Yüksek Sadakat

S

soultogi

ya arkadaşlar yüksek sadakat gerçekten güzel müzik yapiyor sizce nasıl walla hem sözler hemde ezgi güzel bence işlerini ii yapıyolar zaten DMC ile anlaşıp piyasaya çıktılar, bence biraz reklam eksik...

Reklam mı eksik?Radyolarda hele hele Powerturk'te çok sıklıkla çalınıyor ki başka türlü Belki üstümüzden bir kuş geçer parçasını öğrenemezdik.Ki insan daha da meraklanıyor kimdir nedir diye.Ondan adamların stratejisini baya sevdim..Şu an kim var kim yok biliyorum.Grubun kurucusunun Blue Jean'i yöneten arkadaşın olması da ayrı bi özellik katıyor gruba..Solistte Onnu Tunç'un öğrencilerindenMİŞ yani ses desen var altyapı süper şarkı süper ki çok aşırı tutuldu radyolarda full time çalınıyor çünkü albüm yok ortada..Bizde radyodan isteyip bekleyeceğimize powerturkten digital rip yapıyoruz ama ben genede albümü bekliyorum..Çünkü şarkı bana bilinmeyen bi huzur bi mutluluk veriyor nedense..

soultogi demiş ki:
bence biraz reklam eksik...

Grupla hiç alakam yok ama reklam eksik demişsin,biliyorsun Blue diye bir dergi var eskiden Blue Jean'di ama artık Blue adlı gayband ile yaptıkları anlaşma sağolsun,aylık "Blue elemanları ne b.k yiyor" rehberi oldu ya,onun editörü bu grupta...Blue dışında en çok bu grup pohpohlanır,lafı edilir yani reklamı sağlam olacaktır gelecek aydan itibaren merak etme...

Hady yaa.Ben aralık sayısını aldım blue jean'in..o nası oluyor ya?Da grupla çok yakında belki alakan olur çünkü ocak başı gibi albüm çıkıyor..

Yok abi ben pek alternatif rock'a alışık değilim...Alakam pek olmaz.Hem Duman gibi piyasada olurlarsa nefret bile edebilirim.Artık Blue Jean yok bunu kabul edelim,o artık Blue rehberi,hatta program yapıp,Blue üyelerinin evine kameralarla gösterecekler neredeyse,Blue gaylarinin sevgilileri adet görse haberimiz olacak,Seda Sayan'da,Aydın'da zeka seviyesi yüksek bayan vatandaşlarımız Tülin,Semranım,Caner falan değil,Lee Ryan vs. tartışacaklar.Bu ay sayısını aldıysan mektupları cevapladıklar bölümde ilk soruyu ve ona verilen tamamen "s.klememezlik örneği" cevabı bir oku.Ki Blue Jean benim için artık çok boş dergi,metal dinliyorum ve Blue sonra hophoptan sonra metalin adını almıyorlar.Satır arasında utanmadan Cliff Burton,Dimebag Darrell,Chuck Schuldiner gibi ustaların adını anıyorlar ama...Blue'ya bu kadar ağırlık vermelerii ise istekten dolayı diyorlar ve bu aptal durum daha sürecekmiş.Artık popçusu bile bıktı dergide Blue görmekten.Hem madem istek geliyor,Blue'yu isteyen kızlar olur,ongöre Hey Girl falan var,onlar yayınlasın Blue'yu...Kusura bakmayın fazla uzaklaştım ama o dergiye karşı çok doluyum,ve Blue'dan sonra (Okul filmini hatırlayın,nasıl pohpohlanmıştı korku filmi diye,bir gıdım korktunuz mu?)bu grubu editöre yalanmak amaçlı bayağı pohpohlarlar diye düşünüyorum.

