ESP LTDler

fuckinick demiş ki:
DaRtH_ErLiK demiş ki:
obican demiş ki:
bence ec serisini 400 hariç geçin, özellikle les paul tonu seviyorsanız.
Ya Obican kardes, biraz sert davranmissin sanki ;) ESP'den Les Paul tonu alamamanin ilk sebebi bence EMG'lerdir.

olmadı bak, Zakk'a ayıp bu dediklerin... (;

bildiğim kadarıyla ec kasası standart bir les paul için oldukça ince kaybediyorsa bir kere buradan kaybediyordur...
Katılıyorum.Zaten gitarın tonunun büyük bir kısmı, dolgunluğu falan, tellerin geçtiği bölgelerden kaynaklanıyor.Kalın sap ve gövdenin de kalın olması tonu toklaştırıyor.Gibson LesPaul Std'lerde köprü manyetiğinin olduğu kısımda gitarın gövdesi inanılmaz kalın.ESP'de hayli ince kalıyor gövde.Tokluğu götüren en önemli sebeplerden.ESP'nin Seymour Duncan manyetikli ve Gül klavyeli bir Eclipse'i daha var.Ama şu gövde kalınlığı yüzünden yine Gibson gibi bir ses veremez.

22-24.perde olayı ise Sap manyetiğinden çıkan ses için önemli.

Klavye rahatlığı çok önemli zaten, klavyeyi sevmezsek napalım o gitarı.

Yok ben Görüntü LesPaul olsun çalarım Thrash, Death derseniz Eclipse hoştur ama pahallıdır.

EC-1000 olayına gelirsek 500'lerden farkı pek de yok.Görünüş olarak daha özenilerek yapılmış bir gitar olduğu için fazladan fiyatı var işçilik yüzünden.Diğer farklı özellikler zaten belirtilmiş.

neverktulu demiş ki:
Esp ltd kh-202'ye 81-81 emg taktırsam ve orjinal floyd rose modifiyesi yaptırsam,kh-2 kalitesine yaklaşmış olur muyum?

202 nin gövdesi yeni modelerde basswood ve sapı bolt on. kh2 kalitesine ulaşmak istiyorsan direkt olarak 602 almanı tavsiye ederim. hem gövdesi alder, hem neck-thru kontsrüksion var. zaten manyetikleri de 81 - 81.

arkdaşlar peki elinizde çok para yok elinizdede washburn x10 gitar var ve metal tarzı müzikler çalıyorsunuz sert tonlu ve marshall amfi rp-50 processor var bunları göz önüne alarak öğrenciyizde malum şehir dışında okumakta kolay deil verebileceğim fiyata göre bana ibanez gr170,270 filan veriolar yine washburn cort ucuz serileri ve ltd m-50 var fiyatıda gayet makul ben 2.el m-50 alma taraftarıyım ne dersiniz bu ekipmana oldukça uygun fiyata ve hepside ikinci el bu gitarlarınbirde floyd rose kullandım fakat sadece bi kaç kere pek de sevemedim birazda bakım isteyen anlanması gereken bi sistem bunlara bakarak ne dersiniz

ssxI demiş ki:
arkdaşlar peki elinizde çok para yok elinizdede washburn x10 gitar var ve metal tarzı müzikler çalıyorsunuz sert tonlu ve marshall amfi rp-50 processor var bunları göz önüne alarak öğrenciyizde malum şehir dışında okumakta kolay deil verebileceğim fiyata göre bana ibanez gr170,270 filan veriolar yine washburn cort ucuz serileri ve ltd m-50 var fiyatıda gayet makul ben 2.el m-50 alma taraftarıyım ne dersiniz bu ekipmana oldukça uygun fiyata ve hepside ikinci el bu gitarlarınbirde floyd rose kullandım fakat sadece bi kaç kere pek de sevemedim birazda bakım isteyen anlanması gereken bi sistem bunlara bakarak ne dersiniz
Dün ve bugun saatlerce çalarak denediğim bir gitar... Gerçekten metal için çok güzel tonları var, clean de fena değil.. Tavsiye ederim... Sıfır alma ama :)

Ozel Siparis ile 3/4 fiyatina ESP modelleri

Selam arkadaslar, alim-satim bolumune baslik actim, buraya da ozel not dusmek istedim, ilgilenen arkadaslar oradan tum detaylarini ogrenebilirler,

Ozel siparis ile Tum ESP- LTD modellerini Pera Muzik fiyatlarinin %25 ile % 40 altinda fiyatlara getiriyoruz.

