Yüksek Sadakat

hiddensoul demiş ki:
gayet sakin, dinlendirici ve kendini dinleten bir albüm.
yorgunsunuz, geliosunuz eve, açıp dinliosunuz ve dinleniosunuz. biraz önizleme gibi oldu ama...
pervane girişine hasta oldum. belirtmeden geçemiycem

aynı görüşteyim.çok beğendim.başarılarının devamını dilerim :)

yav 2 gündür albüm elimde belki 10 kere filan dinledim albüm gayet iyi çoğu kişi yargısız infaz yapmış yok bluejean destekliymiş.olsun arkadaşlar reklam olsun bu grubun aslında hiç reklama bile ihtiyacı yok..denizaltı şarkısında ki o güçlü vokali son yıllarda duydunuz mu hiç??

doomonur demiş ki:
yav 2 gündür albüm elimde belki 10 kere filan dinledim albüm gayet iyi çoğu kişi yargısız infaz yapmış yok bluejean destekliymiş.olsun arkadaşlar reklam olsun bu grubun aslında hiç reklama bile ihtiyacı yok..denizaltı şarkısında ki o güçlü vokali son yıllarda duydunuz mu hiç??

açık konuşucam. albümlerini dinlemedim hiç. ama blue jean de albüm kritiği yapılırken 6 yıldız verilirse (ki ben bundan önce sadece bir kere gördüm 6 yıldızı__ [ayrıca blue jean takip ediyorum diye 'blue jean gençliği' ne dahil hissetmiyorum kendimi asla]), dergide 4 sayfa röportajları olursa, her ay editör yazısından grubun bangır bangıor ismi duyurulursa, röportajın başlığı "rock'ın genleriyle oynuyor" yazılırsa insanda ister istemez bir ön yargı oluşur değil mi?

nehirmavi demiş ki:
doomonur demiş ki:

açık konuşucam. albümlerini dinlemedim hiç. ama blue jean de albüm kritiği yapılırken 6 yıldız verilirse (ki ben bundan önce sadece bir kere gördüm 6 yıldızı__ [ayrıca blue jean takip ediyorum diye 'blue jean gençliği' ne dahil hissetmiyorum kendimi asla]), dergide 4 sayfa röportajları olursa, her ay editör yazısından grubun bangır bangıor ismi duyurulursa, röportajın başlığı "rock'ın genleriyle oynuyor" yazılırsa insanda ister istemez bir ön yargı oluşur değil mi?

Bizim derdimiz dergiyle birazda...hoş ben bir tek ordaki açıklamayı okudum bakalım nasıl yağlama çekecekler diye..Hakikaten aşmışlar...Ben bu adamları rock olarakta görmüyorum aşıkçası,rock maskesi altında pop yapıyolar gibi...ilk parçası bana bunu anımsattı..Hem sözlerininde rock müizkle ilgisi yok...Tıpkı 84 teki gibi etkiyi yarattı şöyle bir dışarda dolaştığınızda yoldan geçen bazı arabalardan yükses bir sesle bu şarkının çalındığını duyabilirsiniz...Bence bir şarkı bu şekilde arabalarda falan çalıyorsa o grup rock grubu değildir..Hani ünlü bir rockçı demişti ya eğer anneniz dinlediğiniz müiziği sevmiyorsa o müzik rocktır diye bu grupta annemizin seveceği tarzda :LOL:

Ben de bir arkadaşın ısmarlama tavsiyesiyle dinlemiş biri olarak şarkılarını beğendim diyebilirim ortalama düzeyde..Hemfikir olduğum konu rock soundunu andırıyor olmaları.Bence rock da denemez pop da!Ama bu tarz da Rock ın mutant hali de değil bence..Muamma bir konu :)

sonunda kutlu abilerin albümünün çıkmasına sevindim.Aldım ve dinledim de.Ama blue jean nin bu kadar abatması biraz fazla olmuş sanki.Tamam, hoş albüm ama...

BJ'de bu ay gene propaganda devam etmiş.Opeth ve In Flames(bu kadar berbat makale olamazd IF hakkında) yazısı uğruna aldım,gene parama acıdım ama neyse...Konserlerine 5 yıldız vermişler,hayret dedim.Grup başarılı olabilir,iyi olabilir,ama bu kadar pohpohlanması ne yazıkki önyargı yapıyor.Ki BJ'nin ne kadar anti-rock/metal bir dergi olduğunu biliyorsunuzdur...

