İnsan (Rock)-izmir

çiçek dünyada çiçekte nesneyken ve sıfatken göt dünyadaki götün nesnelliğini mi bozuyo siz neyi tartışıyosunuz ben anlamadım yani şimdi bizim yıllardır taşıdığımız ve bu tartışmanızdan sonra bunalıma girip allahım bu götü ben nasıl taşırım diyecek ve kurtulmaya çalışıp acı çekecek arkadaşların dışında ölene kadar taşıyacağımız göt neden bu kadar sorun yarattı bu küfür değilki yani ana avrat saymıyor ki bu çocuk bide arada bi piç kullanmış arkadaşın hatrına öksüz mü desin yani herkes herşeyi yerindemi kullasın zaten bu argo değil sokak ağzı oluyor argo aynı meslek grubundan veya topluluktan olan kişilerin kendi aralarında kullandıkları dile denir senin dediğin jargon oluyo ama gitarist hiç bişey demiyor yani herşey yerinde kullanılmıyor bir zaman sonra çok sevdiğimiz metin kaçan'ın ağır romanında ki filmini çok beğendik ''alem göt olmuş'' diyordu ve bunun sorun yarattığını düşünmemiştim ben halada düşünmüyorum hatta o sanede olayı çok net açıklayan bir cümleydi sanırım bu insanların bakış açılarıyla ilgili ama sonuç olarak kraliyette yapılmayan bir müzik mevcut belli kalıplara girilmesini gerektiren kuralları ve tabuları yok.
ve cursed_angel arkadaşımın emek harca uğraş yorumuna katılmıyorum emek harcama bölümünde kimin ne kadar emek harcadığına sen karar veremezsin beğenmemiş olabilirsin buna daha ılımlı yorumlar yapabilirsin sadece ''daha fazla uğraşman daha iyi olabilir bence ben bu halini beğenmedim'' gibi zaten teomanla IbanezRB
karşılaştırmanda çok faydalı olmamış şimdi biz el ele versek senin müzik kültürün ve bilgini yorumlayıp aşalasak yada yaptığın bir işte ne kadar zaman harcadığını bilmeden emeğine laf sölesek hoş olmaz o yüzden in-sanada böle yargılamalarda bulunmanı gitariste 5 dk söz yazmışsın iğren hiç emek yok demeni doğru bulmuyorum
bu arada IbanezRBnin aneminin şarkılarına benzemesi konusuna katılmıyorum ki benzeyede bilir sonuç olarak aneminin yaptığı ve keşvettiği bir şey değil bu patenti yok sen nasıl istiyorsan öle yap bence daha dinlenilesi olur sana ait olmayan yumuşatmalar ve düzeltmeler özgünlüğünün kaybolmasına neden olur bu hiç çekilmiz bir durum bizim için
neyse zaten şarkıda çok argo ve salla pati yazılmış:)
bu argo şarkıya amma yazdım :)

psykhecim süper yazmışsın valla ne denir bunun üstüne bilmiyorum :)
cursed_angel bir çok rock şarkısında argo hatta küfür var tabi senin rock kültürün teomanla sınırlıysa ve ingilizce bilmiyorsan bizimde senin için yapabileceğimiz birşey yok..hatta o şarkılarda ki küfürlerin yanında bu göt lafı melek gibi kalır :)
insanların küfürlü şarkılarla ilgili takıntısı nedir anlamıyorum..günlük hayatta kullanılan birşey bu ve kullanmayanlar varsada ilk defa bu şarkıyla götü tanıycak değillerdir herhalde ki öyleysede insan grubuna teşekkür etmeleri gerekir sayenizde bir götüm olduğunu öğrendim diye :p
.......

psykhe demiş ki:
...adınızı duydum soundunuzun kötü olduğu söylenmişti geldim dinledim katılıyorum bende vocalin sesi çok geride kalmış bence birşeyler yapılmalı birde IbanezRB'nin tuşesini beğenmedim ben yanlış anlamasın ama biraz çabalamalı müzik için çalışmalı...

