Lambalı amfiye lambalı pedal ?

Arkadaşlar elimde blackstar ht20 var ek olarak add+ greatwhite 2 ekleme düşüncem var sizce tepkisi nasıl olur yalnızca metal çalıyorum

Greatwhite'ı daha önce kullanmadım, ama dediğin olay biraz şans nasip meselesi. Kullanacağın ekipmanların uyuşması, preamp çakışması olup olmaması meselesi. Bazıları güzel uyum sağlıyor ama kaliteli dediğin markalar bir bakıyorsun amfi ile uyum sağlamıyor. Tabii lambalı pedalı Fx loop'un return kısmından, amfinin preamp katını iptal edecek şekilde de girebilirsin. Ses düzeylerini ve ekolayzerleri aşama aşama açarak denemek lazım.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Deneyim lazxım bu kondua zaten o yüzden bilen birine soruyorum. sweet sen neden uzak dur dedin açıklarsan hepimiz bilgileniriz

Tam ve net cevap verebilmek için, piyasadaki lambalı preamp ve lambalı amfilerin ve dahi modellerinin en azında %70'ini denemiş olmak lazım ki, bu ekonomide biraz zor :)
sweetrock Hakan abi sebebini söyler elbette. Ben de en azından ikinci el Greatwhite alacağın fiyata hatta daha aşağısına Ibanez Tube King alabilirsin diyeyim. Çoğu lambalı amfi ile uyum sağlayabilecek bir lambalı pedaldır. ADD+'ın toni sound açısından çok güzel işleri var ama, kendi adıma Greatwhite'ın iki versiyonunu da çok fizzy (fazla uppermidli ve özellikle de çok fazla tizli) ve çiğ bulduğumu da ekleyeyim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
özellikle add+ seçmemin nedenleri de var aslında 1. si Türk yapımı olması 2. si hem dist hem od kanalı barındırması. 3.sü amfimdeki en büyük eksik olarka gördüğüm cleandeki bas/mid/treb ayarının olmamasına karşın bu pedalda clean kanalı ve bu kanala ait bu ayarların bulunması. Benim için gayet mantıklı oluyor bu şekilde Fiyat oalrakta sıfır almayacağım için tube kingin ikinci eli ile neredeyse aynı fiyata alma şansım var.

Ben olsam amfinin preamp katini bypass etmeden mudahalede bulunurdum HT-20 nin tonu hem guzelce hem de yeterince gain var metal icin. Tonu sekillendirmek(etkin frekanslarin agirligini degistirerek) icin adam gibi bir clean boost veya daha da iyisi bir EQ lazim Greatwhite bunu ne kadar yapar bilmiyorum ama ustunde cok dugmesi olan tum pedallar gibi ilgimi cekti tabi :) Ustteki mesajlarda giyabinda konusulup Yesilcam senaryolarindaki fabrikator edasinda onuru ile oynanmis:) ama benim diyecek seyim yok hic denemedim ama bilmeyi duymayi vs cok istiyorum o yuzden bu konuyu da takip edecegim. Pedallarima yerli bir ek gelsin beyaw...Ama Trakya'nin koftesi mangali disinda pedallari da iyidir Alen Geere asker deyimi ile bes bes pedallar yapiyor Edirne'de her turlu pedalina kefilim...Boostlarina mutlaka bakiniz.
Yine de alternatif sunmak gerekirse Suhr'un KOKO boost'u guzeldir tona pek guzel hacim verir. Buna ek olarak aslinda MXR KFK EQ inanilmaz isinize yarayabilir benim MESA amfinin clean kanalinda harikalar yaratiyor, distortion tonuna da extra gain ile katkisi var ve 3 band degil 10 band...Turk yapimi olmasina birsey diyemem tabi onerdigim bu son seyler Turk yapimi degil haliyle...

Bu işin raconu tube screamer based pedallar ile boost yapmaktır. Ayrıca add nin çin malının en kalitesizi ile pedal yaptığı, log potlar yerine lineer koydugu , yaptığı kablomada kullandığı kabloların dünya çevresini 3 kez dolasabildigini biliyor muydunuz?

Malzeme olarak denildiği kadar kötü olabilir zaten kesinlikle stok bir pedal olarak durmayacak hackeoimi abininde dediği gibi o saçma sesler modlanarak değişecek . benm ıcın onemlı olan 3 tonu bırden barındırablmesi. Esas konu ise amfi ile uyumudur. Sahibinden cevap alabilir miyiz acep tanıyan eden var mıdır?

Bu işin raconu tube screamer based pedallar ile boost yapmaktır. Ayrıca add nin çin malının en kalitesizi ile pedal yaptığı, log potlar yerine lineer koydugu , yaptığı kablomada kullandığı kabloların dünya çevresini 3 kez dolasabildigini biliyor muydunuz?
Hay Allah ya ben 550 lira diye kalite olarak iyidir diye dusunmustum (az para mi?) greatwhite denilen abiyi ama yakindan gormuslugum bile yok. ADD+'in sitesine bakinca da tonla custom is yapmis diye gozukuyor adam onu da pozitif aldik ama kutusuna bakip icindekiler icin sana karsi cikacak halim yok. Bilgilendirme icin samimi olarak tesekkur ederim izzzyy kralsin...

Malzeme olarak denildiği kadar kötü olabilir zaten kesinlikle stok bir pedal olarak durmayacak hackeoimi abininde dediği gibi o saçma sesler modlanarak değişecek . benm ıcın onemlı olan 3 tonu bırden barındırablmesi. Esas konu ise amfi ile uyumudur. Sahibinden cevap alabilir miyiz acep tanıyan eden var mıdır?

O üç tonla beraber bolca gürültü barındırması senin için sorun teşkil etmiyorsa diyecek birşey yok. Ampli ile uyumu ise denemeden bilinmeyecek birşey fakat bir araştır bakalım o pedal neyin klonu ordan belki birkaç videoya ulaşır fikir edinirsin.

O üç tonla beraber bolca gürültü barındırması senin için sorun teşkil etmiyorsa diyecek birşey yok. Ampli ile uyumu ise denemeden bilinmeyecek birşey fakat bir araştır bakalım o pedal neyin klonu ordan belki birkaç videoya ulaşır fikir edinirsin.
v twin muadili yanılmıyorsam. Sanırım yanlış anlattım tondan kastım od. dist. ve clean kanalı ve buna baglı eq olması benm ıcn cok onemlı

550 tl az para olurmu hiç abi, okadar para vereceksin ve pedalın üstü sticker, biz hobby amaçlı eşe dosta yaptığımız pedallara bile almanyadan, amerikadan parça getirirken, kutuya elektrostatik boya ve serigrafi yaptirirken, bunu ticari olarak yapan insanlarin kalitenin yanından geçmeden bu fiyatlara piyasaya sürdüğü ürünü elestirmezsem kendimden utanirim.
Buyrun "içi disi ortada" zamanında arkadaslara yaptığım pedallardan birkaçı;

http://www.gitarpedal.net/forum/showthread.php?18226-Pedalını-Göster/page166

Geri