Vamp-2 Gerçekten Çabuk Mu Bozuluyor?

merhabalar arkadaşlar
uzun zamandır kafamı kurcalıyo bu soru;çoğu v-amp2 kullanıcısı aletin bir süre sonra bazı problemler çıkardığını söylüyor,dikkatimi çeken bir diğer noktada herkesin"çok güzel alet"diyip"sonrada satmaya çalışması,ortalık v-amp2 ilanlarıyla kaynıyo :D
sanırım elektriksel bi takım uyumsuzluklardan dolayı problem çıkarıyo alet, bazı pod ve digitechler de dönüştürücüyle çalışıyo ama bu kadar fazla sorun çıkardığını pek duymadım

bu durumda pod 2.0 almak dahamı akıllıca olur,paramız sokağa gitmasin memur çocuğuyuz sonuçta :D

bu konudaki tecrübelerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum

aynen ben de memur çocuğuyum diyerek vamp2 aldım 1 ay önce şu an sorun yok ama bazen aleti açtığımda tonun bazı ayarlarının değiştiğini görüyorum(yani aralarında sadece wah tonu farkı olan 2 ton yazıyorum ama bi açtıktakn sonra bakıyorum ki wah tonlu olan presetle wahsız olanın atıyorum volume ayarları farklı)umarım bundan düyük sorunumuz olmaz yoksa ben de satarım kıllandırmayın adamı:)))ama şaka bir yana gerçekten güzel bi alet ama şu sorunları var söyleyeyim...aynı amfi tonu değilse arka arkaya 2 ton arası geçişlerde baya duraksama yaşarsın ki sahnede bu kötü bir durum teşkil eder ayrıca evet eelektrik sorunları da olabiliyor sanırım ama fiyatı açısından ve tabi haksızlık etmeyelim tonları açısından bakarsan gayet güzel bir alet olduğunu söyleyebilirim

behringer'in digital ürünlerine bir güvensizlik var, genelde benimde duyduğum problem çıkardıkları, bende vamp2 kullandım bi süre çok sağlam bi alet izlenimi vermiyo açıkçası, pod bencede daha sağlamdır..

• Konu Sahibi Konu Sahibi
black magic;senin sölediğin sorunu da çok kez duydum (açıp kapattığında ayarların değişmesi)sorun sadece o olsa iyi dediğin gibi değiştiririz nolucak :D benim bahsettiğim aletin bozulup hiç çalışmaması,böle bi arızada 100 dolar falan istediklerini duydum ki gerçekten vahim bi durum,

vileshome;bencede pod daha sağlam bi alet gibi gözüküyo bi arkadaşta 1.0 vardı ilk çıktığında almıştı hatta biz ona bass gitar falan bağlamıştık,fiziksel anlamda da baya hor kullandık aleti ama hiç bişey olmadı tank gibiydi :D ama benimde pek sabrım yok yinede biraz daha beklemek daha akıllıca gibi...

Arkadaşlar V-amp 2 bende bi kaç aydır var. Henüz bozulmadı. Ama tabi elektronik aletlerin ne zaman bozulacağı belli olmaz. Bunu unutmamak lazım. Yani v-amp bozulur, öbürü bozulmaz demek pek doğru değil. Çünkü hiç bir şey bozulmadan kalmıyor, o eskidendi. Şimdi illaki bozuluyor elektronik aletler.

V-amp 2'nin tek kötü yanı var, eğer ton yazarken 3 efekt parametresini aynı anda kullanmak istiyorsanız, aleti bilgisayara bağlayıp editör yazılımını kulanmanız lazım. El ile yaptığınız (alet üzerinde) tonlarda yerine göre ya iki efekti beraber kullanabiliyorsunuz, ya da sadece tek bir efekt verebiliyorsunuz. Alette bulabildiğim tek eksi bu. O da eksiyse tabi, efekt canavarı değilseniz önemli değil heralde.

