Mooer Audio Pedallar

Arkadaşlar, sağda solda baya haber var bu markayla ilgili. Amerika'da, Amerikan markalarına yakın fiyatlarla satılmalarına rağmen bazı modelleri orjinallerine tercih ediliyo, hatta bazı modeller klonu oldukları modelden bile pahalılar ama yine de satılıyolar nedense, piyasayı baya dağıttılar. Tahminimce bi çoğumuz markanın menşeini, elliden fazla modeli olduğunu, malzeme kalitesini çok ayrıntılı bilmiyor. Muhtelif modelleri kullanan arkadaşlar fikirlerini bu başlıkta paylaşırsa sevinirim. Ben yakın zamanda ShimVerb, Reecho ve ElecLady aldım, fiyatlarına göre iyi aletler ama beklediğim / abartıldığı kadar iyi olduklarını düşünmüyorum, özellikle ShimVerb biraz abartılıyor gibi geldi. Kullanan arkadaşlardan görüşlerini bekliyorum. Bendeki pedallarla ilgili sorularınız olursa da cevaplandırmaya çalışırım tabi ki.

Mooer pedalların kopyaladıkları devrelerin orijinalleri:
http://www.thegearpage.net/board/archive/index.php/t-1164176.html

Hocam ben bu pedallardan Mooer MMD1 Blade Metal Distortion modelini araştırdım biraz örnek kayıtları videoları vs. inceledim. Çok muhteşem, inanılmaz gibi bir tanımlama yapamayacağım ama fiyatına göre iyi alet bence. Piyasada 110 lira civarı satılıyor ki az daha pahalı olan bossun bazı pedallarından daha sıcak geldi bana tonları. Heavy metal distortion diye geçiyor ama bence sadece bu tarza hitap etmiyor çok güzel klasik rock tonları da alınabilir gibi geldi bana zaten rifflerde de çok hafif fuzz havası seziliyor. Millet micro metal muff ile karşılaştırmış ancak metal muff daha iyi geldi bana bu sanki biraz daha plastik gibi kalıyor sound olarak. Sonuç olarak ben fiyatına göre beğendim benim gibi düşük bütçeli pedal arayışında olan arkadaşlar alabilir diye düşünüyorum. Ben bir de bunların chorus pedalını merak ediyorum o konuda bilginiz varsa yardım alabilirim.

Geri