Boss BCB-60 Pedalboard

NorMALE demiş ki:
kendim de kullandığım ve çok memnun olduğum için.EHX pedal bag tavsiye ederim. içine 10 pedal+adaptörü sığdırdım ve pedalları da kendi aralarında send-return istediğim şekilde bağlayabiliyordum. ama BCB-60 içine farklı büyüklükte pedallar Örneğin bir Big muff sığdırmak mümkün olamayabilir.
Bu bahsettiğin board'u merak ettim ve biraz araştırdım da. Eğer yanlış anlamadıysam tabi, bana normal yapılabilicek bir soft-case'den farklıymış gibi gelmedi. İçine dışardan çoğaltıcı bir priz geliyor ve sanırım oradan bir şekilde, çoklu çıkış kullanarak gücü dağıtmak zorundasın. Yoksa ben mi yanlış anladım?
Boss BCB-60 genel olarak faydalı ve kullanışlı bir alet ama üstünde oynamaya izin vermiyor, kesinlikle versatil değil. Herşeyi (belkide doğal olarak) kendi pedallarına göre düşünmüşler, içine Boss Wah sığar belki ama diğer wah'lar sığmıyor. Ya da biraz daha büyük pedallar, Silver Dragon DoubleShot gibi. Bence içindeki aksamlar daha üstünde oynanabilir, çıkarılabilir-takılabilir olmalıydı. Kendimize göre düzenleyebiliceğimiz birşekilde. Bunu yapması zor değil ama dediğim gibi adamların satış politikası sanırım.
Yinede gayet kullanışlı. Ben içinde 6 pedal kullanıyorum, Wah pedalınıda dışarıdan bağlıyorum (Yine BCB-60'ın adaptör çıkışını kullanarak). Yakında Wah'ı başka bir adaptörle kullanmam gerekicek, ama ne kadar çok elektrik giriş çıkışı, o kadar dip gürültüsü problemi yaşatıcağı için bu durum beni biraz korkutuyor.

Benim de bu EHX pedal bag le ilgili bildiğim altı cırt cırtlı bir gig bag den öte değil. İçinde BCB-60 gibi bir adaptör de yok sanırım. Kaliteli gig bag + cırt cırt tan başka bir özelliği varmı kullananlar bilenler söylerse çok iyi olur.

Bana da öyle geldi, bu durumda aynısı heryerde yaptırılabilir.
Boss BCB-60'ın adaptör çıkışını artırmanın bir yolu var mı? İçini açıp bakma cesareti gösteren oldu mu :) ?

Arttırılır kablo ile ama sanırım BCB-60 ın adaptörü 1000mA yani çok falza bir artış olmaz. Toplamda 7-8pedala kadar destekleyebilir herhalde.

Roth-Azad demiş ki:
NorMALE demiş ki:
kendim de kullandığım ve çok memnun olduğum için.EHX pedal bag tavsiye ederim. içine 10 pedal+adaptörü sığdırdım ve pedalları da kendi aralarında send-return istediğim şekilde bağlayabiliyordum. ama BCB-60 içine farklı büyüklükte pedallar Örneğin bir Big muff sığdırmak mümkün olamayabilir.
Bu bahsettiğin board'u merak ettim ve biraz araştırdım da. Eğer yanlış anlamadıysam tabi, bana normal yapılabilicek bir soft-case'den farklıymış gibi gelmedi. İçine dışardan çoğaltıcı bir priz geliyor ve sanırım oradan bir şekilde, çoklu çıkış kullanarak gücü dağıtmak zorundasın. Yoksa ben mi yanlış anladım?
evet tamamiyle resimdeki prize takılmış durumdasın. oyle bişey yok :LOL:

cırt bant+2 tane gövde spriraliyle geliyor çanta.
Boss bcb 60 sadece boss pedalları için üretilmiş bir alet neredeyse.
adaptör mevzusu için proseslab ya da selanik pasajında yaptıracağınız bir regüleli adaptörle her türlü atraksiyonu gerçekleştirebilirsiniz.

Roth-Azad demiş ki:
...

