ESP LTDler

• Konu Sahibi Konu Sahibi
LTD M-200FM

FEATURES: neck-thru-body construction; 25.5” scale; agathis body w/flamed maple top; 3-piece maple neck; rosewood fingerboard; arrowhead inlays w/model name at 12th fret; EMG-HZ H-4 pickups; volume control, tone control w/push-pull coil tap & 3-way slotted switch; black hardware; Floyd Rose licensed bridge; white binding on neck & headstock; 24 XJ frets
FINISHES: See-thru Black (STBLK), See-thru Black Cherry (STBC)

LTD M-100FM

FEATURES: set-neck construction; 24.75” scale; mahogany body; 3-piece maple neck; rosewood fingerboard; dot inlays w/model name at 12th fret; EMG 81/60 active pickups; volume & tone controls w/3-way toggle; black hardware; Grover tuners; Earvana compensated nut; tune-o-matic bridge w/stop tailpiece; 22 XJ frets
FINISHES: Olympic White (OW), Black (BLK)

LTD M-50

FEATURES: bolt-on construction; 25.5” scale; agathis body; maple neck; rosewood fingerboard; dot inlays; ESP LH-100 pickups; volume and tone control w/3-way slotted switch; black hardware; ESP vintage tremolo bridge; 22 XJ frets
FINISHES: Blue Satin (BLUS), Black Satin (BLKS)

sizce nasıl bu gitarlar? aralarında en alınabilir olanı hangisi?

gitarlar hakkında fazla bi fikrim yok ama F serisi hoşuma gitti tasarım olarak birde onu şeediverseniz,tabii fiyatlarına göre ben baktım sadece en düşük modelini alma ihtimalim var www.mydukkan.com dan zaten orda da stokta yok, www.music123.com da gayet ucuz ama işte geliş sorun...Neyse meraktan bu F serileri hakkında ne söylenebilir?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
M serisi gerçekten hoş gibi ama işçiliği, ağaç kalitesi, metal için el verişli olup olmadığını bilmediğim için sorayım dedim

Merhaba arkadaşlar ben LTD Ax serisi bir gitar almak istiyorum. İstiklalde Pera müzikde ax 50 yi denedim beğendim gerçekten - tabi amfi payı da var- balansı ağırlığı falan çok iyi bence.

http://www.espguitars.com/guitars_ax.htm

ax 50 nin fiyatı 300 euro civarıydı. ax 250nin fiyatını sormadım ama siteden oran yapasak 500 600 euro civarı bi fiyatı var gibi. 50yi alır manyetiğini sonra değişirim diye düşündüm ama gördüm ki ağaçları da farklıymış.
50nin üzerinde ESP LH-100 manyetik var ve ağaxı agathis.

250 nin ise üzerinde EMG Hz var ve ağacı basswood
bunun dışında ki tek farkı klavyedeki işleme.

bu fiyatlar üzerinden boca girip 250 almaya değer mi? tam fiyatını bilen var mı 250 nin. Doğrusu pek ağaç isimlerinden de anlamıyorum.Şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar bende şu anda bir LTD ESP kullanıyorum seçimimi yaparken her şeyi araştırdım hemen hemen her türünü çaldım peradakilerin M 50 Veya MH 50 gibi gitarlar fiyatlarına göre iyiler ama ben pazarlık yaptım DV8 - R'yi 1.550ytl'ye aldım haberiniz olsun Seymour Duncan manyetikler çok iyi...

Yaza doğru yurt dışından gitar getirtebilirim.LTD lerde şu an düşündüğüm modeller;
H-400 ya da H-100 ( turuncu rengi ve kafası çok hoş, siyah olan da güzel)
MH-400NT ya da MH-250

Floydrose yada Tremololu köprüleri pek sevmediğim için bu modelleri düşünüyorum.Bu gitarları kullananlar var mı?

H1000de düşünüyorum biraz kasıp alabilirim ama yanlardaki sedefler pek hoşuma gitmedi.

ESP LTD Deluxe EC-1000 amber sunbrust ta çok ii...24perde ve gibson kasa.

Eldrun demiş ki:
Yaza doğru yurt dışından gitar getirtebilirim.LTD lerde şu an düşündüğüm modeller;
H-400 ya da H-100 ( turuncu rengi ve kafası çok hoş, siyah olan da güzel)
MH-400NT ya da MH-250

Floydrose yada Tremololu köprüleri pek sevmediğim için bu modelleri düşünüyorum.Bu gitarları kullananlar var mı?

H1000de düşünüyorum biraz kasıp alabilirim ama yanlardaki sedefler pek hoşuma gitmedi.

ESP LTD Deluxe EC-1000 amber sunbrust ta çok ii...24perde ve gibson kasa.

çok iyi bir ses istiyorsan H 100'ün LH-100 manyetikleri pek iyi sayılmaz yani parasına göre iyi ama H 250 veya H400'ün Duncan'ları dehşettir haberin olsun.

MH 400NT'nin active manyetikleri var MH 250 yi pek bilmiyorum MH 400 çok iyi bir seçim olabilir.

H 1000'in görüntüsünü beyemmediysen H400 veya MH 400'ler aynı işi görür.

Delux EC 1000'in clean ton için ayrı active manyetiği olması çok iyi.

Seymour Duncan'lı bir gitar tavsiye ediyorum ben çok memnunum...

iyi ses isteniyorsa, canımız yurdumuzun oynak akımını da göze alırsak aktif manyetikli bir kitar alman daha mantıklı bu da genel itibarı ile 400 ve üstü serilerde başlıyor ltdlerde

ek: bir emg manyağı olarak hareketli köprülü modellerden mh-400 m-400 ve de m-1000fm tahmini biçimde (denemediğim içün) tavsiye edilir

ya sen istedikten sonra bağlama ile metal yapabilirsin (biraz abartı oldu biliyorum) ancak ec 50 ye vereceğin parayla git çok daha iyi bir cort alırsın rastansaga duy sesini keşmekeşin :)

Bu LTD ler satıldıkları fiyatları haketmiyor gibi geliyor bana malesef.İşçilikleri çok başarısız.Belli bir çizginin üstünde olmadıkça hiç birinden fiyatının karşlığını alamıyorsunuz.

serkann demiş ki:
Bu LTD ler satıldıkları fiyatları haketmiyor gibi geliyor bana malesef.İşçilikleri çok başarısız.Belli bir çizginin üstünde olmadıkça hiç birinden fiyatının karşlığını alamıyorsunuz.
+1
genel itibaı ile bakıldığında ltd ler 400 serisi ve üstünde başlıyor alt modeller daha çok ltd takıntısı olanlara hitab ediyor cort al cortlat ortamı

Geri