Bubituzak

Evet arkadaşlar Çilekeş grubunu hemen hemen herkes bilir. O ilk albümdeki 14- 18 yaşa hitap eden şarkılarınıda. Fakat Histeri Çalışmaları albümüyle beni gerçekten çok şaşırttılar. Ama sırf Çilekeş isminden dolayı pek fazla ciddiye alınmadılar sanırsam. Bu yuzden yenı grup adıyla Bubituzak ın Kreş grubunun bateristinide kadrolarına katarak 1 ay sonra karşımıza yepyeni bir albümle gelecek sizin düşüncelerinizi alalım şimdiden :)

Çilekeş'in ilk albümü de kötü değildi aslında ama 2. albümü müzikal olarak ileri gitmişti. Bu seferde piyasaya pek uymadı. Açıkçası Bubituzak ismi de öyle çok şahane gelmiyor kulağa. Ne tarz bir müzik yapacaklar bilemiyorum ama rock müziğin devri kapandı. Belli başlı isimler ayakta şu an, Mor ve Ötesi, Duman, Şebnem Ferah gibi ve piyasa gerçek rock yapan yeni gruplara kapalı gibi duruyor. Ben güzel bir iş yapacaklarına inanıyorum ama yüksek satış rakamları yakalayacaklarını sanmıyorum. Bunun dışında ben vokalistten çok, o gitarist arkadaşın daha bir yaratıcı olduğunu düşünüyorum. Türk müziğinde az olan şeylerden olursa, daha çok solo, rock davullar ve hard rock riff 'ler, kendi adıma sevinirim. Bir de o çucuksu hallerinden kurtulup daha oturaklı bir müzik beklemek, bu kadar yıldan sonra, yerinde olur...

Geri