Star Wars

D

darktear

Star Wars..Star Wars..Star Wars..Star Wars...

fanatiği oldugum bu bilim-kurgu harikası filmin topiği yok..e hemen acayım dedim varmıdır aranızda fanları sevenleri?

bu arada bu topiği açman iyi oldu. ben reelde yeterince manyağım.burdada istediğin her türlü bilgiyi verebilirim.
ayrıca benim kadar fanatik var mı bilmiyorum başka :D
tüm seri+kitaplar+posterler+bulduğum tüm oyunlar

4,5,6 güzeldi baya ama onlardaki havayı 1. ve 2. filmde yakalayamadım. 1. basbaya çocuk filmi olmuştu, lucas bunu gördü ki 2. sinde biraz düzeltmeye çalıştı. 3. bölüm çok önemli hatta hayranların yıllardır merakla beklediği anakin-vader dönüşümünün nasıl gösterileceği. biraz da eski filmlerdeki gibi baya "yıldız savaşları" görsek fena olmaz artık uzayda gemi çarpışmaları vs.

Varmı Vader gibi karizması....?

"If this is a consular ship where is the ambassador!"
"If you will not fight than you will meet your destiny"
"You are a part of rebel alliance and a traitor ... Take her away !"
"Apologie accepted Captain Needa."
.....
daha uzar fider bu karizma replikler şaheseri .....

Hepsi güzel ,her film i ayrı bir mükemmel. içinde isyan ,uzakdoğu felsefesi(Jedi felsefesi aynısı hemen hemen ), politika ,aşk , macera, bilimkurgu, fantazi .... yok yok kısacası

hım şimdi önceden izlemiştim ve beğenmiştim ama sadece 1. ve 2. bölümü yeniden hafta sonu aldım ve izledim yanlız kafamı karıştıran birşeyler var bunun tarihi eskiye dayanıyor galiba bana biri anlatabilrmi yaşımız tutmuyor napalım birde haluk ağbi senin nickin star wars la alakası varmı bu arada büyüyünce jedi olmaya karar verdim :p bu filmin türü nbe yani mesela lotr frp bu nedir bi zahmet yeni bir fan doğuyorda

s_hifty demiş ki:
hım şimdi önceden izlemiştim ve beğenmiştim ama sadece 1. ve 2. bölümü yeniden hafta sonu aldım ve izledim yanlız kafamı karıştıran birşeyler var bunun tarihi eskiye dayanıyor galiba bana biri anlatabilrmi yaşımız tutmuyor napalım birde haluk ağbi senin nickin star wars la alakası varmı bu arada büyüyünce jedi olmaya karar verdim :p bu filmin türü nbe yani mesela lotr frp bu nedir bi zahmet yeni bir fan doğuyorda

ya asıl star wars şu an episode 4,5,6 diye geçeni senin izlediğin 1 ve 2 sonradan gayet hoş görsel efektlerle bezenmiş versiyonları. sonradan çekilenler imparatorluğun kuruluşunu darth vader ın nası karanlık tarafa geçtiğini filan anlatıyor. yani anlayacağın tarihi eskiye dayanıyor. bu arada özellikle episode 2 yi izlerken görsellik baya güzel. en azından bi kere sırf mekan için izlemek lazım. bu arada filmin türü açık ve net aslında bilim kurgu nun hasıdır kendisi. Bi zamanlar starwars fanıydım ama şu anda sadece aşırı seviyorum diyebilirim.

yav 2. filmde nasıl kopuyor adam ın eli yav tüh olsun karizmasına karizma katıyor :) bu bahsettiğiniz önceki filmleri nerden bulupta izleyebilirim yav sanırım bu anakin di galiba ismi kötüye yöneliyor böyle siyah kıyafetler falan giyiyor demi birde bunun yarattığı bir robot var oda sanırım tamamlanıp altınla kaplancak diğer yerden bitme robot ta vardı bu star wars un müziği star trek aynı sanırım ya yanılıyormuyum

s_hifty demiş ki:
yav 2. filmde nasıl kopuyor adam ın eli yav tüh olsun karizmasına karizma katıyor :) bu bahsettiğiniz önceki filmleri nerden bulupta izleyebilirim yav sanırım bu anakin di galiba ismi kötüye yöneliyor böyle siyah kıyafetler falan giyiyor demi birde bunun yarattığı bir robot var oda sanırım tamamlanıp altınla kaplancak diğer yerden bitme robot ta vardı bu star wars un müziği star trek aynı sanırım ya yanılıyormuyum

O çocuğun, gencin adı Anakin Skywalker. Daha sonraki filmlerin ana karakterlerinden biri olan Luke Skywalker ın babası(daha sadece sonradan çekilen iki filmi izlediysen henüz baba olacak yaşa ulaşmadı tabi) Hatta o siyahlar içindeki adam oluyor. Sonra adı Darth Vader oluyor. Ayrıca O altın kaplı robotun adı C3PO diğerinin R2D2. Bu arada Star Trek i pek bilmem ama bildiğim kadarıyla iki filmin müziği aynı değil. Bu arada ilk üçleme izmirde çok bulunuyor aslında. cumartesi buluşmaya gelebilirsem konuşabiliriz aslında

Geri