Gitar-Bilgisayar bağlantısı

Bu konu hakkında bilgisi olanlar var mı? Ampli olmadan gitarı bilgisayara bağlarken nasıl bir ses kartı, speaker sistemi ve yazılım iyi sonuç verir? Gitar efektleri sunan programlar nelerdir?

AmpliTube programını öneririm. Ancak ses kartının iyi olması gerekir yoksa gecikme yapıyor ve çok kirli bir ses alıyorsun. (Onboard ses kartları ile tatmin etmiyor.)

Normal gitar jack'i içinde her elektronikcide bulabileceğin küçük bir çevirici alman yeterli. Sanırım mikrofon girişine taktığında ses alabilirsin. Ancak programlar için Line-In girişine takman gerekir jack'i. Bu konuda kesin bir şey hatırlamıyorum denemen lazım.

Speaker'ların iyi olması gerekir ses kalitesi açısından. 10-15ytl'lik speaker'lar ile düzgün sonuç alamayabilirsin. Ben evimde creative 2+1 ses sistemim ile program olmadan iyi sonuçlar aldım. Ancak hiç bir zaman bir amfi'nin yerini tutmaz.

Hmm bende 4-5 sene önce aldığım Sound Blaster Live! Player 1024 diye bi' kart var dün denemek için PC'ye bağladım Guitar FX Box diye bi programla kullandım ama çok boğuk ses geliyo' efekt eklediğin zaman :? Gecikme yoktu hiç ama bi de AmpliTube'u deniyim :) Bu arada Audigy 2 veya 4 lerde Preamp özellikleri var di mi :? ??

bilgisayar

Line in giriş ve speaker da çıkış için kullanılacak elektronikçilerde 6.3 den 3.5 e jack adapter al, pahalı kulaklıklarlada satılıyor.programı yükle olay tamadır da.Hangi programları kullanıyorsunuz, izotope trash 64 bit bayağa sağlam bi program hiç deneyen var mı 64 bit olması gecikmeyi önler ama çalıştırmak için 64 bit işlemci mi gerektirir acaba???diğerleri 24bit 32 bit falan ama sorun yaşatabilir belki.Bi de geçişlerde neyapacağız footswitch yok mouse ile değiştirecegiz şarkının ortasında mouse mı bakacagız?Yada tuş kombinasyonu falan.

saatin yanındaki hopöeler simgesinden line-in in sesini aç.yine ses gelmezse yine aynı simgeden özelliklere gel.kadetme de tamam de.açılan pencereden line-in altındaki boşluğu tıkla çalışması lazım.bu arada bende gitar-rig ve asio4all driverı bir arada öneririm.gecikme yapmıyo.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

• Konu Sahibi Konu Sahibi
ChatKing demiş ki:
Hmm bende 4-5 sene önce aldığım Sound Blaster Live! Player 1024 diye bi' kart var dün denemek için PC'ye bağladım Guitar FX Box diye bi programla kullandım ama çok boğuk ses geliyo' efekt eklediğin zaman :? Gecikme yoktu hiç ama bi de AmpliTube'u deniyim :) Bu arada Audigy 2 veya 4 lerde Preamp özellikleri var di mi :? ??

Guitar FX Box bende hiç çalışmadı. Amplitube'da ise çok bozuk ses geliyor ve gecikme var.

Guitar FX Box'ta Line-In'e bağlıycaksın ve soldan Start mı ne öyle bi buton vardı ona basçaksın ama dün Amplitube'u da denedim aradaki kesintiler hariç daha kullanımı kolay ve güzel geldi bana :) Onun için Asio driver indircen gecikme olmıycak :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Hmm Asio driver yok, yükleyeyim. Peki ya bozuk seslere bir faydası oluyor mu bu driver'ın? Çünkü dinlenemeyecek derecede kötü ses geliyor.

Peki beyler ALC850 7.1 yeni nesil ses kartlarında bu işi deneyen var mı?Yakında PC almayı düşünüyorum.Ezik ötesi bir ampli(maniac 40watt) var.En azından ampliden fazla kalite alırım.??

Yukarıda bir arkadaş 64bit desteklemeyen bir işlemcinin 64bitlik programı çalıştırıp çalıştırmayacağını sormuş.Tüm kodlar 64bitte yazılmışsa imkansız. :)

Ayrıca bir arkadaş uyugun software-driver konfigürasyonları hakkında bilgilendirebilir mi? Ben henüz hiçbir programdan efekt sesi alamadım da.

Geri