silmarillion demiş ki:
..beğenmiyorsam dinlerim ya da dinlemem seni alakadar etmez..sonuçta sen ne sanıyorsun bilmiyorum ama barda çalan bir grupsunuz ve ben oraya gelip bira içmesem sen orada çalamazsın..ekonomik bir olay bu yani..arz talep falan...

bu kişiler bana ılımlı yorum yapmaktan bahsediyor :D

bu durumda benim daha fazla söyleyecek sözüm yok.

konu ne kadar saçma yerlere gelmiş..cursed_angel'ın ingilizce bilmemesinden tuttuk,göt kelimesinin anlamlarını ortaya çıkardık ve teomanın kalitesini konuştuk..hımmmmm...daha önceden bin tane laf eden insanların şimdi ılımlı yaklaşalım dediğini gözlemliyorum..bu gerçekten ilginç...herkes fikrini beyan etmekte özgürdür,kim kime ne karışır ki...

bir de yeri gelmişken,Can,ceteris paribus doğum gününü kutlar ve sevgilerini yollar :) iyi ki doğdun..( geç mi oldu ne :roll: ;) )

Arkadaşlar ya boşverin siz bu lafları ...Hiç bir şeye deyimez bu dünya... :) Savaşmayın sevişin,birbirnizi sevin ....Gerek yok böyle kavgalara.Bizim yanımızda olan herkeze çok tşk. ediyorum(bizi anlayan anlamında bu) ...Bizim yanımızda olmayanlar !! sizi de unutmuş değilim,ne derseniz deyin beee, ben sizi de seviyorum.Hadi bakalım kendinize cici bakın.Ama sunu söylemeden de edemiyem.Bu akşam öyle bir olay hatta olaylar yaşadım ve gördüm ki , artık bu şarkıyı söylemek FARZ oldu bana.

kuzum sen saf mısın? :) (lanetli_melek)
bir grubun eksiklerini söylemekle (eksiklerini diyorum çünkü artık yavaş yavaş tamamladıklarını görüyorum) ve müzikal anlamda beğenmemekle (ki biz soundunu eleştirmiştik müzikleriyle ilgili bir sorunumuz yoktu) ıyyyy bööle şarkı mı olur??hem götte ne demek hiç emek yok bunda bir keer edebi değil,bıdıbıdı dat dat dat... demek arasında fark var..ben şahsen eleştiriye hiç karşı değilim çokta severim yaparımda hoş oluyo :p hatta sende yap güsel oluyo ama böyle saçma sapan laflarla bana gelme..git biraz daha araştır bakalım ne bulucaksın...ama önce emek harca düşün çabala sonra gel yaz..en sonda lafı koydum hahaha manasında bir smile eklersin hoş olur..ben yaparım çokta severim....
:) :) :p

cursed_angel demiş ki:
psykhe demiş ki:
...adınızı duydum soundunuzun kötü olduğu söylenmişti geldim dinledim katılıyorum bende vocalin sesi çok geride kalmış bence birşeyler yapılmalı birde IbanezRB'nin tuşesini beğenmedim ben yanlış anlamasın ama biraz çabalamalı müzik için çalışmalı...

silmarillion demiş ki:
..beğenmiyorsam dinlerim ya da dinlemem seni alakadar etmez..sonuçta sen ne sanıyorsun bilmiyorum ama barda çalan bir grupsunuz ve ben oraya gelip bira içmesem sen orada çalamazsın..ekonomik bir olay bu yani..arz talep falan...

bu kişiler bana ılımlı yorum yapmaktan bahsediyor :D

bu durumda benim daha fazla söyleyecek sözüm yok.
şimdi lanetlimisin ne haltsan ilk kendi yazdığımı açıklayım bakınız yukarıda

