Ibanez SZ serisi..

arkadaşlar ibanez sz dusunuyorum almak için..
hiç calan varmı aranızda daha once..
mudvaynenin gitaristide kullanıyor..
world so coldun klibinde gormussunuzdur izlediyseniz..

süper tatlı bişi ama..
iba_new.jpg

bu sz320 mesela.. ben 520 lerden dusunuyorum pek bi farkı yok aslında..
[/img]

valla ben ikisini de çalmadım ama fiyat/özellik olarak schecter'i seçerdim kesinlikle...

zaten bir kaç gün daha bakınırsam,bir tane schecter alıp çalmak zorunda kalıcam :D

Schecter Nevermoredan Jeff loomis in kullandigi gitardir. Daha denemedim ama ikisinin arasindan tercih yapmam gerekirse Schecter i secerdim kesinlikle. Forumdan 'jeff loomis' nickli arkadasa sorun o anlatsin :)

schecter gerçekten çok kaliteli bi marka ama nedense türkiyede yaygınlaşmadı hiç. Benim floyd rose hastalığım olmasaydı Ibanez yerine schecter almayı düşünüyordum USA dan getirterek. ama baktım ki tüm modeller sabit köprülü, o yüzden ibanezi tercih ettim...

Bu arada 2 gitar arasında baya bi alaka var :D Köprüler ve headstock nerdeyse aynı. Gövdeler de benziyor :) SZ ye güzel bi alternatif vermiş "cavernosum"

ilteris demiş ki:
Benim floyd rose hastalığım olmasaydı Ibanez yerine schecter almayı düşünüyordum USA dan getirterek. ama baktım ki tüm modeller sabit köprülü, o yüzden ibanezi tercih ettim...

floyd'lu modelleri de var abicim,şekil 1-A'da görüldüğü üzere.Hem de original floyd ;) tek eksiği olan duncan designed'ları da değiştirdinmi misler gibi...

Picture_4778.jpg

Picture_4780.jpg

ben de schecterman fln mı olsam acaba? :D

cavernosum demiş ki:
ilteris demiş ki:
Benim floyd rose hastalığım olmasaydı Ibanez yerine schecter almayı düşünüyordum USA dan getirterek. ama baktım ki tüm modeller sabit köprülü, o yüzden ibanezi tercih ettim...

floyd'lu modelleri de var abicim,şekil 1-A'da görüldüğü üzere.Hem de original floyd ;) tek eksiği olan duncan designed'ları da değiştirdinmi misler gibi...

Evet varmış ama bunlar baya tuzludur :) Çok kaliteli alete benziyor. Fiyatı hakkında bilgisi olan?

Floyd'lu olanın sitesinde donanımı krom. Kafaya koydum para biriktirip bu gitardan getirticem inşallah. Tam aradığım gibi özellikleri çok güzel, görüntü süper.

Birde arkadaşın başlığı iyice dağıttık. En iyisi başlığı Schecter vs. Ibanez SZ olarak değiştirelim... :)

Geri