aldımda fcb arıyorum satılık olan varsa aklında bulunsun. alımsatıma konu açmadım daha ama satan eden duyarsanız alıcam. bu vamp ı idarelik aldım ya asıl amacım pod xt almak

sansasyon demiş ki:
yalan olm bunlar yaa ben alalı 2 gün oldu canavar gibi halaaa :D:D:D:D:D:D:D:D:D

nıhahahaha; daha 2 gün oldu haa, bak 1 ay sonra nolucak :LOL:

BLaCK_MaGiC86 demiş ki:
bazen aleti açtığımda tonun bazı ayarlarının değiştiğini görüyorum(yani aralarında sadece wah tonu farkı olan 2 ton yazıyorum ama bi açtıktakn sonra bakıyorum ki wah tonlu olan presetle wahsız olanın atıyorum volume ayarları farklı)umarım bundan düyük sorunumuz olmaz yoksa ben de satarım kıllandırmayın adamı:))

patlıycak elinizde en iyisi satın bana 100 lira veriyim :D

şaka bi yana bende alacam bozulana kadar kaydederiz baya bişey :D

ama aleti fazla kötüledik şaka bir yana gerçekten özellikle de fiyatına göre süper kalite bi alet ama elektrik sorunları olabiliyor ben mesela stüdyoda çalarken patch numarası led ışığı mı deniyor o galiba dalgalanıyor sürekli korkuyorum valla:))bir de aynı anda maksimum 3 efekt kullanıyorsunuz ama bunlardan anca 2 tanesi verimli olur kanaatimce alacaklara bilgiler olsun ben aldım memnunmuyum değilmiyim bilmiyorum kolay gelsin

blackmagic bahsettigin sorun yeni versiyon vamp 2 lerde yok..Ayrıca senin sorunun eski versiyondaki pillerin yuvaya oturmayışından kaynaklanıyor..Pil yuvasını aç , oradaki metal plakayı biraz daha havaya kalkıp pilden teması kesmeyecek şekilde yukarı dogru kaldır ve daha sonra pili tekrar yerine tak..Bundan sonra sorun çözülmesse bilki bozuk vamp lerden eline geçmiş..

Benimde 2001 model vamp 2 vardı tuşlar bozuldu presetler ucuyodu bi acıyodum volume ler değişikti , yenisiyle değiştirdiler 2004 model zannedersem ve bi problem yok şu an.. Sana tavsiyem tuşları cok narin bi alet sakın bastırma tuşlara anında bozulabiliyorlar...

tamam bayadır böyle bir sorun olmadı ama bir kere daha olursa götürcem bikaç gündür olmayınca acaba ben mi değiştirdim diye bile kuşkulandım:)sağol yine de önerilerin için...buarada belki burası değil ama özelden bu aletle ilgili patch falan paylaşabiliriz ve elinde varsa...ayrıca daha önce sorduğum expression pedal konusu var birde

puhahhah naptın hocam sen ya...hakkaten yukarıda sen değinmişsin efekt kullanamama olayı biraz ciddi aslında çünkü efekt prosesörü olduuğunu iddia ediyor kendisi aynı zamanda:)

şunu söyleyeyim çoğu insan bilmez(hatta teknik servisi dahil) ve dikkatte etmez. Kullanım sürenize göre 8 ay yada her 1 yılda içindeki pili değişmeniz gerekir. bu hem zaman içinde oluşan manasını anlamadığınız saçmalıklara son verir. hemde sesin kalitesini korumasında faydalı olur. çok ciddi pro cihazlar kullanıyorum ama hala evde ve provalarda yanımda devamlı bulundurduğum alettir. bence hala özellikle 15. kabin ve sert tonlarda pod dan daha verimlidir.

yakko, hafiza pili dimi bu... nasil degistiriosun? benimki calisiyor ama yaptiklarimi kaydedemiyorum. :?:

edit: neyse cevap burada var

Yönetici Notu: Verilen link, fazla uzun olduğundan, gösterim şekli değiştirilmiştir.. Uzun linklerde lütfen "url=xxx" BBcode'unu kullanın..
S.

Geri