kingofloss__ demiş ki:
Yok abi ben pek alternatif rock'a alışık değilim...Alakam pek olmaz.Hem Duman gibi piyasada olurlarsa nefret bile edebilirim.Artık Blue Jean yok bunu kabul edelim,o artık Blue rehberi,hatta program yapıp,Blue üyelerinin evine kameralarla gösterecekler neredeyse,Blue gaylarinin sevgilileri adet görse haberimiz olacak,Seda Sayan'da,Aydın'da zeka seviyesi yüksek bayan vatandaşlarımız Tülin,Semranım,Caner falan değil,Lee Ryan vs. tartışacaklar.Bu ay sayısını aldıysan mektupları cevapladıklar bölümde ilk soruyu ve ona verilen tamamen "s.klememezlik örneği" cevabı bir oku.Ki Blue Jean benim için artık çok boş dergi,metal dinliyorum ve Blue sonra hophoptan sonra metalin adını almıyorlar.Satır arasında utanmadan Cliff Burton,Dimebag Darrell,Chuck Schuldiner gibi ustaların adını anıyorlar ama...Blue'ya bu kadar ağırlık vermelerii ise istekten dolayı diyorlar ve bu aptal durum daha sürecekmiş.Artık popçusu bile bıktı dergide Blue görmekten.Hem madem istek geliyor,Blue'yu isteyen kızlar olur,ongöre Hey Girl falan var,onlar yayınlasın Blue'yu...Kusura bakmayın fazla uzaklaştım ama o dergiye karşı çok doluyum,ve Blue'dan sonra (Okul filmini hatırlayın,nasıl pohpohlanmıştı korku filmi diye,bir gıdım korktunuz mu?)bu grubu editöre yalanmak amaçlı bayağı pohpohlarlar diye düşünüyorum.
Çok güzel konuştun.Blue jeanın bi köşesi var on yıl önce blue nasıldı falan diye.Bakın zaten aradaki farkı anlarsınız.Dergi hiphopçıların ve bluecuların emirleri doğrultusunda çıkıyor sanki.Zaten o rcokencoke döneminde bir kapakları vardı konusu da şuydu`rakenkuk ortamında sevgili yapma sanatı`yani bunun üzerine daha fazla konuşulur mu bilmiyorum ama dergi bu tarz hey girl konularıyla dolmaya başladı.Adamlar kendileriyle bile dalga geçiyorlar artık ahh doğu şöle ayhan böle falan diye.ne ciddiyet kaldı ne bişey.En son ne zaman şöle harbi bir rock grubuyla röportaj yaptılar ben unuttum.Tabi dergiyi kızkardeşim okuyo yoksa beş kuruş vermem ben.Bu arada konu biraz blue jeane döndü ama Yüksek sadakatla ilgili birşey dinlemedim kusura bakmayın.Ama arkadaş haklı tıpkı okul filminde olduğu gibi dergiyi okuyan onuda dinlemeli mantığı var.En uyuz olduğum şey bu dergide adam orda yazar diye filmini herkes övdü.Şimdi o adamın yaptığı kritiklere ben nası inanayım.Albüm çıkınca da büyük bir ihtimalle en yağlısından beş yıldız alacaktır.Olan da o insanların yazdığı subjektif yorumlara inanarak albümü alan adama olacaktır.(tabi albüm kötü demiyorum ama verilen not göstermelik olacak).

Grubun Sabanci Ünv konserini izledim bence çok başarılı olacaklar parçaları çok güzel ve bateristleri çok çok yetenekli ve tarz bi arkadaş...sert müzikten hoşlanmama rağmen Yüksek Sadakat i beğendim...Radyolarda çalınan parçalarından daha güzel 4-5 parçaları var...Başarılar...ilerde isimlerini çok duyacağız...

albümleri bu sabah ulaştı bana popvari ama dinlenir bir albüm yapmışlar bence arkalarında sağlam bir desteğinin olduğuna inanıyorum,ismini sıkça duyacağız sanırım.

yskapak3sa.jpg

YAPIM: DMC
YAPIMCI:ERCAN SAATÇİ (çok sevdiğim bi adam :D )
STUDYO:DORUK MÜZİK YAPIM
MIX & MASTERING:CEM BÜYÜKUZUN
GÖRSEL TASARIM:SELİM ÖZTUNÇ www.trio-services.com

Tüm söz ve müzikler: KUTLU ÖZMAKİNACI

www.yukseksadakat.com

basın bülteni:

YÜKSEK SADAKAT

Doğudan bakınca batılı, batıdan bakınca doğulu...