Boss BCB-60 genel olarak faydalı ve kullanışlı bir alet ama üstünde oynamaya izin vermiyor, kesinlikle versatil değil. Herşeyi (belkide doğal olarak) kendi pedallarına göre düşünmüşler, içine Boss Wah sığar belki ama diğer wah'lar sığmıyor. Ya da biraz daha büyük pedallar, Silver Dragon DoubleShot gibi. Bence içindeki aksamlar daha üstünde oynanabilir, çıkarılabilir-takılabilir olmalıydı. Kendimize göre düzenleyebiliceğimiz birşekilde. Bunu yapması zor değil ama dediğim gibi adamların satış politikası sanırım.
Yinede gayet kullanışlı. Ben içinde 6 pedal kullanıyorum, Wah pedalınıda dışarıdan bağlıyorum (Yine BCB-60'ın adaptör çıkışını kullanarak). Yakında Wah'ı başka bir adaptörle kullanmam gerekicek, ama ne kadar çok elektrik giriş çıkışı, o kadar dip gürültüsü problemi yaşatıcağı için bu durum beni biraz korkutuyor.

Versatillikten kastınız nedir anlamadım ama güzelim ürünün hakkını yemişsiniz. Belki bazı insanlar BCB-80 hayaliyle ynaıp tutuşabilir ama bence ihtiyacı olan insanlar için BCB-60 fiyat/performans olarak bir numaradır.

Lafı fazla uzatmadan düzeltmelerimi yapayım:

1- İçine bildiğim wahlardan sadece Morleyler sığmıyor. Ibanez WD-7 hakkında fikrim yok. Bunun dışında Jim Dunlop, Vox, Fulltone, Rocktron, Behringer gibi markaların wahları sorunsuz şekilde sığıyor... Sadece Boss wah sığıyor demek çok yanlış... İsterseniz kablo kanalını sökerek Morleyleri de sığdırabilrsiniz sanıyorum...

2- Herhangi bir board içerisine Silver Dragon koymak bence akıl karı değil. İmzamda yer almasa da bir Silver Dragon sahibiyim. Çok büyük bir pedal. Silver Dragon taşımak istiyorsanız gitar hardcase'inden bozma board'lar kullanın... Ayrıca Silver Dragon da rahatlıkla board içerisine sığıyor. Sadece sığdırdıktan sonra geriye birkaç pedallık yer kalıyor... Sorun bu. Ped'ler konusuna aşağıda değineceğim. Ayrıca Doubleshot da sığıyor.

3- İçindeki aksam dediğiniz şeyler: pedler ve kablo kanalları.

Pedler: Bunlar tamamen kesilip biçilebilir şekilde olabildiğince yumuşak ama stabil köpükten yapılmış. Tek parça değil, 3 parça. İstediğiniz kadarını takın, istediğinizi kesin. Yalnız kestiğiniz parçaları sakın atmayın, farklı bir pedalı kullanırken tekrar tampon olarak kullanbilesiniz. Ayrıca pedin bir de yedeği var. Önceden kesilmemiş halde. Ayrıca pedallar kapaktaki piramit süngerden dolayı taşıma sırasında kaymıyor. Pedler bence çok gerekli de değil, dileyen cırtlara devam edebilir. Pedlerin vidalarının girdiği somunlara cırtlarınızı çapraz ve enlemesine şekillerde yerleştirebilirsiniz, boylece alttaki cırtı boarda yapıştırmamış olursunuz...

Kablo kanalları: Çok kullanışlı oldukları gibi sökülebilmekteler. İsteyen tamamen söküp kullanabilir, isteyen sadece wahın üst kısmındaki kanalı sol tarafa da takabilir...

Daha nasıl versatil olabilir bilmiyorum. Zaten çok pedal kullanıyorsanız pedleri tamamen sökün. Pedallar birbirini koruyacaktır.

p1020140small9ah.jpg

Bende bu aletten kullanıyorum ve çok rahatlatıyor gerçekten. Stereo çıkışı bile var. Taşımak istediğinizde kapağını kapatıp elinize alıyosunuz. Processor'den bile daha rahat. Yanlız kablonuz kaliteli olmalı tabi. Ben fikir edinmeniz açısından kendi kullandığım şekliyle resmetmek istedim. Bana göre vazgeçilmez :)

