Epiphone les paul standart

Daha ayrintili olarak:
Epiphone 1915 yilinda yunanli bir göcmen olan Epaminondas (Epi) Stathopoulos tarafindan kuruluyor. Ve ilk basta banjo üretiyorlar. 1924 yilinda epiphone adini tescil ettiriyor, bu kelime babasinin adindan ve yunanca tini kelimesinin birlesiminden olusuyor.
1931 yilinda yari akustik electro üretmeye basliyorlar ve gibsona cok büyük rakip oluyorlar. Bu rekabet Gibsonun 1957 yilinda epiphonu 20.000 dolara satin almasiylan son buluyor.
1970 li yillarda Gibson Epiphone fabrikasini amerikadan japonyaya tasiyor.

ya öyle de değil :)

gibsonu ve epipohoneu sahplerinden yani orville gibson ve epi-orphie kardeşlerin veliahtından alan chicago musical instrumantsa bağlı iki akraba şirket bunlar biri diğerinin alt markası değil ama gibson abi gibi sanki biraz :)

gerçi epiphoneun kökleri de 1800lere dayanıyo ama gibson daha iyi geliştirmiş kendini

Dogrusu ben iki gün önce denedim, gitarin epiphone yazisini silsen gibson yazsan kimse anlamaz, hik demis burnundan düsmüs ama keske tinisida les paula benzeseydi bence alakasi yok

ben j&d brothers kullanıyorum . vallah çok ta memnunum. almanyadan arkadaşım aldı.
varsa j&d brothers çalan biri yorum yazabilirmi?
orkoss arkadaş bence bir dene. hemen epiphone alma istersen. ben izmir'de de tüneldede birçok yerde gördüm. kolay gelsin sana

saol seemannsg fikirin için j&d brothers denemedim ama piyasada denediğim les poul tarzındaki denediğim gitarların arasında en çok beğendiğim ephiphone du bir de j&d denerim saol ankarada bulurum umarım ....bu arada model ve fiyat da yazabilirmisin kazıklanmayalım burda teşekkürler

ya bi gibson les paul sesi alınmayacagı kesin ama epiphone tonları gibsona yaklasamıycak kadar kotu mu benimde aklımda var cunku epiphone almak ama cok abartı derecede fark varsa sabreder gibson alırım

abi
deli fark var.
ağaçta tut sapına vs yani epiyi hiç sevmiyorum.üst modlelerden zakk wylde çaldım anca o gibson les paul studioyla kapışır,onun dışındkailer için bence sabret gibson al.marka fanatikliği olsun diye söylemiyorum.

epi lp standardın üsütnde flame maple top var zannederdim hayır flame maple değilmiş normal maple a şekil vermişler bir şekilde.
akıllı adamlar tabi.

dostum gitarın fason değil.. bende yakın zamanda adım çin yapımı kendisi amerikadan geldi guitar centerdan.. wookie nickli saygıdeğer abimden aldm gitarı.. gold-top(mg) renginde,alnicoII manyetikler var üstünde ve akort kulakları(machine heads) grover marka.. ama benimki standart değil classic plus diye bir model 2005 yapımı.. sanırım seninkide yeni seriden.. bir çevir bak kulaklarda grover yazıyosa bu iyiye işarettir için rahat olsun.. ;)

CACA demiş ki:
yokmu bu emily the strange gitdardan anlayan yada kullanan kimse
paramızı sokağa atmayalım yardım help

abi bu emily the strange benim bildiğim normal epiphone g310 gitarın boyanmış hali o yüzden tahminim şudur ki g 310 için geçerli olan herşey bunun içinde geçerli

yani çok çok süper bir gitar değil bunu baştan kabul eyle =)
ikincisi ben olsam daha biraz biriktirip daha iyi bişey alırım, yada daha ucuza birşeyler bakarım çünkü epiler pahalı burada emily the 300-400 eurodan aşağı değildir.

o fiyataysa eğer bence alma o paraya çok daha iyi gitarlar var
cort m520-m600 mesela,ne biliyim yamahalar var ibanezleirn fiyatları çok düştü bu aralar falan.

ama ama sne diyorsanki abi hayatımın gitarı budur bunu istiyorum.o zaman dünyanın en iyi gitarı odur bunuda belirteyim.gerçekten istiyorsna al istemiyorsan biraz daha düşün.

Darestan demiş ki:
abi

ağaçta tut sapına vs yani epiyi hiç sevmiyorum.üst modlelerden zakk wylde çaldım anca o gibson les paul studioyla kapışır,onun dışındkailer için bence sabret gibson al.marka fanatikliği olsun diye söylemiyorum.

söylediklerimin hepsini yutuyorum geri :D
o kadar güzel bir epi lp sahibi oldum ki vallahi =) gerçi benimki eski biraz ama yeniler nasıldır bilemeyeceğim.

Darestan demiş ki:
Darestan demiş ki:
abi

söylediklerimin hepsini yutuyorum geri :D
o kadar güzel bir epi lp sahibi oldum ki vallahi =) gerçi benimki eski biraz ama yeniler nasıldır bilemeyeceğim.

abi bence biraz ayıp ediyosunuz...
kusura bakmayın ama, deneme şansı bulamayan insanlar bu forumlar ile gitarlar hakkında fikir sahibi olmaya çalışıyorlar, zaten 2000 doları gözden çıkaran insan sadece ruhu için bile gibson alır bırak tonu monu, ama epiphone da gayet iyi gitardır, gayet tatlı tonları vardır, gibson'ın 3 de biri fiyat ile satılır. meksika fenderle karsılastırabilirsin, yada squier ile ama sen istedigin gitarı al elbet daha iyisi olacaktır.yaklaşımda bunu göz ardı etmemeliyiz fikrimce...
bugunun fiyatı ile 855 YTL peşin paraya Epiphone LP Standart alabilirsiniz.
ama 2 milyar verseniz, gibson alamazsınız.
gitara yatıracaginiz 10.000 $ ınız olsa, keske 2.000 $ daha olsaydı dersiniz, ama 150$ 'ınız varsa hayallerinizi 200$ lık gitar susler...
hep boyle olmustur.

son zamanlarda epi les paul plus a sarmış bulunmaktayım. birileri gibsondan önceki son basamak demiş ekşi sözlükte. sanırım öyle:D yakında alacağım. gözlemlerimi paylaşırım. denediğim kadarıyla tam bana göre:D ama kendi amfimle nasıl bir ikili olacaklar çok merak etmekteyim. neyse kısa zaman sonra görüşmek üzere...

Geri