ESP Ornek Fiyat Listesi

ESP LTD Deluxe EC-1000 - 799 Euro :!:
ESP Eclipse II - 1450 Euro
ESP Vintage Plus - 1299 Euro
ESP M-I Standard NTB - 1250 Euro
ESP LTD Ninja-600 - 1240 Euro
ESP LTD Wayne Static 600 - 1200 Euro
ESP LTD F-405 Flame Maple (Bass Guitar) - 900 Euro
ESP LTD Deluxe H-1001 - 799 Euro
ESP LTD MH-400 - 690 Euro
ESP LTD EC-500 - 660 Euro

(Ayrica 2008 modelleri Mart ayinda ilk olarak Turkiye'de sizin elinizde olabilir.)

LTD dusunen arkadaslarin da ilgilenebilecegi dusundugum;

Turkiye'de ilk kez Schecter Modelleri:

Schecter Synyster Custom - 1000 Euro :!: (A7X Custom Modeli)
Schecter Stiletto Classic - 950 Euro
Schecter C-1 Hellraiser FR - 900 Euro
Schecter C-1 Hellraiser - 840 Euro
Schecter Vengeance Custom - 800 Euro :!: (A7X Custom Modeli)

Tum detaylari forumda ki alim-satim bolumunde bulabilirsiniz, merak ettiginiz sorulariniz icin bana ozelden mesaj yollamaniz yeterli olacaktir.

Arkadaşlar, aranızda ltd ec-500 deneyeniniz oldumu? varsa bana o gitar hakkında bilgi verirseniz sevinirim. Metal çalıyorum genelde. Iced Earth-Lamb of God-Testament (the gathering albümü) bu 3 grubun soundunun kırması bir sound istiyorum (bunlara yakın yani)

Tavsiye edermisiniz etmezmisiniz? Şimdiden teşekkürler

Arkadaşlar bu mh1000 modelli gitarın tonları falan nasıldır?
maun gövde falan var.Üstüne emg81-85 koymuşlar çok sert kalır gibi geliyorbana.
Onun dışında M-II var.Alder gövdeye Seymour Duncan JB-59 kullanmışlar.
Sanki M-II daha versatil bir alet.Sonuçta pasif manyetikli ve cleanleride iyi sanırsam.
Esplerin kalitesi tartışılmaz tabi.Peki Ltd'ler de öyle mi?

Geçen sene Pera Müzik'te Goldtop Ltd Ec-400 çaldım.Aman Yarabbi!!:D

Param olsa çıkarıp verecektim öyle harika bir tonu vardı gitarın.Ec-1000 leri denemeye gerek bile duymadım zira daha modern tonlu gitarlar ...

assault demiş ki:
Arkadaşlar bu mh1000 modelli gitarın tonları falan nasıldır?
maun gövde falan var.Üstüne emg81-85 koymuşlar çok sert kalır gibi geliyorbana.
Onun dışında M-II var.Alder gövdeye Seymour Duncan JB-59 kullanmışlar.
Sanki M-II daha versatil bir alet.Sonuçta pasif manyetikli ve cleanleride iyi sanırsam.
Esplerin kalitesi tartışılmaz tabi.Peki Ltd'ler de öyle mi?
LTD MH-400NT sahibiyim.Mükemmel bi alet.EMG 81-85 , maun gövde + akçaağaç kaplama,akçaağaç sap.set-thru vs vs...Klavyesi çok rahat ,istediğim her tonu alabiliyorum.Yani maun ve emg kombinasyonu sanki sadece tok ton alabileceğin izlenimini verebilir ancak doğru amfi/ekolayzır vs ayarlarıyla istediğini elde etmen mümkün.Çok sert ritmler çalmama rağmen akordu çok uzun süre koruyor,entonasyon da aynı şekilde.Sustain süper,bas akoru bırak gitarı evden çık akşama gelenler evde biri var sansın :D (abartı tabii ki ).Ses ve teknik özellikler bakımından harika.Ancak objektif olmam gerekirse ufak bir kozmetik kusuru var onlar da çok önemli değil.(Gövde boyası, binding etrafındaki bölgelerde ufak noktalar şeklinde dağılmış.ama bunu görebilmek için gitara yaklaşık 15cm mesafeden falan bakmak gerekiyor.Başka da sorunu yok).MH1000için direk birşey söyleyemeyeceğim ama düz mantık gidersek(her ne kadar her zaman doğru sonuç vermese de) mh-1000'in mh400den daha kaliteli olması gerekir.sorun çıkarırsa floyd rose'u çıkarır gerisinin sorun çıkaracağını sanmıyorum.

