Epiphone les paul standart

arkadaslar bu sabah itibari ile siyah bir epiphone lp standartım var ama baya bi kıllanmama sebep oldu bi arkadaşım getirdi bunu fakat bazı aksamlar burda çaldığım lp standartlara benzemiyo. mesela sapında standart yazan yerde bende les paul standart yazıyo ve bu telleri taktıgımız yerler ismi bi an gelmedi aklıma normalde plastik gibi bi maddeyken bendekinde metal bu farklılıklar acaba kore değilde çin malı falan olabilirmi sorularını aklıma getirdi ustunde ne malı olduguyla ilgili bişi yazmıyo çin malı olursa ne derece kotudur ve bu saydıgım değişik durumların yorumu sizce nedir teşekkurler

açıkçası les paulleri pek bilmiyorum ama metal olması plastikten iyi diil midir? ayrıca dediğim gibi epiphone'da var mı bilmiyorum ama belki internetten falan seri numarasını yazarak yapıldığı yeri öğrenebilirsin.

Epi lp standart
adsz0pn.jpg

Muhtemelen seninkide böyle, kıllanmana gerek yok..

2002 den beri epiphone alr gibsonın çindeki fabrikasında üretiliyorlar.
bundan önce kore de cort üretiyordu

söylenenlere göre eski epilerde akord problemi oluyomuş genelde,yeni yapım çin modellerinde bu yokmuş.
bir de çin malı olanlar koreden daha iyi üretiliyor diyorlar ama bilemiyorum.

ama epileri gibson çinde fason yaptırmıyor onu bilin =) direk kendi fabrikasında üretiliyor,fotoğraflarıda olacaktı siteisnde biraz aramanız laızm .

yania rkadaş boşuna kıllanmana gerek yok normal senin epiphoneun.çin malı kore malı da diye takma bence.genelde gitar piyasası usa olanlar ve olmayan lar diye çok keskin çizgilerle ayrılıyor.o yüzden dert etme çalmana bak

hayırlı olsun bu arada.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
saolun arkadaslar ama pisuvardaki_izmarit in koydugu resimdekiyle aynı diil işte önceden kullandıklarım öyle idi ama bunda saydıgım farklılıklar var yapıcak bişi yok zaten geldiğinden beri calıyom mutluyum kıllanmam bitti gittarımı seviyorum saolun fikirleriniz için

su an fotograf makinam yanımda diil en kısa zamanda koyucam ilk gördugumde hemen dikkatimi çekti kıllandım ama çaldıkça sevdim çadıkça sevdim yarınki finali unuttum gitti şimdi saat 2.5 gecenin bi vakti işin yoksa sabaha kadar ders yap bide foto nasıl koyuluyo bilmiyom sölerseninz en kısa zamanda koycağim şimdiden yorumlar için tşekkurler arkadaşlar

misurulu demiş ki:
su an fotograf makinam yanımda diil en kısa zamanda koyucam ilk gördugumde hemen dikkatimi çekti kıllandım ama çaldıkça sevdim çadıkça sevdim yarınki finali unuttum gitti şimdi saat 2.5 gecenin bi vakti işin yoksa sabaha kadar ders yap bide foto nasıl koyuluyo bilmiyom sölerseninz en kısa zamanda koycağim şimdiden yorumlar için tşekkurler arkadaşlar

hocam http://www.imageshack.us/ sitesine gir.fotoyu oraya yükle.sonra orda link for forums diye bir link verir onu al buraya yapıştır.o kadar.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

Dediklerinde bi yanlışlık yok hocam. Thruss rod kapağında Les Paul Standard yazıyor ve (sanırım kulakçıkları kastettin) plastik dediğin kısımlar da metal. Hatta Grover markadır. Soldaki 2005 Epi Lp Standard, sağdaki ise 2003 Epi Lp Custom. Standard olan Çin yapımı falan Custom'ın nerede üretildiğini bilmiyorum. Çin ürünlerinin genelde kalitesiz olduğunu bilmekle beraber bu gitar için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. İlle de şüphesi olan varsa gidip tünelde falan deneyebilirsiniz Çin malı Epileri. Bence fazla takılmamak lazım bu olaya, Kore imiş, Çin imiş. Usa olmadıktan sonrada (Japonları da katabiliriz) çok da fark yok aslında aralarında.

lp.jpg

[/img]

abi senelerdir epiphone les paul standard kullanıyorum, plastik milastik ilk defa duydum hatta kıl oldum seni üzmek istemem ama fason gibi geldi. sana başka bişiler satmış olmasınlar git göster birilerine satanı da kaybetme gözünün önünde bulunsun.

yok abi bende iyice arastırdım hatta tuneldede gördum yeni cıkanlar böle cıkıyo galiba gitar amerikadan guitar centerdan alınma öle bişi yapcaklarını zannetmiyom

arkadaşlar baya bir incelediniz ama bir fiyatlardan bahsetmediniz.Ben ankaradayım ephiphone custom arıyorum ve şu ana kadar gittiğim hiç bir müzik mağzasında bulamadım(ne gitarı,ne de fiyatı).bana fiyatlarını öğrenebileceğim bir yer bir site ya da yaklaşık fiyatlarını söyleyebilirseniz çok sevinirim.....şimdiden teşekkürler

Geri