Bir tane şarkılarını dinledim,adını hatırlamıyorum,BJ'nin abarttığı gibi değildi ama fena da değildi...

slm

müzisyen olarak tek tek dinlemedim şarkılarını bir şarkıya klip çekmişler kocaman adamlar ellerinde elektro gitarlarla clean çalıp rock yapıyoruz demişler acayipppppppppp komik olmuş hiç tutmadım bende ii birşey bekliyodum hani herkes sölüyo diye meğer popçuymuş abi adamlar rock tutyo ya herkese rockçı diyolar ohh ne güsel

undefined_dark demiş ki:
Sakin ve rahatlatıcı bir müzikleri var,albümü hoşuma gitti tarzları hep böyleyse kendilerine özel dinleyici kitleleri tahminimce şimdiden oluştu bile...

bence kendilerine özel bir kitle bu olamaz..çünkü bu adamları tanımayan kalmadı şimdiden..bu kadar tanınan bir grubun özel bir kitlesi olmaz..Tam tersi underground bir grubun kendine özel kitlesi oluşabilir...çokta değişik bir tarzlarıda yok açıkçası...

Bir açıdan doğru söylüyorsun ben o açıdan düşünmedim yani dediğin doğru artık tanımayan kalmadı.Bana tarzları soundları diğer gruplara oranla daha soft,müziği dinlendirici geliyor.yani herkes dinler o müziği ama belli bir zamandan sonra sıkılır ama o belli kesim sıkılmaz hala dinlemeye devam eder özel dinleyici kitlelerini derken bunu kasdetmiştim,gerçi bu olay her grupta vardır sadece bunlara has özel bir şey değil ;)

Re: slm

him21 demiş ki:
müzisyen olarak tek tek dinlemedim şarkılarını bir şarkıya klip çekmişler kocaman adamlar ellerinde elektro gitarlarla clean çalıp rock yapıyoruz demişler acayipppppppppp komik olmuş hiç tutmadım bende ii birşey bekliyodum hani herkes sölüyo diye meğer popçuymuş abi adamlar rock tutyo ya herkese rockçı diyolar ohh ne güsel

evet blue jean dergisinde de türkçe rockta yeni bir çığır açtılar gibisinden şeyler yazıldı,çizildi...bu ayki blue jean dergisinde de varlar...sanırım bundan sonra her ay onları göreceğiz dergide...

yüksek sadakat gurubunun albümünü haftasonu aldım ve dinledim. gerçekten güzel albüm olmuş. cd'yi dinlediğimde en dikkatimi çeken şarkı kafile oldu. albümde dikkatimi çeken bir diğer şey sözler oldu. sözler çok etkileyici. ben kendi adıma beğendim tebrikler...

Daishuman demiş ki:
undefined_dark demiş ki:
Sakin ve rahatlatıcı bir müzikleri var,albümü hoşuma gitti tarzları hep böyleyse kendilerine özel dinleyici kitleleri tahminimce şimdiden oluştu bile...

bence kendilerine özel bir kitle bu olamaz..çünkü bu adamları tanımayan kalmadı şimdiden..bu kadar tanınan bir grubun özel bir kitlesi olmaz..Tam tersi underground bir grubun kendine özel kitlesi oluşabilir...çokta değişik bir tarzlarıda yok açıkçası...

Daishhuman arkadaşım ''çokta değişik bir tarzlarıda yok açıkçası''demişsin bilmiyorum grubun albümünü alıp dinledinmi veya herhangi bir ropörtajlarını okudunmu grup kendilerini hakkında doğudan bakıldıgında batılı batıdan bakıldıgında doğulu bir grup olarak nitelendiriyor ki buda çok yönlü müziğin yanınıda kendi türk ezgilerinide müziklerine taşıdıkları gösteriyor türkiye'de bunu yapan bir grup gördünmü yada dünyada varmıydı rock kültürüyle türk kültürünü harmanlayıp parçalarına taşımışlar bumu değişik olmayan yönleri sence türkiye'de ki gruplara baktıgımızda duman dan kaan hep kurt cobaın'e manga linkın park'a çilekeş deftones benzetilmedimi adamların misyonu farklılıgı yaratmak zaten nasıl olurda tarzları farklı olmaz saygılar...

Geri