ESP M-II (x2 EMG 81, Bolt-on) sahibi olarak, Eğer gerçekten çok sert müzik yapıcaksanız( Trash, Death,) Emg'li gitar alın.....Bon Jovi, Whitesnake, Def Leppard çaldığım Bar grubumda mix'le ilgili ciddi problemler yaşamıştım...Bana göre bu tarz hard rock müziğe bile fazla Emg 81'ler.

ltd ec-1000 almayı üdşünüyorum ve cokta sabırsızlanıyorum:)açıkcası lp görüntüsü benim cok hoşuma gidiyo lp diyince gibson tek gecilir tabi ama görüntü olarak beni cezbetsede ton olarak istediğim şeyşeri bulamıyorum nedense.oyüzden ec-1000 beni fazlasıyla etkiledi.istediğim sertlikte tonlar istediğim düzeyde clean leri var.hem görüntü hem ton olarak gel beni al diyor bana.sizin öneriniz nedir peki bu durumda.bi soru daha sormak istiyorum bugitarı hiç denemedim sadece videolardan falan bu karara varmış durumdayım.ama deneyen bircok arkadaşım var.coğusuda LTD ec-1000 in burgularının metal aksamlarının klavyesinin falan metin türkcanın kullanmış olduğu ESP eclipse ten daha iyi olduğunu söyledi doüğrumudur sizce

ltd ec-1000 veya esp eclipse i beğenmiş olabilirsin ancak emin ol o gitarların gibson les pauller ile ton olarak neredeyse hiç alakası yok. güzel gitar olabilir, ama bi gibson ile kendin çalarak kıyaslayınca tarz olarak çooook farklı gitarlar olduklarını anlıyorsun.

obican demiş ki:
ltd ec-1000 veya esp eclipse i beğenmiş olabilirsin ancak emin ol o gitarların gibson les pauller ile ton olarak neredeyse hiç alakası yok. güzel gitar olabilir, ama bi gibson ile kendin çalarak kıyaslayınca tarz olarak çooook farklı gitarlar olduklarını anlıyorsun.
hocam yanlış okudun heralde:)benim demek istediğim şey gibsonların tipini severim gibson alacak para bulamadık ama epiphone lp standard kullanıyorum ve yine lp olupta tonları daha sert bi gitar istiyorum dedim :)yani buda gibsondansa ESP de olsa gerek:)bu ne gibson aşkıdır obican yanlış hatrlamıyorsam birkac sayfa öncde bi arkadaşa aynı yorumu yapmışsın.oda bende gibson tonu istemiyorz anla bunu artık :D

HulkEkmek demiş ki:
Su WA600 ler hakkında bir bilgisi olan var mı acaba ?
http://www.musiciansfriend.com/product/ESP-LTD-Will-Adler-600-Electric-Guitar?sku=512949

Deneme fırsatı bulan yada direk sahibi :)

Ben pera müzikte denedim, harika bi gitar.Çok dolgun solo tonları var ZW gibi.Ben tabi oradaki engl thunder ve mxr ın kırmızı renkteki bi boost pedalıyla denemiştim, senin ekipmanında ne sonuç verir bilmiyorum ama gitarı eline aldığındaki hissi sorarsan harikaydı gerçekten.

Bu arada hiç mi m-1000 düşünen yok yahu, bi ben mi hastasıyım onun :LOL:

Geri