Carnival - [Alternatif/Post-Punk/Rock] İzmir

son 5 şarkıya yetiştim, o bile yetti bana, uzun zamandır keyif aldığım şarkıları çalan bi grup dinlememiştim, inşalla haftaya salı başından sonuna izliycem

nonsleeper demiş ki:
son 5 şarkıya yetiştim, o bile yetti bana, uzun zamandır keyif aldığım şarkıları çalan bi grup dinlememiştim, inşalla haftaya salı başından sonuna izliycem

Geliniz efem, şeref verirsiniz. Yalnız bu kez geldiğinizde yüzünüzü de gösteriniz ki selamlaşalım, halleşelim :)

nonsleeper demiş ki:

selamlaştık dün ama kafam ses düzenine çok bozuktu nasıl reaksiyon gösterdiğimi hatırlamıyorum. kusurum varsa affola.
şimdi aletleri almaya guardiana gittim. gerçektende haftaya salı istersen bizi dinleyebileceksin :) hiç bu kadar memnun işletmeci görmemiştim. desteğiniz için teşekkürler.

guardianla herkes sorun yaşadı sırayla, yani en azından benim tanıdğım her grup, size iyi yaklaşmışlar sevindim, çünkü guardiandan başka yerde dinleyemem sizi, haftaya görüşürüz artık, iyi çalışmalar...

guardiyana ragmen guardiyan=ses sistemi sahne büyüklügü ilk gün vb.... :? ki bu rahatsızlıkları çok rahat çözebilcek bir grup saglam müzisyen toplulugu;ne diyim haftaya daha çok eglencem biliyorum.daha nice nice bu eküriyi hepberaber sahnede görme dilegiyle :D yolunuz açık olsun...

Guardianın ses sistemi adam olmaaaaaaz.Dinleyin beniiii.Orasının ses sistemini çözmek için bi ara ses mühendisliği okumayı bile düşünmüştüm :) .Her hafra kolonlardan biri patlamasıyla ve feedbackleriyle meshurdur ayrıca ucuz dşye alınan mixer 5 para etmez.Sizlere kolay gelsin.Umarım saçınızı başınızı yolmazsınız :)

release_ demiş ki:
En yakın zamanda dinlemeye gelicez,hakkınızda çok güzel şeyler duyuyoruz..
Başarılar..

Çok teşekkürler, görüşmek dileğiyle...

RK demiş ki:
guardiyana ragmen guardiyan=ses sistemi sahne büyüklügü ilk gün vb.... ki bu rahatsızlıkları çok rahat çözebilcek bir grup saglam müzisyen toplulugu;ne diyim haftaya daha çok eglencem biliyorum.daha nice nice bu eküriyi hepberaber sahnede görme dilegiyle yolunuz açık olsun...

Çok sağol kardeşim, çok naziksin. Umarım herşey giderek daha güzel olur, hep beraber daha da keyifli zamanlara şahit oluruz.

IbanezRB demiş ki:
Guardianın ses sistemi adam olmaaaaaaz.Dinleyin beniiii.Orasının ses sistemini çözmek için bi ara ses mühendisliği okumayı bile düşünmüştüm :) .Her hafra kolonlardan biri patlamasıyla ve feedbackleriyle meshurdur ayrıca ucuz dşye alınan mixer 5 para etmez.Sizlere kolay gelsin.Umarım saçınızı başınızı yolmazsınız :)

teşekkürler ama bu konuda çok katılamıcam sana. çünkü her ne kadar bir çok kez sarılmışta olsa kabinlerin markası JBL. 1 numara stüdyo tipi filtre devreler var yani içinde. mixer de split soundcraft. üstadlar bilir. parametrik midi en doğru çalışan anfisi kuvvetli ve 10 band ekolayzırı olan o mekana tam uygun bir mixer. kendi reverb efektörü zamanına göre o kadar iyi tasarlanmıştırki bir çok mikser bunu standart haline getirmiştir. açıkçası mekanın büyüklüğüyle kıyaslamak lazım. neredeyse davul dahil tüm ensturmanlardan (flat) yani ayarsız istediğimiz sesi çıkardık. sorun şu ki. mekanda 1 tane monitör var. biz çalarken dışarıya giden sesi kabinlerin arkasından öngörmeye çalışmak gerçekten sinir bozucu :) kablosunun yeterince uzun olduğunu program bitince farketmiş olmak bi o kadar da üzücü. bir dahaki sefere monitörü ortaya bir yere koymak lazım.

