4-4.5k bandına kadar gitar için ses kartı tavsiyesi

yaklaşık 4-4.5 k bandına kadar olacak şekilde mümkünse çift enstrüman girişli ses kartı bakıyorum. m-audio duo modelini sipariş vermiştim yeni gelen lanet gümrük vergisi sisteminden dolayı siparişim iptal edildi. elektro gitar ile kullanacağım.

İlla sıfır olsun derseniz bütçenizi mümkünse bir tık daha artırıp 5.5 k civarında Presonus 24c alabilirsiniz. Scarlett 2i2 Gen3 ile denk sayılır.
tavsiyeniz için çok teşekkür ederim. audient id4 MKII model ses kartı hakkında varsa düşüncelerinizi alabilir miyim? fiyatı sizin tavsiyeniz ile aşağı yukarı aynı. audienti almamın bana artıları eksileri neler olur? ek olarak, audient üzerinden örnek vermek gerekirse; kart üzerinde 1 enstrüman 1 mikrofon line olmak üzere toplam 2 giriş var. mikrofon line girişini herhangi bir dönüştürücü vs. olmaksızın ek bir enstrüman, bağlama girişi olarak kullanma şansım var mı, enstrüman girişinden farklı mı olur?

dikkatimi şimdi çekti, kartı bilgisayara type-c ile bağlamak gerekiyormuş zannedersem, bunun için type-c-usb dönüştürücü almak lazımmış.

Son düzenleme:
tavsiyeniz için çok teşekkür ederim. audient id4 MKII model ses kartı hakkında varsa düşüncelerinizi alabilir miyim? fiyatı sizin tavsiyeniz ile aşağı yukarı aynı. audienti almamın bana artıları eksileri neler olur? ek olarak, audient üzerinden örnek vermek gerekirse; kart üzerinde 1 enstrüman 1 mikrofon line olmak üzere toplam 2 giriş var. mikrofon line girişini herhangi bir dönüştürücü vs. olmaksızın ek bir enstrüman, bağlama girişi olarak kullanma şansım var mı, enstrüman girişinden farklı mı olur?

dikkatimi şimdi çekti, kartı bilgisayara type-c ile bağlamak gerekiyormuş zannedersem, bunun için type-c-usb dönüştürücü almak lazımmış.
ID 14 mk2 preamp olarak biraz daha üst segmenttedir ama id4 için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Bu durumda Presonus mu Audient mi derseniz biraz da kişisel tercih meselesi olur. Eksi olarak aynı anda XLR girişli iki mikrofon bağlayamazsınız. Ama iki enstruman bağlaybilirsiniz. Mic/line girişi hem XLR kablo için hem de çivi jack için uygun bir giriştir. Yani isterseniz mikrofon, isterseniz de enstruman bağlayabilirsiniz. Sadece öndeki enstruman girişinin preampı ile arkadaki mic/line girişinin preampı arasında fark var mı bilmiyorum. Bu arada hatırladığım kadarıyla evet, Audient sadece type c/ type c kablo gönderiyor. Ya dönüştürücü temin etmem gerekiyor ya da cep telefonu şarj aletlerinin kablolarından edinmek gerekiyor.

Ben Focusrite 2i2 Gen 3 ses kartım arızalandıktan sonra tercihimi Presonus 26c'den yana kullandım çok memnunum. Hatta geçen ay grup ile hucğm kayıt için 1810c de aldık.

Dezavantaj olarak algılanabilir mi bilmiyorum ama kısa zaman önce Presonus Quantum serisi ses kartlarını piyasaya sürdü. Onlar hakkında da çok olumlu yorumlar var. Hatta imkanınız varsa Quantum Es2 modeline bir göz atmanızı öneririm.

Geri