Volvox

öncelikle VoLVoX hakkında arşivlik bir bilgiye sahip değilim.Fakat bildiğim kadarıyla net bir şekilde VoLVoX grubunun kayıları Şebnem Ferah ta ve tüm grup üyelerinde var.

Yönetici Uyarısı: Tamamı bold yazmak kurallara aykırı olduğundan iletiniz düzeltilmiştir. Lütfen tamamı bold, renkli, italik ya da büyük harf kullanmayınız ve forum kurallarını okuyunuz.

işte orasını biz hiç bilemeyiz çünkü tamamen onlara kalmış bir şeydir.ki görünüşe bakılırsa bu grubun bir araya gelmesi bu saatten sonra da çok zor!

Ben biliyorum ya dağılma nedenlerini, Oz fazla popülist, Şebo ise fazla mükemmeliyetçi.

Neydeyse David Gilmoure ile Roger Waters ayrılığı gibi olmuş bunların ki :LOL: Ama bakın onlar bile biraraya geldiler.

Olmaz olmaz deme olmaz olmaz.

Şaka ile karışık oldu biraz :p

hannas demiş ki:
bence çok ilgisi var
benim kadar eski olanlar bana hak verecektir.
metalium volvox hazy hill ve pentagram ı abartan laneth tayfasıdır..
tabii bunu yaparken gerçekten iyi işler yapanlarıda karalamaktan çekinmemişlerdir neyse konu uzun..
sen bu megaloman tavırları bırak bence senin ne kadar eski olduğun belli oluyor volvox laneth yokken bile vardı ve biz bu dönemden bahsediyoruz yani volvox Bursada iken , o zamanlar laneth yoktu . ayrıca laneth hakkındaki düşüncelerim seninle aynı , bir çok yeteneği yermişlerdir onlara laneth olsun .

ya kimse bu konuda hiç bişey yapamaz mı?ben baya bi aradım ama nerdeee...hiç bişey bulamadım(tabi volvox'la ilgili bi çok yazı ve haber buldum ama ne video ne de bi ses kaydı bulabildim :( )çok merak ediyorum ya keşke biri bişeyler bulabilse...

dünyada dinlenecek o kadar müziği bıraktınız volvox kayıtları sizin hayata bağlanma noktanız oldu yani.dinleyip o an içinde ölseniz bile kafidir sizin için o kadar mı?yahu insanlar özeldir diye defalarca kez söylemiş.yok efendim biz özel tüzel bilmeyiz yeri geldi mi özel diye bağırırız ama biz çiğneriz mi yani?.şebnem ferah demiş ki volvox dönemine ait ufak tefek kayıtlar var ama sadece kendimiz için paylaşmak için değil.ne demektir bu cümle kafanızda yorumlamaya çalışın.kendilerine ait kalmasını istiyolar.siz vah tüh edip bağırıp çağırsanız da bulmak gibi durumunuz yok o kayıtları şahsın yada şahısların kontrolünde olarak.biyerlerden kayıt edersiniz yada download edersiniz ama insanların özeldir dedikleri şeylere ulaşmış olursunuz ki görünen bulma durumu de imkansıza yakın seviyelerde.bigün grubun üyeleri ola ki tamam biaraya gelip konser verelim(röp.takip edenler için bunun cevabı da çok açıktır aslında bunun seviyesinin de farkındalar) derler gidip seyredersiniz.kasmayın bu kadar...insanların üzerine gitmeyin özelse onlara özel ve güzel kalsın ;) kişileri seviyosunuz diye onlarla ilgili herşeyi kendinize hak görmeyin*

* anlayan anladı mı bilmem...

