Uyku

Ortalama günde ne kadar uyuyorsunuz?

• Toplam oy veren
    1,275
Tasiyici_Cats demiş ki:
derslerde yerine imza atanlar olduğu sürece benim gibi öküz uykusuna yatanlarda hep bi aralık bulur 1-2 saat fazla uyku için.uyurum iyi uyurum hatta biz kız arkadaşım vardı saçıyla oynayınca uyuyordu sanırım iyi uyurum ve iyi uyuturum acaip uyutuyordum :)

bende hep küçük yaşlarımda annemin saçını tarardım oda dayanamaz uyurdu :D

ya merak ettiğim için soruyorum erkek saçıyla oynanınca uykusu gelmez mi ama onunda gelir :D

oyluMert demiş ki:
benim erkek arkadaşımda sinir olur....bu erkeklerin tipik özelliği bence,uyuz olurlar saçlarının bozulmasına,karıştırılmasına falan :D

Ya bu erkeklerdeki saç meselesi çok derin mesele oylu kardeş :) Yani erkeklerdeki saç olayı,onların(bizim) ergenlik dönemlerinde önemli gördükleri çekicilik unsurudur.

Acaba insan ömrüne ortalama 60 yıl dersek, bunun ortalama kaç yılı uykuda geçiyor..

cesareborgia demiş ki:
oyluMert demiş ki:
benim erkek arkadaşımda sinir olur....bu erkeklerin tipik özelliği bence,uyuz olurlar saçlarının bozulmasına,karıştırılmasına falan :D

Ya bu erkeklerdeki saç meselesi çok derin mesele oylu kardeş :) Yani erkeklerdeki saç olayı,onların(bizim) ergenlik dönemlerinde önemli gördükleri çekicilik unsurudur.

Acaba insan ömrüne ortalama 60 yıl dersek, bunun ortalama kaç yılı uykuda geçiyor..
26 yaşındayım lise dönemi hariç saçımın daha 3cm i geçtiğini hatırlamam :D nefret ederim uzun saçtan ve kısada olsa saçımla oynanmasından.bu mevzuyu arkadaş ortamlarında dillendirdim saçı az olan(kel yani) bi eleman saçıyla oynandığında uyuduğunu söyledi.saçı olmadığını biliyoruz ama o iddacı bakalım bu gece kafaları çekip deneyeceğiz hakkat uyuyor mu diye :) ortada iddaalar bile var sonuçları ayılınca yazacam :D gerçi kafasıyla kim oynayacak o belli değil ve bana yıkılcak gibi du bakalım :D

Tasiyici_Cats demiş ki:
cesareborgia demiş ki:
oyluMert demiş ki:

26 yaşındayım lise dönemi hariç saçımın daha 3cm i geçtiğini hatırlamam :D nefret ederim uzun saçtan ve kısada olsa saçımla oynanmasından.bu mevzuyu arkadaş ortamlarında dillendirdim saçı az olan(kel yani) bi eleman saçıyla oynandığında uyuduğunu söyledi.saçı olmadığını biliyoruz ama o iddacı bakalım bu gece kafaları çekip deneyeceğiz hakkat uyuyor mu diye :) ortada iddaalar bile var sonuçları ayılınca yazacam :D gerçi kafasıyla kim oynayacak o belli değil ve bana yıkılcak gibi du bakalım :D

Dostum saçını uzatarak bir değişiklik yap derim.. " Ne yaptın olm sen" diyenlere de "değişiklik aq " dersin :D Yakışsın yada yakışmasın nooolcak yahu.. Yapmadım demekten iyidir demi :D

Bence kel adamın saçıylada uğraşmayın :D

Nisa demiş ki:
marzaleka demiş ki:
vallahi benim saçımla oynansa uykum gelmez,aksine sinirlenir cin gibi olurum...