bar.gif

www.carnival-band.net

ascii demiş ki:
IbanezRB demiş ki:

teşekkürler ama bu konuda çok katılamıcam sana. çünkü her ne kadar bir çok kez sarılmışta olsa kabinlerin markası JBL. 1 numara stüdyo tipi filtre devreler var yani içinde. mixer de split soundcraft. üstadlar bilir. parametrik midi en doğru çalışan anfisi kuvvetli ve 10 band ekolayzırı olan o mekana tam uygun bir mixer. kendi reverb efektörü zamanına göre o kadar iyi tasarlanmıştırki bir çok mikser bunu standart haline getirmiştir. açıkçası mekanın büyüklüğüyle kıyaslamak lazım. neredeyse davul dahil tüm ensturmanlardan (flat) yani ayarsız istediğimiz sesi çıkardık. sorun şu ki. mekanda 1 tane monitör var. biz çalarken dışarıya giden sesi kabinlerin arkasından öngörmeye çalışmak gerçekten sinir bozucu :) kablosunun yeterince uzun olduğunu program bitince farketmiş olmak bi o kadar da üzücü. bir dahaki sefere monitörü ortaya bir yere koymak lazım.

Yanılıyorsun mekanda 2 tane monütör var ama biri alaksız bir yere bakıyo(mixerin üstündeki :) ) ben sadecegitarcı olarak çok büyük problemler yaşadım.Ama bildiğim kadarıyla sizin gitacılar v-amp2 kullanıyor ve bu yüzden eksta bir anfi kullanmaları gerekmediği için doğruda mixere giriyorlardır.Bu durum da feed back olayını çok aza indirir tabi.Birde biz ordayken bir topraklama sorunu vardı bu yüzden deep sesleri arkamızdan hiç eksik olmazdı.Eğer düzeltilerse bilemiycem tabi.Ha bide monütörü ortaya koymaktan bahsetmişsin :) sakın yapma garsonların yolu kapanıyormuş !! Böyle bir cevap almıştık ama biz dinlemeyip yinede önümüze almıştık o zaman daha rahat oluyor tabi ;) .Kabinlerinde bir çok defa tekrar sarılmasından dolayı artık özelliklerini yitirdiğine inanıyorum.Ama siz bu sorunları çözebilecek kadar deneyim sahibi insanlarsınız.Başarılar dilemiyorum çünkü zaten öylesiniz ;)

IbanezRB demiş ki:
ascii demiş ki:
IbanezRB demiş ki:

Yanılıyorsun mekanda 2 tane monütör var ama biri alaksız bir yere bakıyo(mixerin üstündeki :) ) ben sadecegitarcı olarak çok büyük problemler yaşadım.Ama bildiğim kadarıyla sizin gitacılar v-amp2 kullanıyor ve bu yüzden eksta bir anfi kullanmaları gerekmediği için doğruda mixere giriyorlardır.Bu durum da feed back olayını çok aza indirir tabi.Birde biz ordayken bir topraklama sorunu vardı bu yüzden deep sesleri arkamızdan hiç eksik olmazdı.Eğer düzeltilerse bilemiycem tabi.Ha bide monütörü ortaya koymaktan bahsetmişsin :) sakın yapma garsonların yolu kapanıyormuş !! Böyle bir cevap almıştık ama biz dinlemeyip yinede önümüze almıştık o zaman daha rahat oluyor tabi ;) .Kabinlerinde bir çok defa tekrar sarılmasından dolayı artık özelliklerini yitirdiğine inanıyorum.Ama siz bu sorunları çözebilecek kadar deneyim sahibi insanlarsınız.Başarılar dilemiyorum çünkü zaten öylesiniz ;)

tekrar teşekkürler. :) kabin sarılması işlemi tel kopması gibi bence. değiştirince gitar özelliğini pek yitirmiyor

yakında sitemizin news bölümünde ses sistemleri ve kullanımları hakkında hepimizin işine yarıyacak profesyonel kaynaklardan önemli bilgiler yayınlayacağım. her türlü bilgi alışverişi yapma imkanı bulacağız. şimdi eğlence zamanı.