Adlarını, müziğe tutku derecesindeki bağlılıklarından alıyor Yüksek Sadakat. Farklı meslek dallarından (gazeteci, mühendis, öğretmen) beş müzik bağımlısından oluşan grup, iki yıla yaklaşan beraberlikleri süresince ürettiklerini Türk rock ve pop dinleyicisiyle paylaşmak için geliyor. Kendi adlarını taşıyan ilk albümleri ile müzik marketlerdeki yerini alan albümde aşk, özgürlük, tutku, hayaller ve yollar üzerine yazılmış şarkılarla karşılaşacaksınız. Türkçe sözlü rock ve popun şimdiye kadar hiç denenmemiş bir boyutta yeniden üretilmesine, çarpıcı bir vokale ve tutkulu müzisyenlere kulak vereceksiniz.

Albümün ilk video klibi “Belki Üstümüzden Bir Kuş Geçer” isimli şarkıya çekilecek. Aşkın çılgın kalabalıklardan uzakta, kendi kozasında yaşanması için sevgiliye yapılan bir çağrıyı anlatan şarkının videosu için sinopsis çalışmaları devam ediyor. Batıdan bakılınca doğulu, doğudan bakılınca batılı tınlayan şarkıya Hüsnü Şenlendirici’ nin klarnetiyle yaptığı katkı övgüye değer.

Tüm söz ve müziklerin Kutlu Özmakinacı’ ya ait olduğu ve 10 track’ den oluşan albümün stüdyo kayıtları Doruk Müzik Stüdyoları’ nda Uğur Onatkut tarafından yapıldı. Albümün mix ve mastering’ i ise Cem Büyükuzun’ a ait.

ben max.rock ta dinlemiştim yüksek sadakati,kulağa hoş geliyo saundları,fena değil ya ..belki üstümüzden bir kuş geçer şarkılarını dinlemiştim galiba,şarkı güzel,ama bi şarkıyla yorum yapmak zor

Albümü sonunda elime geçti..Melodiler sözler herşey harika..Çok mükemmel bir albüm kesinlikle..Kafa dinlendirici bir rock sound'u var çoğu parçada...İhtimaller Denizi,Pervane,Kafile,Aklımızın İplerini Salalım,Belki üstümüzden bir kuş geçer ve Döneceksin Diye Söz Ver parçaları MÜKEMMEL!! 8O Ben bayılmanın ötesine geçtim..Albüm genel olarak zaten çok güzel...Bu yazdığım parçaların hepsi çıkış parçası olabilecek nitelikte.. ;)

blue jean editörü destekli grup(k.özmakinacı) sonuçta reklam sağlam yerden blue cular alsa albümü o bile yeter be:)

Yönetici Uyarısı:
Telif hakkı bulunan müzik dosyasına link vermek, bunları barındıran korsan cdlerin satışını forumda veya özel mesaj ile yapmaya çalışmak veya her türlü yazılım crack/serial paylaşımı, kısacası KORSAN'IN HER TÜRLÜSÜ YASAKTIR!

davulcusunu tanırız yakinen..
adı deniz alemdar,bu adam aynı zamanda peri dede çalmaktadır ve gayet iyi çalmaktadır.
daha dinleme şansım olmadı merak ettim albümü nasıl olmuş..
ismede biraz zor alışıcam gibi fakat özel bir anlamı varmış sanırım..

Belki üstümüzden bir kuş gecer isimli şarkılarını dinledim ve begendim bana eskileri hatırlattı biraz o an bulundugum ortamdan beni başka diyarlara sürükledi umarım diger şarkılarıda guzeldır albumu yarın almayı düşünüyorm ...

Kolay gelsin .. Yolunuz açık olsun ..

Geri