Star Wars

erkantheend demiş ki:
Luke için aynı şeyi yapıyor ama yaparken de anası ağlıyor.Adam ne yapcağını şaşırıyor.o kadar çelişki yaşaması bence yanlış.Çünkü görmesi lazımdı imparatorun puştluğunu.Oğlu onun(ya da kötü tarafa geçmemek için) için ölmeyi bile göze alıyor.Ama bizim hırbo Dart Vader hala çelişki yaşıyor.

Aman hoca, şimdi psikoanaliz seanslarına dönecek başlık...

erkantheend demiş ki:
Luke için aynı şeyi yapıyor ama yaparken de anası ağlıyor.Adam ne yapcağını şaşırıyor.o kadar çelişki yaşaması bence yanlış.Çünkü görmesi lazımdı imparatorun puştluğunu.Oğlu onun(ya da kötü tarafa geçmemek için) için ölmeyi bile göze alıyor.Ama bizim hırbo Dart Vader hala çelişki yaşıyor.

eh adam çelişki yumağı zaten

Ya oradaki çelişki de zaten bir yere kadardı.Adam aldı kılıcı en sonunda,sithlerin kullandığı kaynaktan(öfkeden) yararlanarak yendi Vader ı.Jedi'lar da arasıra başvuruyor karanlık tarafa yani.zaten Obi-wan da Maul'u öyle kesmişti 8) .

ben de öss bitince patlattom bi star wars serisi. hayatımın filmidir star wars. önce arkadaşlarımla dalga geçmiştim (yolda isın kılıclı tribiyle dövüşen arkadaşlarla). ama sonra ben de onlar gibi oldum işte. iyki de öyle oldum. büyük bi eksiklikmiş gerçekten :D

ObiWanKenobi1.jpg

jedilara laf yok. napsınlar karanlık taraf gölgeliyor.

ha anlamadığım tek durum budur herhalde filmde ota boka karanlık taraf gölgeliyor diyolar sonra aa sith mi varmış diye şaşırıyorlar.

Olsun onlar da şaşırsın ne farkederki.Ha sen ha jedi.Aslında saçma sapan bi mesaj attığın için öyle bir şey yazdım.Yok ota boka karanlık taraf diyolarmış yok sonra da sithy var diye şaşırıyorlarmış be ne abi şimdi. sen ne yazdığını anladıysan ne mutlu sana...

anlatamamışım demek ki diyim;

her kötü durumun sonunda jedi konseyi (en çok da yoda) karanlık taraf gölgeledi ya da gölgeliyor diyor. madem herşeyi karanlık tarafa yoruyorlar o zaman neden sithlerin soyunun tükendiğini düşünüyorlar, madem karanlık taraf aktif?

Her zaman kötü olcak birileri çıkar.Zaten koca altı filmde topu topu 2 tane sith gözüküyor.Yani savaşların hepsi imparatorun askerleriyle yapılıyor.% tane sith olsa zaten ortalık dağılır.

Bütün Star Wars serisi (bütün filmler), Jedi olgusunun çöküş zamanını anlatıyor sanırım. Jedi'ların altın çağı, filmlerin geçtiği tarihten çok önce. O yüzden, filmde jedi'lar niye çabuk öldü, Yoda niye hiç bi şeyi farketmedi ? gibi sormanın gereksiz olduğunu anladım. 2. filmde Yoda aynen şöyle söylüyor: "Bir klon ordusu oluşturulduğunu farketmediysek, körmüşüz biz." Evet, zaten imparatorluğun oluşmasına "jedilar" bile bilmeden yardım ettiler. Palpatine, taa en başından Anakin'i seçmişti bile, ama jedi'ların hiç bir şeyden haberi yoktu, olamadıda. Böyle düşününce, filmler daha mantıklı geliyor bana. Jedi'ları gözümüzde büyüttüğümüz sürece, filmlerde açık bulmak daha kolay oluyor. Jedi'lar eskiden büyüktü, filmlerin anlattığı zaman aralığından çok önceleri...

Geri