cuma - Dungeon
cumartesi - Kemancı
salı - Guardian

www.carnival-band.net

Carnival, bugün (17 Şubat 2006, Cuma) saat 22:30'da Bornova Dungeon Bar'da sahne alacaktır.

Öte yandan, web sitemiz yalın ve genişlemeye hazır ilk versiyonuyla soundcheck'e başlamıştır, girip bir dinlerseniz(!) seviniriz, fikirleriniz bizi mutlu eder. Site, baştan aşağı sevgili bas gitaristimiz Emre Seçkin'in eseridir, hem tasarlamış hem kodlamıştır, site ascII Productions bünyesinde hazırlanmıştır.

Sevgiler herkese...

Valla böyle bi kıyak yaparsan herkeze büyük bir iyilik etmiş olursun :) Umarım birgün yüzyüze daha detaylı konuşuruz bunları.Bu arada seni ne zamn görsem 2 yıl önce beride hedefin ben olmasamda sırtıma attığın bira şişesi aklıma geliyor :) .O zaman çok kızmıştım ama şimdi hatırladıkça gülümsüyorum sadece :)
EE ne duruyoruz eğelnelimo zaman :) ;)

ascii demiş ki:
IbanezRB demiş ki:
ascii demiş ki:
IbanezRB demiş ki:

tekrar teşekkürler. :) kabin sarılması işlemi tel kopması gibi bence. değiştirince gitar özelliğini pek yitirmiyor

yakında sitemizin news bölümünde ses sistemleri ve kullanımları hakkında hepimizin işine yarıyacak profesyonel kaynaklardan önemli bilgiler yayınlayacağım. her türlü bilgi alışverişi yapma imkanı bulacağız. şimdi eğlence zamanı.

cuma - Dungeon
cumartesi - Kemancı
salı - Guardian

www.carnival-band.net

bu sitedeki bahsettiğin olay umarım yakın zamanda olur, çünkü bu tip bilgileri müzikle uğraşan herkesin düşünmesi, kurcalaması gerekir gibi geliyor bana, yeni başlayanların yada zorluk yaşayanların işine baya yarar tecrübelerin, en azından piyasada olduğun için barları tanıyorsun ve daha somut çözümler ve fikirlere sahipsin, yani örneğin ben sahnede duyamıyorum kimseyi diyince x tonmaister sana engin bilgileriyle "kulaklık monitör kullanman lazım o zaman" demesi, ama aynı zamanda kulaklık monitör ile ilgili fiyat yada ambiyans sorunlarından bi haber olması gibi...biraz üçüncü kişi olarak atladım muhabbete, aklıma geldi yazıyım dedim :)

Herkese selamlar, iyi pazarlar...

Dün (18 Mart 2006 Cumartesi) İzmir Kemancı'da dans eden, en bilinmeyecek şarkıları gözlerimizin içine baka baka ezbere söyleyen, tepinen, sahneye çıkan, bağıran, sahneye yatan(!) herkese çok teşekkürler... Hep böyle geceler yaşamak dileğiyle...

Öte yandan, yine İzmir Kemancı'nın tüm yönetici ve çalışanlarına gösterdikleri özen, profesyonellik ve misafirperverlikten ayrıca ve yeniden teşekkür ederiz.

Efenim, bizler bugün ve yarın dinleniyoruz -zira pek yorulduk-; merak edenler, sevenler ve yeniden dinlemek isteyenler için,

Carnival 21 Mart 2006 Salı gecesi saat 21:30-01:00 saatleri arasında Bornova Küçükpark'ta Guardian Rock Bar'da sahne alacak. Bekleriz!

Geri