lema_bafs demiş ki:
dünyada dinlenecek o kadar müziği bıraktınız volvox kayıtları sizin hayata bağlanma noktanız oldu yani.dinleyip o an içinde ölseniz bile kafidir sizin için o kadar mı?yahu insanlar özeldir diye defalarca kez söylemiş yok kardeşim biz özel tüzel bilmeyiz yeri geldi mi özel diye bağırırız ama biz çiğneriz.şebnem ferah demiş ki volvox dönemine ait ufak tefek kayıtlar var ama sadece kendimiz için paylaşmak için değil.ne demektir bu cümle kafanızda yorumlamaya çalışın.kendilerine ait kalmasını istiyolar.siz vah tüh edip bağırıp çağırsanız da bulmak gibi durumunuz yok o kayıtları şahsın yada şahısların kontrolünde olarak.biyerlerden kayıt edersiniz yada download edersiniz ama insanların özeldir dedikleri şeylere ulaşmış olursunuz ki görünen bulma durumu de imkansıza yakın seviyelerde.bigün grubun üyeleri ola ki tamam biaraya gelip konser verelim(röp.takip edenler için bunun cevabı da çok açıktır aslında bunun seviyesinin de farkındalar) derler gidip seyredersiniz.kasmayın bu kadar...insanların üzerine gitmeyin özelse onlara özel ve güzel kalsın ;) kişileri seviyosunuz diye onlarla ilgili herşeyi kendinize hak görmeyin*

* anlayan anladı mı bilmem...
iyide kimsenin üstüne giden yokki :LOL:

dünyada dinlenecek o kadar müziği bıraktık sana ve senin gibi düşünenlere :)
senin için bir nokta kadar küçük olabilecek bazı şeyler başkaları için bir hayat , bir çıkış noktası , bir tutku olabilir .
laf söylemiş olmak için laf söylemek asıl gaflettir .
bu kayıtlar dan bazıları bende var ama asla senin gibilere vermeyeceğim herhalde :)

Kimsenin kimseye baski yaptigi yok. Tek söyledigimiz ve istedigimiz Volvox ait mümkün olan kayitarin günisigina cikarilmasi. O müzik yapildigi andan itibaren kisinin kendine ait bisey olmaktan cikmistir bence. Iste bu nedenle özel olmaktan da cikmistir. Müzik paylasilmalidir. Iyi müzigi herkes dinleyebilmelidir.

yahu kimin için ne ne kadar tutkudur,hayattır bunun tartışmasını yapmıyoruz tahminlerde yürütmelerde bulunmayın.küçücük şeyler değil tabi ki benim içinde bunun kanıtını yapacak durumda değiliz.insanlara sevgi yanında saygı beslemeyi de öğrenmek lazım sadece sizin karar verdiğiniz saygıdan başka.şebnem o kayıtları paylaşmak için yapmadık demiş üzerine basabasa bazı insanlar diyo ki o kayıtları bizimle paylaşsın.saygı duyulmasını talep etmiş insanlardan volvox dönemiyle ilgili bi mahremiyetten söz etmiş özeldir diyerek.o döneme yetişmiş olmayı isterdim canlı dinlemek için bunun benim için önemini tahmin edemezsiniz.ama bu insanlar bunların paylaşılmasını isteseydi dream tv* hergün yayınlardı ellerinde olan kayıtları.şebnem ferah o kayıtları yayınladıkları için onlarla konuşmuş zamanında ve izinsiz olarak yayınlamamalarını istemiş onlarda kabul etmiş.sen ve dahilinde elinde olan insanlar olabilir vardır doğrudur hatta ben bikaç kişi biliyorum elinde olan ama onlar ulu orta elimde kayıtlar var* sen ve senin gibilere vermem demicek kadar özel şeylere duyarlı insanlar.

