Rosewood Klavye Bakımı

Rosewood klavye bakımı nasıl yapılmadır ?
Dün klavyemde kalıplaşmaya yüz tutmuş kirleri temizlemek için telleri çıkardım, ıslak mendil ile klavyeyi temizledim başta her şey yolunda gözüküyordu ama daha sonrasında klavyenin rengini attığını, solduğunu gördüm. Acaba bu sorunu gidermek için hangi malzemeler ile hangi işlemleri uygulamam gerekli ve bu malzemeleri nerelerden temin edebilirim. Tavsiye ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. İyi günler..

PW Hydrate iyidir, kullandıktan sonra limon yağına pek gerek kalmıyor. Sert ve sık kıllı bir diş fırçasıyla detaylı bir şekilde uygulayın mümkünse, iyice ovalayın. Kurumasını beklemeden bir bezle de silin arkasından.

Ben yemeklik badem yağı kullanıyorum. Çok da memnunum. Planet Waves ya da benzeri ürünler içerisinde petrol türevi maddeler içeriyorlar. Bu ağacın hava almasını ve nem alışverişini engelleyen bir durum. Dolayısıyla uzun süreli kullanımlarda klavyenize zarar verecektir. Badem yağı, gülyağı gibi (yemeklik kalitesinde olanlardan eczanelerde kolaylıkla bulunuyor) kullanmanızı tavsiye ederim.

Ben yemeklik badem yağı kullanıyorum. Çok da memnunum. Planet Waves ya da benzeri ürünler içerisinde petrol türevi maddeler içeriyorlar. Bu ağacın hava almasını ve nem alışverişini engelleyen bir durum. Dolayısıyla uzun süreli kullanımlarda klavyenize zarar verecektir. Badem yağı, gülyağı gibi (yemeklik kalitesinde olanlardan eczanelerde kolaylıkla bulunuyor) kullanmanızı tavsiye ederim.

Temizlik için bu tür bir malzeme kullanırsanız klavyeyi iyice kurulayıp temiz bir bezle artıkları aldığınızdan emin olun. Forumda bir kaç yıl önce "gitarımı karıncalar bastı" diye bir başlık olduğunu hatırlıyorum :D

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Halilozz ve Buried tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim ama ne güzel PW Hydrate alıp kullanacaktım şimdi kafamda soru işaretleri oluşmaya başladı :) En iyisi ağabeylerimden biraz daha tavsiye bekleyeyim sonra gerekli adımları atayım. Tekrardan teşekkür ederim herkese..

Zaten yanlış hatırlamıyorsam o karıncalı başlıkta ayçiçek yağı (?) kullandığını söyleyen birileri bile vardı :p
PW Hydrate gayet güzel bir ürün bu arada kafanızı karıştırmış olmayalım.

Bir iki forum daha karıştırdım yorumları okudum PW Hydrate alacağım herkes çok met ediyor herkes yanılıyor olamaz :) Herkese zaman ayırdığı tavsiyelerde bulunduğu için teşekkür ederim.

Geri