''...birde IbanezRB'nin tuşesini beğenmedim ben yanlış anlamasın ama biraz çabalamalı müzik için çalışmalı'' demişim sende mi iqda pike yapınca 20 oluyorsun birde senin algıda seçiciliğin 0 ama ona yapacak birşey yok çünkü 0 yutan eleman :) ben eleştiri yapmışım sen bunu senin için nesnelliğini yitiren sana acı veren kelimenle anlamışsın sen yaa okumuyorsun yada anlamıyorsun işte emek farklı bir konu sen bir müzisyen için aman salla pati yazmışsın falan dememelisin ikinci konu silmarillion kızın ruhu ekonomist ama oda beğenmediği bir durumu dile getirmiş ve sadece senin gibi teomanın kıytırık şarkılarıyla ilgilenmemesinden dolayı onu öpüyorum buradan hatta öptüm :)

dicek birşey bulamaman normal bencede sen şimdi arka arkaya gelen iki mesajı okuyunca bir boşluk bir anlamsızlık yaşamışsındır ara vererek sıklıkla oku
son olarak sende duygu asenaya benziyorsun yani kart sensin postalda sana girsin iyi geceler bundan sonra takıl sen....

ceterisparibus demiş ki:
konu ne kadar saçma yerlere gelmiş..cursed_angel'ın ingilizce bilmemesinden tuttuk,göt kelimesinin anlamlarını ortaya çıkardık ve teomanın kalitesini konuştuk..hımmmmm...daha önceden bin tane laf eden insanların şimdi ılımlı yaklaşalım dediğini gözlemliyorum..bu gerçekten ilginç...herkes fikrini beyan etmekte özgürdür,kim kime ne karışır ki...

bir de yeri gelmişken,Can,ceteris paribus doğum gününü kutlar ve sevgilerini yollar :) iyi ki doğdun..( geç mi oldu ne :roll: ;) )

bir sen eksiktin sende geldin tam olduk ben sana bişey dememeyi tercih ediyorum çünkü arada can var :) hepimiz burda laf etmek için vaarız zaten sorun konuşmakta değil konuştuğunu sanmakta yada sanamamakta :p
''herkes fikrini beyan etmekte özgürdür,kim kime ne karışır ki...'' bencede sence değil ama sence böleyse neden böle sokak sazanlığı yapıyosun? yani bak bir üst mesajda ben konuştuğumu ve hoşuma gittiğini kabul ettim sende bunu yapıyosun ama yok çok entelim karışmam falan ya karışma yada böle şeyler söyleme sanada iyi geceler sende takıl...

ceterisparibus demiş ki:

hımmmmm ya kalırsın böle elin ağzında.. :)
neyse ben saydım bin tane laf etmemişiz takribi yaklaşmışsın bile diyemeyeceğim 2 tane mesaj atmışız sizde yapıştır yapıştır amma kullandınız yahu o demiş bu demiş sen onu demişin ehehe falan bunlar boş işler..ben demişim sen ne demişin peki??o zaman nerdeydin?? yok ben karışmam ama el altından sızarım foruma söölerim lafımı kaçarım yok öyle sonrada iyi ki doğdun can...ne alakası var..doğmuş büyümüş çocuk zaten hemde geçti bolu pazarı no mr. brown yani...ayrıca çokta ilginç değil gerçi senin ilgini çekmiş ama o senin şahsınla alakalı...
kısacası diyorum ki sen değişkensin sabit kal biz konuşurus...ayrıca madem sen atladın bende atlıyım sana içimde kalan birşeyi iletiyim...her özel mesaj attığında forumdan bunu duyurmana gerek yok..o kişiye hem e-mail gidiyo hemde özel mesajlarınız yazan linkin yanında mektupçuk çıkıo...sen rahatına bak teknoloji hızla ilerlio...
:) (smile)