*1_yuxexes g.e.e.'de var mesela ortaya çıkıp bende var isteyene yollarım alın link veriyim indirin burdan demiyo örneğin.peki niye bi düşünün taşının?
*2_şahısca bende var ehuhe der gibi anlaşıldı.

lema_bafs demiş ki:
yahu kimin için ne ne kadar tutkudur,hayattır bunun tartışmasını yapmıyoruz tahminlerde yürütmelerde bulunmayın.küçücük şeyler değil tabi ki benim içinde bunun kanıtını yapacak durumda değiliz.insanlara sevgi yanında saygı beslemeyi de öğrenmek lazım sadece sizin karar verdiğiniz saygıdan başka.şebnem o kayıtları paylaşmak için yapmadık demiş üzerine basabasa bazı insanlar diyo ki o kayıtları bizimle paylaşsın.saygı duyulmasını talep etmiş insanlardan volvox dönemiyle ilgili bi mahremiyetten söz etmiş özeldir diyerek.o döneme yetişmiş olmayı isterdim canlı dinlemek için bunun benim için önemini olduğunu tahmin edemezsiniz.ama bu insanlar bunların paylaşılmasını isteseydi dream tv* hergün yayınlardı ellerinde olan kayıtları.şebnem ferah o kayıtları yayınladıkları için onlarla konuşmuş zamanında ve izinsiz olarak yayınlamamalarını istemiş onlarda kabul etmiş.sen ve dahilinde elinde olan insanlar olabilir vardır doğrudur hatta ben bikaç kişi biliyorum elinde olan ama onlar ulu orta elimde kayıtlar var* sen ve senin gibilere vermem demicek kadar özel şeylere duyarlı insanlar.

*1_yuxexes g.e.e.
*2_şahısca bende var ehuhe der gibi anlaşıldı.

bu polemiklerin bir şeyi değiştirmeyecek bende olmasını yada sana verip vermeyeceğimi :)
yorma sen kendini :)

of of hepsini okudum acaba bu kayıtları tarihi eser olarak mı saklıcaksınız :LOL: olur böle şeyler insanlar anlaşamaz bak kurban bile dağılmış ama en azında albumleri war...
tüm yazılanları sallananları okudum ve düşüncem şudur bir tv de belgesel yapılsa hatta sinema için bile olabilir yapılsa çok manyak olur bence

Sırf bu yüzden ben de forumu zamanında kilitlemiştim ama nedense halen üzerinde konuşacak birşeyler bulunmaya çalışılıyor... Tekrar açılmış.

4. sayfada düşüncelerimi yazmıştım tekrar yazayım. "Bence bu Amatör/Turk Rock albümü demolara göre değil de bilinilirliğe göre yapılmalıdır. Volvox'u da az çok rock dinleyen çoğu kişi bildiğine göre burada kalması uygundur. Çünkü dağılmış bir gruptur, Amatör Gruplar kategorisinde kaybolur Tabi bu benim düşüncem..."

Düşüncelerimi aynen korumaktayım. Zaten dağılmış bir grup olduğundan albüm çıkarma şansı bulunmamaktadır. Ayrıca bu gruptan çıkan kişilerinde ne durumda olduklarına bakarsak Amatör Gruplar'da olmayı haketmemektedirler. Albüm çıkartmamalarına rağmen Türk Rock camiasında bu kadar bilinebilirlikleri bile bence"Türk Rock" forumunda olmaları için yeterlidir.

Amaaann boşversenize ya ben istemiyorum artık Volvox dinlemek felan... Yıllarca pop müziğin yalakalığını yapmış insanlara da bu yakışır zaten. Yurtdışında insanların bırakın demo albüm kayıtlarını çaldıkları her notanın kaydını bulmak neredeyse mümkünken üzerinden 50 yıl geçmesine rağmen hala biçok albüm HDCD formatında yeniden yayınlanırken Volvox kayıtlarının saklanıyor olmasını esefle hayretle ve tüm muhalefetimle eleştiriyorum. Üzgünüm ama hala küçük bir avrupa ülkesi kadar bile olamadık bu ticari müzik zihniyetiyle. Elleride Volvox un kayıtlarını bulunduruyorum deyip hala bu kayıtları paylaşmayanların susmalarını rica ediyorum.

bkz... http://www.ercanbirol.com

Geri