351618707_f1ee27bca3_b.jpg

Dışardaki pedallar bağlı diil resimde onlarıda o şekilde ara kabloyla bağlıyorum.

wah pedalı eklemek istediğiniz de de kablo panelini çıkartıp dunlop ve benzeri büyük pedalları yerleştire bilirsiniz bence gayet kullanışlı bir board herkeze öneririm yani.

dsci0227xf8.jpg

6 7 pedaldan fazla kullananlar için kullanıslı olmasada güzel bir alet.peki bu adaptır ucları duruma göre değiştirilebilirmi.farklı uçlar gerkebiliyor bazen

cavo demiş ki:
6 7 pedaldan fazla kullananlar için kullanıslı olmasada güzel bir alet.peki bu adaptır ucları duruma göre değiştirilebilirmi.farklı uçlar gerkebiliyor bazen

Extra bi çevirici yapılabilir tabi ama genelde çoğu pedalla uyumlu. Bide benim açımdan 6 tane pedalımı uğraşmadan kullanmak çok güzel. Sadece efekt pedallarımı bile alsa yeterli benim için. 1-2 tane wah,volume,whammy gibi pedallarında dışarda kullanılması çok sorun diil bence. Olmadı benim çok pedalım var diosan 1 tane daha alırsın :D

FReeRoCKeR demiş ki:
cavo demiş ki:

Extra bi çevirici yapılabilir tabi ama genelde çoğu pedalla uyumlu. Bide benim açımdan 6 tane pedalımı uğraşmadan kullanmak çok güzel. Sadece efekt pedallarımı bile alsa yeterli benim için. 1-2 tane wah,volume,whammy gibi pedallarında dışarda kullanılması çok sorun diil bence. Olmadı benim çok pedalım var diosan 1 tane daha alırsın :D

Uç değiştirmek kolay. Zaten bu Boss'un değil diğer üreticilerin sorunu. Yılların emeği standartlaşmayı hiçe sayan firmaların... Sesi taşımak için neden 1/4" lik uçları kullandığımızı düşündünüz mü? Başta Line6 ve EHX'i kınıyorum... :)

Vaktinde Caner Abi vardı, 2 tane BCB-60 kullanıyordu... :)

Kod:
Uç değiştirmek kolay. Zaten bu Boss'un değil diğer üreticilerin sorunu.
bu benim sorunum abi.daha doğrusu bizim sorunumuz.proco rat ler de böyle.ama boss pedallarıda pek sevmiyorum acıkcası.o yüzden diğerlerinin sorunlarını cekmek zorundayım.bakalım ben ilk 1 tane alaağım maddi durumum el verince.belk ifantaziye kaçıp ikinciyide alabilirim :D tabi önce 1 tanesini alabilecek parayı bulmam laızm :D

Proco'yu da kınama listesine alayım hemen. Sen "pek sevmiyorsun", ben Boss'tan ve pedallarından nefret ediyorum ama kastım Boss markası degildi; Jim Dunlop, MXR, Digitech, DOD, Rocktron, Ibanez vs. ve bunun üzerine özellikle DIY üreticileri sürekli bu tip girişlerden kullanıyor...

Sen istersen üçüncüyü de alıp iki hafta sonrasında üçünü de satarsın, görünen köy kılavuz istemez... ;)

O çıkış jacklarını çevirmek çok zor diil önemli olan mA olarak uyması. Ayrıca zevk meselesi bence polemike gerek yok. Ben boss severim bi dieri başka sever. Boss bu sektörde lider firmalardandır Satriani, Steve Vai, Paul Gilbert'ta kullanıyo. Ha onlar bilmio işi derseniz farklı tabi :D

cavo demiş ki:
gogostar demiş ki:
Sen istersen üçüncüyü de alıp iki hafta sonrasında üçünü de satarsın, görünen köy kılavuz istemez... ;)

burada dediğini anlamadım :) ne manaya geliyor.hangi köy görünüyor :)

3-5 ay içinde 2 POD XT Live değiştirmiş, yetmezmiş gibi elinden 2 analog setup geçirmiş bir insanın, 2 tane BCB-60 alma isteği üzerine yaptığım tahmindir... :)

Geri