım normal klasiğe tersden başladım.daha 3 gün oldu ama ilk şarkıya geçtim :D bu tersten başlama sorun olur mu bi de aynı şeyi basa da yapabilir miyim :roll:

Klasik gitarlar zaten simetrik aletler olduğu için solağı/salağı yoktur ancak bazı akustik gitarlarda pick guard üst tarafa takılabilir, 17'den sonraki perdelerden sonra açılan oyuk yer değiştirir o kadar...

Tersden başlamak bir sorun teşkil etmez madem öyle başladın devam et ancak bas'da bunu yapamazsın, solak bir bas alman lazım. bunun bir çok nedeni var. uçtaki perdelere yetişemezsin, tone ve volume potları çalmanı engeller, gitarı eline aldığında abuk bir görüntü oluşur yani...

normalde solak olup sağ gitar çalabilen ve sağlak olup solak çalabilen daha doğrusu buna alışabilen arkadaşları burdan tebrik ediyorum.ben sağlağım solak gitarda pena bile tutamıyorum bırak penayı sağ elim benim herşeyim olmasına rağmen ikitane firetin arasına yani bi perdeye düzgün bile koyamıyorum çünkü ters olduğu zaman elerimin ikisindede hissiyat yok oluyor.bu sorunla 4 ay uğraştım klasik akustik ve elektro gitarda ama malesef sonuç 0.en güzel yanı normale dönünce kendimi petrucci gibi hissetmem :D

Geri