Arkadaşlar yazdıklarınızı okudum da... Aslında argo jargonunu kullanmak kişisel bir tercih, onaylarsınız ya da onaylamazsınız... Ama önemli olan kullanılan argo jargonunun anlamlı bir şekilde kullanılıp kullanılmadığı. Yani öylesine kullanıldığı zaman, gereksiz olur ve "bu bir tarz"dır savunması da bence otomatik olarak kendi tezini çürütür. Fakat in-san grubunun yazdığı şarkı sözü dikkatli okunacak olursa oldukça anlamlı, öyle ki bu şarkıda anlatılan dünyayı bu hale getiren çok kişi var bu şarkıyı üzerine alınması gereken. Umarım şarkı hakettiği yere gelir...

klaket demiş ki:
Arkadaşlar yazdıklarınızı okudum da... Aslında argo jargonunu kullanmak kişisel bir tercih, onaylarsınız ya da onaylamazsınız... Ama önemli olan kullanılan argo jargonunun anlamlı bir şekilde kullanılıp kullanılmadığı. Yani öylesine kullanıldığı zaman, gereksiz olur ve "bu bir tarz"dır savunması da bence otomatik olarak kendi tezini çürütür. Fakat in-san grubunun yazdığı şarkı sözü dikkatli okunacak olursa oldukça anlamlı, öyle ki bu şarkıda anlatılan dünyayı bu hale getiren çok kişi var bu şarkıyı üzerine alınması gereken. Umarım şarkı hakettiği yere gelir...

:taptim

Şarkı üzerinde değişik yorumlar yapılmış.. :) bu güzell iştee ,burdan anlıyorumm kii bu şarkı çok konuşulacak...

Son olarak yeni bir gelişme
4 mart in-san-Kargo @Dungeon
Şimdilik durum bu .

şarkının sözlerini beğendim
kim yazmışsa eline sağlık valla. IbanezB kusura bakma uzun süredir yoktum ama işte geldim burdayım özlediniz mi beni.. özel msj bak IbanezRB öpt seni...

bu parcanın sozlerı engın ınsan ,fılozofların yenı cagdakı ısmı ıbanezrb dır...
saol selen_ce ozledık valla senıı bızde nerde kaldı falan dedık uzun bı yolculaa faan cıktı dıyee de sevınmıstık..bıletını de almıstıkk soyle bı 3 yıl bız ünlü olana kadar bı dolassın gelsın demıstık ama :)senı sevıyoruzz..
:)

laan voccall varyaa bi danesin yawss!!! :) ne diyeceğum sana bu selen-ci'yin dönnuj biledinii ben aldımm yavvss :) gelsiin dediydimm artıkıınn ama ozleddinn kendiii selen-ci.. hadee kallııın salıcağlaa

silmarillion demiş ki:
ceterisparibus demiş ki:
mesajı atan ben değilim anacım....
evet selen_ceymiş olsun ben sen atmadan önlemimi almış oliim da :) selen_ce atabilir ama o şarkıyı beğenmiş..eheheheh

yaptığının ne kadar gereksiz ve terbiyesizce olduğunu umarım sen dahil herkes farkındadır..inan özel mesajı gruptan herhangi birisine değil ama sana atmayı düşündüm,sonradan karar verdim ki bunu herkes okumalı..yaptığın çok büyük bi ayıp ve terbiyesizliktirdir...sen atmadan ben önlemimi almış olayım da ne demektir ya??herhangi birisiyle olayın mı var bilmiyorum sorunun ne onu da bilmiyorum ama yazdığın şeylere dikatt et,ok?bu forumu ve yazıları benim erkek arkadaşım da okuyo,yanlış anlaşılmalara sebep vermeyelim olur mu?eğer bişeyler yazacaksan da mantıklı bi cevap ver saçma sapan cevaplar verme!!!!!!!!!!!!bu da benim bu foruma yazdığım son yazıdır herkes mutlu mesut yaşamaya devam etsin...

Geri