sal kendini bak nasıl uyuyosun :p :p :p

O dediğini de denedim Nisa ama inan ki bin pişman oldum.bi gecesi kızın birinin dizlerine bıraktım kendimi,güzelce saçlarımla oynuyordu ve ben de uykuya daldım.sabah bi uyandım,kızın telefonunda benim fotoğrafım var.meğer kız ben uyurken saçımı balık sırtı yapıp fotosunu çekmiş.onu denyo :LOL:

cesareborgia sadece ergenlik döneminde mi dersin?bence hayat boyu en önemli mevzudur erkekler için saçları:)Hayır kimisinde de şöyle tuhaf birsey var,etrafa sekil yapıcam derken bir maymunu andıran saç tarzıyla dışarı cıkmıyorlar mı,gülmekten krize girmemek elde degil.:)iş hayatında yani en azından ben,iş hayatımda şuan böyle tipli bir şahsiyetle karsılasmadım ama okul hayatımda istemedigim kadar çoktu:)))Yanlarından geçerken zor tutardım kendimi ayıp olmasın gülmiyim diye....Neyse konu uykuydu nerden nerelere geldi:)))Buarada uykuya hasretim ya....iş hayatının en zor yanı sabah erken kalkmak...off offf

cesareborgia demiş ki:
Tasiyici_Cats demiş ki:
cesareborgia demiş ki:
oyluMert demiş ki:

Dostum saçını uzatarak bir değişiklik yap derim.. " Ne yaptın olm sen" diyenlere de "değişiklik aq " dersin :D Yakışsın yada yakışmasın nooolcak yahu.. Yapmadım demekten iyidir demi :D

Bence kel adamın saçıylada uğraşmayın :D
ben üşengeç adamım uğraşamam öyle saçla falan.bi ara rasta furumları ilgimi çekti ma rastalı şahısların kokuları baya bi ürküttü beni aniden vazgeçtim :)
ayrıca kel eleman harbiden uyudu.inanamıyorum olay kafadamı acaba :) kafa güzel çokte eğlenceliydi kafasıyla oynaması gerçi 5 dk sürmedi yamuldu hemen ama olsun bir deney başarıyla uygulandı.sonra bütün gece odadadan bütün eve yayılan hatta yan komşuları bile taciz eden bir horultuyla o horultuyu kamufle edecek aktiviteler savaşına döndü olay ve malesewf horultu büyük bir hezimetle kazandı.geberiyorum uykusuzluktan :)

Geçen gün parkta kız arkadaşımın dizine uzandım, bi süre saçlarımla oynadı uykum geldi ama saçlarımla oynadı diyemi yoksa yorgun olduğumdan mı bilemiyorum :)

Günde ortalamam 9 saat. :S Bazen 8 saate indiğim de oluyor. Fakat 7 saat ve daha az bir süre uyursam, bütün kaslarım müthiş bir şekilde tutulmuş şekilde uyanıyorum. :(

ben uyku problemi yaşıyorum. erken yatıyorum gözlerim yanıyo uykum oluyo ama uyuyamıyorum. düşünmeyi bırakamıyorum. sürekli beynim bi şeylerle meşgul oluyo. yattığım zaman sayıyorum (sayı saymak) sayıların karesini alıyorum sırayla ama bi şeyleri düşünmek bi türlü uyumama izin vermiyo :/ 3 saati işaretledim ama bazen daha az gözlerimin altında mor mor halkalar oluştu

Ben 2003'ten beridir garip bir (psikopatolojik olduğunu öğrendiğim) durumdayım: uyku saatim hep beş dakika on dakika iki dakika şeklinde ileri gidip, en sonunda 3 ila 7 arası herhangi bir zamanda sabitleniyordu (o sabitlenme de benim irademe bağlı; durdurmadığım takdirde sabah 7-9 arasına kadar kayabiliyor).

Çare olarak her gün yarım saatlik bir aralıkta yatıyorum (11 ila 11:30). Başka çözüm yok zira. Tamam, uyku ilaçları var ama vücuda barbiturat sokacak değilim.

birkaç ay önce 40 saat; (yanlış okumadınız) tam 40 saat uyudum.bu 40 saatin içindeki 24 saatlik dilim hayatımda hiç olmadı.yani 1 günü hiç yaşamadım,keşke o tarihi not etseydim.

sonunda açlıktan uyandım zaten :D

Geri