Star Wars

Lucas yüzünden Klon Savaşlarından tiksindim artık! Bir serinin bu kadar ekmeği yenmez ki! Güya Episode 3 ve 4 arasında geçen olayları anlatan dizi gelecekti...

dün empire strikes back'i izledim. yoda lı (sıfata bak m.k :D ) ve luke'un elinin koptuğu ışın kılıcı dövüşlü bölümdü. tabi daha önemlisi

vader başkan: luke,ben senin babanım
luke: hassssssttr.
vader: valla olum,yalanım varsa top olayım
luke: hayıııııııır (soundtrack te ki bonus şarkı küçük emrahtan girer devreye)

bu gece de jedi'ın dönüşünde sıra. bu seri bitince sonradan çekilenler saracak mı şüpheliyim.

jedi'ın dönüşü en sevdiğim bölüm oldu. yalnız hayden christensen'ın görüntüsünün eklenmesi sayesinde south park'ın george lucas'ı itin gözüne soktuğu bölümleri anlamama vesile oldu. :)

cinecuentos-star-words-L-juKs5w.jpeg

Darth Vader başgan dedik,meğer ki karı-kız uğruna dava arkadaşlarını satan herif çıktı. nalet olsun böyle uzaya. ben harry pottergillere gidiyom.

Orjinal üçlemeden sonra çekilmiş en iyi SW filmi olabilir Rogue One. 7 bir soytarılık zaten, hem düzgün bir hikaye yok hem de karakterler çok zayıf. Rogue One da ikisi de muhteşem.
7de çok mantık hatası vardı. Adam akıllı eğitim almamış bir jedi nasıl bir sithi yenebilir. Normalde bile jediler sithlerden daha zayıf. İlk fırsatta gideceğim, rebels izlemekten seriden soğuyacağım ama 1 ile kiyaslanabiliyorsa -çok severim- kesin gitmeliyim diye düşünüyorum. Sanırım bi kaç saniye darth vader var.

7 en kötü filmdi ama mantık hatası olduğu için değil, 4ün kopyası olduğu için. Orada jedi sithi yenmiyor berabere kalıyorlar gibi bir durum var. Starkiller base patlamasa sith alırdı diye tahmin ediyorum. Finn çok az direnebildi zaten. Reyin orada iyi direnebilmesinin sebebi de önceden sopa kullanması ve yakın mesafe silah kullanımına alışkın olması. Hiç eğitimsiz force kullanması biraz abartı tabi orası doğru.
Sonuç olarak R1 kesinlikle izlenmeli. Hatta izleme sırası bana göre artık R1 4 5 6 7 1 2 3

7 en kötü filmdi ama mantık hatası olduğu için değil, 4ün kopyası olduğu için. Orada jedi sithi yenmiyor berabere kalıyorlar gibi bir durum var. Starkiller base patlamasa sith alırdı diye tahmin ediyorum. Finn çok az direnebildi zaten. Reyin orada iyi direnebilmesinin sebebi de önceden sopa kullanması ve yakın mesafe silah kullanımına alışkın olması. Hiç eğitimsiz force kullanması biraz abartı tabi orası doğru.
Sonuç olarak R1 kesinlikle izlenmeli. Hatta izleme sırası bana göre artık R1 4 5 6 7 1 2 3
Bence de eğer 7 iyi bir film olabilseydi, insanlar o mantık hatalarını görmezden gelirdi. Çok fazla klişe ve çok fazla plastik karakter barındırdığı için çok kötüydü 7.

7de çok mantık hatası vardı. Adam akıllı eğitim almamış bir jedi nasıl bir sithi yenebilir. Normalde bile jediler sithlerden daha zayıf. İlk fırsatta gideceğim, rebels izlemekten seriden soğuyacağım ama 1 ile kiyaslanabiliyorsa -çok severim- kesin gitmeliyim diye düşünüyorum. Sanırım bi kaç saniye darth vader var.
Film aslında 4-5'in ruhuna yakın.
Vader'in rolü küçük, ama fazlasıyla üstüne düşeni yapıyor:)

Geri