Schecter Demir Demirkan Signature

Prototip'i Türkiye'ye ilk geldiğinde denemiştim, güzel gitar fakat çok aman aman bir özelliği yok, deseni dışında normal bir Schecter Blackjacten pek farklı değil..

Ben aslında resimlerden çok beğenmemiştim ama bugün Tünel Do-Re nin önünden geçtim mağaza kapanırken gördüm vitrinde baş köşeye yerleştirilmiş hemen. Valla canlı görünce fikrim değişti görüntü olarak cidden iyi olmuş. Bu arada gövde oldukça kalın görünüyordu, maun olduğunuda göz önünde bulundurduğumuzda ciddi ağır bir gitar olsa gerek..

O değil de Solo-6 nedir ya 1'i nerede, 2'si nerede? :) Açıkçası gitarı hiç beğenmedim, Metoboy bile bence daha tutarlıydı. (Herif son dönemde kliplerde Eclipse kullansa da Metin Türkcan'la özdeşleşen tasarıma yakın bi signature model olması sebebiyle.) Bu biraz Cort'un Turkish Edition'u gibi olmuş, "elimizde bu var, iki figür çiziktiririz, görünmeyen bi yerine de Demir Demirkan yazdık mıydı, yeter." Olmamış, olacak gibiymiş ama olamamış. Herifin elinde ilk zaman Ibanez RG570, solo albümlerinin ilk döneminde Fender Strat / Yamaha SG, yakın zamanlarda da Gibson Les Paul ve Line 6 elektro ve Martin / Guild akustik gördüm ama Schecter hiç görmedim. Oldu olacak Batuhan Mutlugil'e de Dean bi mat siyah bi Les Paul tasarlasın, kafasına minnacık Batuhan Mutlugil model yazsın fiyaskodan fiyaskoya koşalım.

O değil de Solo-6 nedir ya 1'i nerede, 2'si nerede? :) Açıkçası gitarı hiç beğenmedim, Metoboy bile bence daha tutarlıydı. (Herif son dönemde kliplerde Eclipse kullansa da Metin Türkcan'la özdeşleşen tasarıma yakın bi signature model olması sebebiyle.) Bu biraz Cort'un Turkish Edition'u gibi olmuş, "elimizde bu var, iki figür çiziktiririz, görünmeyen bi yerine de Demir Demirkan yazdık mıydı, yeter." Olmamış, olacak gibiymiş ama olamamış. Herifin elinde ilk zaman Ibanez RG570, solo albümlerinin ilk döneminde Fender Strat / Yamaha SG, yakın zamanlarda da Gibson Les Paul ve Line 6 elektro ve Martin / Guild akustik gördüm ama Schecter hiç görmedim. Oldu olacak Batuhan Mutlugil'e de Dean bi mat siyah bi Les Paul tasarlasın, kafasına minnacık Batuhan Mutlugil model yazsın fiyaskodan fiyaskoya koşalım.

serin hikaye birader (y)

:ROFLMAO:

Gitar modellerinin pazarda tutunmasi biraz yaris arabalari gibidir. Viraja yavas girmenin bir anlami yok, sayet hizli girersen de savrulursun, viraji adam gibi donmenin tek makul yolu cesaretini toplayip daha da hizli girmektir ki downforce seni yol ustunde tutabilsin. Demem su, bu gitarda dusunce olarak guzel seyler var ama yarim birakilmis, ozenilmemis o yuzden iyi bir satis yakalarsa sasiririm. Halbuki biraz daha ozenilse, bir suru insan alabilirdi ornegin ben bile. Bu analojide METOBOY viraja 20 ile giren arabayi temsil ediyor, yarissa ne olur yarismasa ne. Bir tane bile satildi ise sasarim.

Gidemedim tünele. Haliçte Dragon Fest vardı, oraya gittim bugün. Göremedim canlı canlı. Haftaya kaldı artık. Eğer denetirlerse (2300 liralık kabin alacağım, denetirler artık sanırım) yazarım burayada düşüncelerimi. Özellik olarak gayet güzel gözüküyor kağıt üzerinde. Ama görsel olarak hala başarısız olduğu fikrindeyim.

Bi de en sevmediğim ayrıntı, kafa ve gövdede "mutli-ply binding" koyduysan klavyeye de koyuver arkadaş, oraya tek parça çekmenin esprisi nedir?! Epi Sheraton'a bile yapmışlar bunu devamlılık mahiyetinde. :/

Bugün ben de konu mankeniyle tanışma fırsatı buldum. Maddeler halinde izlenimlerimi sıralamam gerekirse ;

- Resimlerdeki kadar janjanlı durmuyor . Janjanlı derken resimlerdeki halinden braz daha koyu ve mat. Tabi bu benim için olumlu bir özellik çünkü fazla parlak gitarları sevmiyorum.
- Gibson ve prs kullanan birine fazla yabancı gelmeyecektir. Oldukça ağır maun bir gövdeye sahip.
- Abanoz klavye yakışmış. Abanoz seven biri olarak inleylerle beraber beğendiğimi söyleyebilirim.
- Fazla detaylı imzalı modelleri sevmeyen biri bunu da sevmeyecektir . Şahsi kanaatim standart bir schecteri alıp modlamak veya üst düey bir modeli kullanmak daha albenili duruyor.
- Yüksek kurları da göz önüne alırsak bu özellikteki bir gitar için bence fiyat yüksek değil.
- Sap genelde solo modellerinden bildiğimiz hafif etli schecter sapı yine dediğim gibi gibson seven biri için rahatsız olmayacağı gibi ibanez kullanıcısı için başta biraz kasabilir.
- Manyetikler gitarın genel duruşu ve diğer özellikleriyle birlikte uyumsuz değil. Gayet versatil push pull sayesinde her yola gelir gibi duruyor ama scalloped gibi bende seymour duncan ile nasıl olur diye merak etmedim değil.

sonuç : sade gitarları seven biri olarak belki tercih listemde yer almaz ama alan kişiyi de üzeceğini sanmam . en azından metin türkcanın espsi gibi fazla kişisel dumuyor ve daha yakışıklı.

Geri